M1025 Kuwejt 1991 Academy 1/35

Moderator: kubisz

M1025 Kuwejt 1991 Academy 1/35

Postprzez Tomek » 21 lis 2010, 18:04

Mój pierwszy Humvee zrobiony na Modelworku.
Pojazd nie pochodzi z okresu operacji zwanych Pustynną Burzą lub Pustynną Tarczą, a z Kuwejtu, z roku 1991, juz po zakończeniu tej operacji (dlatego warsztat nazwałem Kuwejt 1991, a nie Pustynna Tarcza). Jak wiadomo, wojna ta zakończyła się praktycznie wraz z ofensywą sił koalicji w dniu 24 lutego 1991r i paniczną ucieczką wojsk irackich - pomijając jeszcze ostatnia bitwę z dnia 2 marca, amerykańskiej 24 Zmechanizowanej Dywizji Piechoty. Ten model przedstawia samochód należący do jednego z zespołów Office Of Special Investigation (Biuro Dochodzeń Specjalnych), operujących na terenie Kuwejtu jeszcze przez ponad 15 miesięcy - stąd na tylych dzwiach kod M8. Służby te po prostu pilnowały porządku, w pewnym stopniu zastępując wywiad, kontrwywiad a przede wszystkim policję, rozbitą przez wojska irackie. Ludzi aresztowano, część rozstrzelano, innych wywieziono do Iraku. Napis Military Police oraz "zajączka" dała sama Academy.Tarcza z trupią główką to moja fantazja.Sorry...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...
Tomek

Powrót do Galeria