IDF Hamer OPFOR M1025 Tamiya/Scratch

Moderator: kubisz

IDF Hamer OPFOR M1025 Tamiya/Scratch

Postprzez kryspacz » 12 sie 2020, 16:24

Szalom!
Kolejna wycieczka w izraelską myśl techniczną, czyli imitacja czołgu T-72 na podwoziu M1025, do celu poligonowej symulacji wrogich pojazdów.
Baza jak w tytule plus dużo scratchu. Podziękowania dla wszystkich kibicujących, a w szczególności dla Brenta Sauera, od którego otrzymałem bazę Tamiyi, Kubisza za wsparcie zdjęciami, Mariusza za koła i kalki i Skinn3ra za fotele - dzięki, Panowie! :piwo:

Zdjęcia nieco lepszej jakości wrzucę na MW, przy zmniejszaniu do 800px FastStone, z którego korzystam, jednak zauważalnie pogarsza detal.
A wyszło toto tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kryspacz

Re: IDF Hamer OPFOR M1025 Tamiya/Scratch

Postprzez Zderzak » 12 sie 2020, 19:57

Bardzo mi się podoba :git: . Przyglądałem się uważnie zdjęciom i naprawdę niewiele rzeczy pozwala się przyczepić :jezyk: . Jedynie lewa tylna felga jest dużo ciemniejsza niż pozostałe (może to celowe) oraz przedni zderzak mógłby być razem z czarnym podwoziem trochę bardziej przykurzony, a nie tylko zamontowane na nim szekle. Ale to są już takie totalne pierdoły, a budowy tego pojazdu nie znam, więc do merytoryki nie będę się przyczepiał (oczywiście poza liczbą śrub na felgach :rotfl: ).

Całość wygląda obłędnie, kapitalnie. Panie, zwłaszcza ta z dekoltem hydraulika dodatkowo uatrakcyjniają ten świetny model :piwo: . Jedno jest pewne, tym modelem wskoczyłeś na pewno do top modeli tego forum i całego modelarskiego świata Humvee. Doskonale poradziłeś sobie z wieżą, uniknąłeś błędów, niedociągnięć i efekt końcowy jest absolutnie bombowy :piwo: .

Nie chcę do niczego namawiać, ale skoro masz już dwa Hamery, to może pójść w tym kierunku, dodać jeszcze jednego brata i pomyśleć o trochę większej dioramce na nie? Nie podpuszczam, ale... :twisted: .
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 12 sie 2020, 21:47

Cudeńko :git: Tylko tyle napiszę, ale pod każdą z tych siedmiu liter ukryty jest pean pochwalny i długie oglądanie każdego kawałeczka zdjęć :salut: Zresztą musiałbym powtórzyć to, co Zderzak napisał.

Ale nie zgodzę się z nim w jednym. Nie rób dużej dioramy dla kilku modeli, IMHO zdecydowanie lepiej wyglądają takie niewielkie, "indywidualne" podstawki. Tylko mógłbyś nie podkradać jej poprzedniemu modelowi :jezyk:

Za to zdecydowanie mógłbyś zmajstrować kolejnego Izraelitę. Może dasz się namówić na to, do czego sam się kiedyś przymierzałem - Hamer Galit Machmat?
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 13 sie 2020, 10:27

Since you started showing us what you intended to do, it was already clear that this was going to be a great model and so it was in the end kryspacz. :git:
My warmest congratulations on such an excellent model that is certainly unique as long as no one proves otherwise.
These military girls also bring a touch and to another different point of view since we are used to seeing all the scale models always with soldiers dressed in green, military of sex male I mean.
I am also of the same opinion as Kubisz, I think better a small diorama to show a single vehicle.
And finally, in addition to giving you once again my congratulations for such an excellent job telling you that with your permission I will put some of your photos on Pinterest quoting you of course.
https://www.pinterest.es/juan5109/maquetas-con-ruedas/

:piwo:
Do what you can with what you have where you are.
JUAN C.

Postprzez Zderzak » 14 sie 2020, 14:29

A ja swoje zdanie podtrzymuję, bogata, oczywiście sensowna diorama dawałaby niesamowity efekt. Ale fakt faktem, mogłaby odciągać uwagę od samych Humvee, chociaż z drugie strony pozwalałaby długo wyszukiwać okiem detali :gut: . Dziwi mnie natomiast tak mała liczba komentarzy, mam nadzieję, że po prostu reszta popadła w kompleksy :jezyk: .

kryspacz napisał(a):Zdjęcia nieco lepszej jakości wrzucę na MW, przy zmniejszaniu do 800px FastStone, z którego korzystam, jednak zauważalnie pogarsza detal.

Widziałem, że korzystasz z Flickr'a. Przy kopiowaniu odnośników do zdjęć jest opcja wyboru formatu, więc nie musisz zmniejszać ich przed wrzuceniem.
Zderzak
Administrator

Postprzez kryspacz » 17 sie 2020, 07:04

Dzięki, Panowie. Felgi przybrudzone nierówno nieintencjonalnie niestety, mieszałem pigmenty na bieżąco,na zdjęciach jeszcze podbiło różnicę odcienia, poprawię, razem z brudzeniem zderzaka. Dzięki za podpowiedź z flickerem, spróbowałem, chyba ich algorytm zmniejszania jest faktycznie nieco mniej stratny.

Obrazek

Obrazek
kryspacz

Postprzez Zderzak » 17 sie 2020, 14:54

To pierwsze zdjęcie jest bardziej ostre, widać to zwłaszcza jak się otworzy oba w nowych kartach i szybko przełącza :gut: .

Masz już jakieś plany na kolejny model?
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 08 wrz 2020, 10:01

Właśnie się zorientowałem, że nie zabrałem głosu w tym temacie :o
Wielkie brawa za pomysł, warsztat, wykonanie, koncepcję. Największe pokłony biję za scratch i dłubaninę. Bezapelacyjnie jeden z najatrakcyjniejszych modeli HMMWV, jaki widziałem. Zdjęcia oglądałem kilkukrotnie i nadal nie mogę wyjść z podziwu :piwo: .
Oczywiście presja musi być w takim wypadku, bo ewentualny kolejny model w Twoim wykonaniu gwarantuje emocje w oczekiwaniu na wybór tematu, a później przyjemność śledzenia warsztatu i podziwiania galerii. Do dzieła! :D
makinen

Powrót do Galeria