M998 Reconnaissance Italeri 1/35

Moderator: kubisz

M998 Reconnaissance Italeri 1/35

Postprzez Tomek » 15 lis 2010, 20:10

Trochę z zamierzchłej przeszłości...
Model M998 nie przedstawia żadnego konkretnego, istniejącego egzemplarza. Bardziej chodziło mi o zrobienie typu samochodu - wraz z modyfikacjami - używanego przez US Marine Corps podczas wstępnej fazy wojny z Irakiem. Dlatego nie zamieściłem konkretnych znaków taktycznych. Sugerowałem sie zdjęciami z sieci oraz informacjami od innych użytkowników forum. Wielkie dzięki. W modelu zastosowałem, z braku, mam nadzieję chwilowego, właściwych km-ów, karabiny M60. Zgodnie z rzeczywistością, powinny być zainstalowane M249 - wymienię, jak gdzieś uda sie kupić. Niestety, w tej chwili, brakuje mi nawet podstawowych M16, jeden z wyposażenia modelu musiałem wyrzeźbić z modeliny, to jest ten na lewym, przednim fotelu. Nie polecam ewentualnym naśladowcom, pół dnia roboty z takim małym elementem.
Z modelu ogólnie jestem zadowolony, ale nie ma modelu, którego nie można zrobić lepiej. W modelu nie wykorzystałem żadnych kupnych elementów waloryzacyjnych, również blaszek -brak.
Stojak na M2 12,7 mm oraz większość wyposażenia robiona od podstaw. Radio żywiczne, koła od Academy. Podstawą był stary, źle zrobiony model Italeri - M998 (z plandeką).

Tekst zgodny z datą na zdjęciach.Karabiny maszynowe do tej pory nie wymienione - tak pozostało :oops: Plecaki Alice zostaną usunięte.W tej chwili model posiada dorobiony zasobnik na kanistry + same kanistry (Armorscale).Doszedł jeden kupny element. A właściwie dwa: żywiczne radio Sincgars.
Nie mam pewności, czy tą galerią nie naruszyłem regulaminu Forum.Brak warsztatu.Proces budowy jest przedstawiony na Modelworku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze dwa zdjęcia (aktualne).

Obrazek

Obrazek
Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...
Tomek
 
Posty: 428
Dołączył(a): 07 cze 2010, 21:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Powrót do Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości