M1113 GMV Green Berets 1:35

Moderator: kubisz

M1113 GMV Green Berets 1:35

Postprzez makinen » 17 kwi 2020, 17:01

Zakończone. W skrócie w mojej opinii
+
elegancko zgrana podstawka, figuranci i pojazd pod względem kamuflażu
zadowolony jestem z zakupów konwersji do tego pojazdu- tanio nie było, ale pasuje wszystko idealnie
sam pojazd- ta wersja jest jednak kozacka i może w przyszłości sam namówię się do zbudowania kolejnego w kamuflażu w duże łaty
-
dałem ciała z podstawką. Finalnie chciałem dokleić eleganckie boki z cienkiej balsy i...zonk! Na wikol nie chciały się trzymać, a jak im pomogłem, to listewki się wygięły. Spróbowałem na CA- kompletnie nie trzymało i zaczęło żreć styrodur. Pozostało pomalować boki na czarno i mieć nauczkę na przyszłość (choć nadal nie wiem, jak do tego podejść)
wash na figurkach i fotelach. Drugi raz nie popełnię tego błędu.
Teraz można się pastwić
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M1113 GMV Green Berets 1:35

Postprzez Bengal » 17 kwi 2020, 19:56

Super, bardzo bardzo mi się podoba :)
ciężki miałbym wybór by wybrać lepszą Twoją czy Kryspacza :piwo:
obie zacne prace :)
gratulacje
Bengal

Postprzez kubisz » 17 kwi 2020, 20:04

Cudeńko Ci wyszło. To mi się cholernie podoba :git: Całość, model, ładunek, brudzenie, figurki, szczegóły, podłoże. Pięknie :salut:

Pomaluj zakręteczkę w butelce na antenie.

Ech, skąd pomysł traktowania styroduru klejem CA :roll: Ale przynajmniej już wiesz, jak to się kończy :jezyk: Co do tych boków, to nawet udało Ci się nieźle je wykończyć, nie rzucają się w oczy, model skutecznie przyciąga wzrok :git:

A tak na przyszłość, to szkoda, że w ogóle podszedłeś do tego od dupy strony. Spokojnie mogłeś zrobić najpierw całą podstawkę z bokami z balsy, zabezpieczyć je taśmą i działać u góry. Potem na koniec usuwasz taśmę, czyścisz ewentualne zabrudzenia i ładnie malujesz. Ekspert od podstawek ze mnie żaden, ale robiłem tak przy dioramie z M1114 USMC i wyszło porządnie. Korzyść z takiej metody jest przede wszystkim taka, że masz "teren" na całej powierzchni podstawki, unikasz tych zasranych ramek dookoła i efektu cholernej "piaskownicy", który mi się niesamowicie nie podoba :evil:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 18 kwi 2020, 08:24

Czyli budujemy skrzynkę z baksy i do środka docinamy styrodur? Tak wiec musi to być skrzynka, a nie ramka żeby styrodur „nie wylatał” dołem.
makinen

Postprzez kubisz » 18 kwi 2020, 11:33

U mnie nie było dna, styrodur przyklejałem do wewnętrznych boków balsowej ramki. I to nawet nie był jeden kawałek styroduru, ale wszystko na klej połapałem i jest git. Ale tak, zacząłem od tej właśnie ramki z balsy.
kubisz
Moderator

Postprzez kryspacz » 20 kwi 2020, 08:52

Świetny i model, i scenka. Gęsto, a kamuflaż i podłoże - doskonała fuzja. Dodatkowy smaczek: festiwal kamuflaży na figurantach :git:

Co do ramki - wymundrzam się po zrobionej jednej sztuce ;) , ale tym sposobem przy Gromie poszło mi łatwo i dość czysto: najpierw był styrodur, docięty i uformowany, do niego docięta i pomalowana ramka, zabezpieczona taśmą. Styrodur wkleiłem 1-2mm poniżej poziomu ramki i do równego uzupełniłem klejem do kafelków. Po końcowym malowaniu zdjęcie taśmy.
kryspacz

Postprzez Skinn3r » 20 kwi 2020, 19:17

To i ja się wtrącę w sprawie podstawki i ramki itd :D

Ja, choć to mniejsza skala, zawsze najpierw wyznaczam sobie wielkość podstawki i do takich wymiarów docinam styrodur. Potem ramka ze spienionego PCV grubości 2mm (przy 1/35 polecam 3mm) przyklejana na klej polimerowy do styroduru. Pierwotnie "spinałem" XPS z PCV przy użyciu taśmy maskującej, takiej szerszej. Ostatnio za to, robiąc podstawkę dla kolegi, użyłem szpilek, po 1 na każdym "skraju" boku.
Paski PCV sklejam ze sobą CA, bardzo uważając, żeby nie dotarło to głębiej do styroduru. Daję temu 48h, potem łączenia szpachluję, maluję na czarno, daję wyschnąć dobrze, potem zaklejam taśmą maskującą i rzeźbię teren.

A teraz wracając do głównego wątku tego wątku :mrgreen:

Kamuflaż petarda! W 72 bym musiał chyba nakładać go małą gąbeczką.. Bardzo podoba mi się teren, podłoże wygląda bardzo realistycznie :piwo:
Kolejna inspiracja do zrobienia kopii w mniejszej skali.. Ehh.. tyle fajnych wzorców, a tak mało czasu :mur:

Winszuję wykonania, cieszy oko zdecydowanie :salut:
Skinn3r

Postprzez kubisz » 22 kwi 2020, 09:54

Docenili Cię na MW zdjęciem Admina, super! :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 22 kwi 2020, 10:13

@Kubisz- widziałem :jezyk: . To chyba JUŻ drugi raz :lol:
makinen

Postprzez Zderzak » 22 kwi 2020, 12:24

Bardzo mi się podoba! Ładnie pomalowany, fajnie pobrudzony, dobre detale, najbardziej podoba mi się tył z tymi wszystkimi ładnie uwalonymi szmatami :gut: . Podstawka i figuranci też niczego sobie chociaż jak w każdej Twojej galerii, chciałbym lepszych zdjęć do oceny. Ogólnie zdecydowanie jeden z Twoich lepszych modeli, jeśli nie powiedzieć, że ten jest jednym z tych świetnych :piwo: .

Małe czepliwości z mojej strony, mam nadzieję, że tutaj jakoś się ustosunkujesz w przeciwieństwie do uwag w temacie z afgańskim M1151.
-mocno odcina się stelaż na skrzynkę od granatnika, jakby był z innej bajki,
-kartony z racjami żywnościowymi wypadłyby bardzo szybko z tego kosza nad lewym tylnym kołem, brakuje jakiegoś pasa albo poprzeczki w ich dolnej części,
-wygnij delikatnie taśmę amunicyjną do swingarmu, marne szanse, żeby ułożyła się w idealnie prostej linii,
-wydaje mi się, że mogłeś trochę przykurzyć szyby, przy takim zabrudzeniu pojazdu idealnie czysta przednia szyba? Brak wycieraczek do zamierzony cel?
Zderzak
Administrator

Następna strona

Powrót do Galeria