M1025P1 ASK GROM - Tamiya/scratch

Moderator: kubisz

M1025P1 ASK GROM - Tamiya/scratch

Postprzez Zderzak » 14 mar 2021, 13:47

Cześć,

cisza na forum zapanowała jak makiem zasiał, niektórzy przenieśli się wyłącznie na Modelworka lub Facebooka, zapominając całkowicie o kolebce tematyki Humvee :roll: . Osobiście nie widzę szansy na merytoryczną dyskusję w temacie Humvee nigdzie indziej niż tutaj, dlatego też samemu ograniczam się wyłącznie do naszego forum. Wrzucam galerię ukończonego po 6 miesiącach M1025P1 z pancerzem ASK, używanego przez GROM na początku afgańskiej wojny. Sam pojazd jak przystało na te wozy jest bardzo mocno zmodyfikowany względem podstawowej wersji Armament Carrier, a spośród innych gromowych pojazdów wyróżnia się przede wszystkim wieżą MCTAGS.

Bazą do budowy repliki był M1025 od Tamiyi. Miały dojść blachy z zestawem ASK, ale osoba zajmująca się nimi od 4 miesięcy nie może się z nimi uporać, tak więc wszystkie elementy opancerzenia wykonałem od podstaw z polistyrenu. Wieża w połowie została wykonana od podstaw, z wykorzystaniem szyb z ramami z zestawu Legenda. Zbyt wielu zainteresowanych przeróbkami pewnie nie będzie, więc jakby ktoś potrzebował bardziej szczegółowego opisu, proszę o pytania. Poniżej zgrubny wykaz wykorzystanych zestawów.

- koła z bieżnikiem Aggresive Pattern - Panzer Art RE35-212,
- elementy wieży MCTAGS (Marine Corps Transparent Armored Gun Shield) - Legend Productions LF3D016
- amerykańskie kanistry na paliwo - Legend Productions LF1370
- karabin NSW z zestawu ICM35501 przerobiony na WKM-B
- skrzynki M2A1 na amunicję 12,7 mm - Legend Productions LF1374
- skrzynki M19A1 na amunicję 7,62 mm - Legend Productions LF1373
- łóżka polowe - Legend Productions LF1291
- granatniki AT4 - Legend Productions LF1197
- karabin PKM z zestawu Modern Machine Gun Set Dragon 3806
- podnośnik Hi-Lift Jack - Life Resin LRE-35161
- trapy piaskowe - ABER 35A119
- skrzynka PA120 na drzwiach autorstwa niezawodnego Tomasza :git: .

Sam model ze względu na ilość przeróbek i elementów wykonanych od podstaw był bardzo męczący. Obawiałem się również malowania plam kamuflażu za pomocą pędzla, ale ostatecznie uważam, że i z tego zadania udało mi się wyjść obronną ręką. Warsztatu z pewnych powodów nie mogłem prowadzić, ale ruszyłem z kolejnym Humvee i postaram się może przedstawić jego skromny warsztat. Może ożywi to lekko forum, a może będzie to jego ostatnie tchnienie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zderzak
Administrator

Re: M1025P1 ASK GROM - Tamiya/scratch

Postprzez makinen » 14 mar 2021, 15:19

Mi się już Paweł pochwalił (rozumiem, ze to dla niego?). Byłeś pierwszy z tym modelem, choć ja czaiłam się długo. Wszystko do niego mam, wiec może się zabiorę. Te siedziska na pace, to Twoja interpretacja, czy Paweł potwierdziła takie rozwiązanie? Miałem okazje śledzić budowę tego pojazdu, wiec zaskoczony nie jestem. Świetnie wyglada, do tego GROM. Malowanie wyszło Tobie świetnie. Zacieki przy zawiasach, to farba, czy jakis mazut?
makinen

Postprzez kubisz » 14 mar 2021, 17:44

Świetny model, widać napracowanko i zwracanie uwagi na każdy szczegół :git:

Z czego jest opona z przodu (oprócz tego, że z gumy)? Z MB Wolfa?

Dobrze, że w końcu ktoś coś konkretnego wrzucił. Bo temu, co pierwszy i najgłośniej krzyczał o konieczności utrzymania forum, to nawet nie chciało się wrzucić fotek ostatniego modelu na jakiś hosting i zaprezentowania tu galerii :jezyk:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 14 mar 2021, 19:52

Dzięki Panowie :git: .

kubisz napisał(a):Z czego jest opona z przodu (oprócz tego, że z gumy)? Z MB Wolfa?

Tak, dokładnie z tego zestawu. Pasuje bardzo dobrze, bieżnikiem, wielkością, nie mówiąc już o tym, że bez porównania lepiej niż opona od Humvee.

makinen napisał(a):Zacieki przy zawiasach, to farba, czy jakis mazut?

Farba olejna z tubki, nakładana na sam koniec. Dodatkowo lekko wyschniętą posypałem pigmentem i ubiłem pędzelkiem. Uważam, że wszyszło dobrze, jest lekki połysk smaru a jednocześnie faktura przyklejonego do niego piasku.

makinen napisał(a):Te siedziska na pace, to Twoja interpretacja, czy Paweł potwierdziła takie rozwiązanie?

Montaż samego siedziska jest niewiadomą, jednak ułożenie poduszek jest zgodne z oryginałem.

Kuba, widziałem, że poprawiłeś nazwę w spisie galerii. Czemu tak zawzięcie od dekady wszyscy brną na forum w tę nazwę "based GMV-S"? Skoro to jest zwykły M1025P1 z pancerzem ASK, który na forum właśnie tak był nazywany (np. zwykłe wojsko z polskiego PKW)?
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 14 mar 2021, 20:49

Poprawiłem z przyzwyczajenia, żeby była spójna z pozostałymi. Tak, wiem, że można było w drugą stronę, wiem, że warto przegląnąć tę listę i poprawić pewnie nie tylko to, ale... Czy w sumie warto? Sam się sobie dziwię, że jeszcze mi się w ogóle chce to utrzymywać w stanie aktualnym :roll:
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 15 mar 2021, 13:29

A great job full of many details Zderzak, it is very nice.
The pity is that the forum is half dead. :cry:

A cordial greeting. :piwo:
Do what you can with what you have where you are.
JUAN C.

Postprzez Shidley » 16 mar 2021, 08:27

I dla takich perełek powinno nasze forum istnieć ;-) :rotfl:
Shidley

Postprzez kryspacz » 16 mar 2021, 21:41

Rewelacja, jak zwykle zresztą. Kupę smaczków i detali, oglądam i oglądam... Do tego Żuku to jeden z ciekawszych chyba wozów Gromu. Gratulacje!
kryspacz

Postprzez Zderzak » 18 mar 2021, 20:31

Dzięki Panowie za słowo komentarza, troszkę tlenu zapodaliśmy forum :piwo: .

Juan, thanks! :gut:
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 18 mar 2021, 20:40

Konrad, a kiedy druga wersja bogatsza?
makinen

Następna strona

Powrót do Galeria