M1025A2 z OSPWL Wędrzyn - Tamiya + scratch 1:35

Moderator: kubisz

M1025A2 z OSPWL Wędrzyn - Tamiya + scratch 1:35

Postprzez Zderzak » 02 sty 2011, 20:59

Witam!

Po długiej batalii z tym modelem, udało mi się go wreszcie skończyć. Z efektu jestem bardzo zadowolony, choć zdjęcia robiłem w bardzo słabym oświetleniu. Starałem się odwzorować jak najwięcej detali, co sprawiło, że jest to na obecną chwilę chyba najbardziej zdetalowany polski Humvee. Nie chcę być tutaj samolubny, no ale jakoś trzeba przedstawić walory swojego modelu. Na początek troszeczkę historii.

Warsztat - KLIK

Model zacząłem składać pod koniec czerwca 2010. Budowę skończyłem dzisiaj po południu, więc trwałą on mniej więcej 6 miesięcy. Większość dni była jednak wolna od modelarstwa, w zasadzie 40% modelu powstało w niecały tydzień, aby zdążyć w terminie konkursu w projekcie. Pomysł na krajowego Humvee powstał dawno temu, z założenia planuję uzbierać ich całą kolekcję. Pojazd nosi nie przypadkowy numer rejestracyjny. Humvee ten jest mi bardzo bliski, miałem okazję w nim posiedzieć, zobaczyć itd. Co więcej stacjonuje on w bardzo niewielkiej odległości od mojego miejsca zamieszkania. Stąd taki a nie inny wariant.

Do budowy swojej repliki wykorzystałem wiele różnych zestawów, śmieci znalezionych w pokoju oraz sporej ilości polistyrenu i blaszek, któe okazały się nieocenione przy tylu przeróbkach i dodatkach. Jednak przede wszystkim model zbudowałem z tych zestawów:

-model TAMIYA – 35267 - M1046 Humvee TOW Missile Carrier
-koła nowego typu MIG PRODUCTIONS - MP35-255 - Humvee Aggresive Pattern Wheels
-żywiczne fotele z zestawu LEGEND PRODUCTIONS - LF1193 - Humvee Interior Set
-numery rejestracyjne z zestawu TORO MODEL 35D02 "Mercedes Wolf w 10-tej Brygadzie Kawalerii Pancernej"
-blaszki LION ROAR – LE35072 – M1025 HUMVEE
-doszły także kalkomanie własnej produkcji (nieoceniona pomoc Sławka P. ze sPWM :piwo: )

Malowanie takie jak zwykle w tego typu pojazdach. Standardowo przy użyciu pędzelków pomalowałem model Humbrolem 102, na koniec dodając olejnego łosza Talensa (moje drugie podejście do tego zagadnienia).

Z modelu jestem bardzo zadowolony, no i przede wszystkim bardzo dumny. Wiele frajdy zapewniły mi wszelkie przeróbki, ale przede wszystkim pomimo wielu chwil zwątpienia i nerwów udało mi się skończyć wyjątkowy w mojej kolekcji model.

Uwaga, duża ilość zdjęć ;)

Poniżej prezentuję kilkanaście zdjęć modelu luzem, oraz modelu na małej podstawce. Miała ona być jeszcze poprawiona, no ale czasu zabrakło. Na samym końcu umieściłem listę większości zmian, oczywiście dla wytrwałych użytkowników. Przy okazji, model miejscami jak widać zdążył się już zakurzyć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnętrze przed zamknięciem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Konrad :piwo:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Re: M1025A2 z OSPWL Wędrzyn - Tamiya + scratch 1:35

Postprzez kubisz » 02 sty 2011, 21:18

No i piękny model wyszedł :git: Na pewno twój the best of the best of the best :twisted: Widać, że wsadziłeś kawał serducha i oby tak dalej :gut: Fajna sprawa, że starałeś się odzwierciedlić jak najdokładniej konkretny egzemplarz. No ale też dokumentację miałeś porządną.

Jedyne chyba co mi się nie podoba, to "klamerki" na górnej klapie bagażnika - są za duże i jeszcze suchy pędzel za bardzo je uwypuklił. No ale zdaję sobie sprawę, jak trudno byłoby wygiąć te elementy tak małe, jak powinny być. Dlatego to mało istotny szczegół.

Gratulacje :!:

Zderzak napisał(a):Nie chcę być tutaj samolubny

Tia, jaaasne :jezyk:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 02 sty 2011, 21:36

Hmm, co do klamerek może masz rację, ale to już takie czepianie się jak wiadomo co okrętu :jezyk: Nie no żartuję, jakiś błąd to jest, dlatego też nigdy nie mówiłem, że model jest od nich wolny. Nie mniej jednak myślę, że nie psuje to zbyt efektu końcowego, no i jak nie wiem co, jestem dumny z tego modelu.

Taka mała ciekawostka historyczna. Pamiętasz jeszcze to podejście Kuba? Niektórzy mogli nie widzieć, więc wrzucam fotkę, różnica chyba jest :shock: :lol:
Obrazek
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 02 sty 2011, 21:39

Zderzak napisał(a):Taka mała ciekawostka historyczna. Pamiętasz jeszcze to podejście Kuba? Niektórzy mogli nie widzieć, więc wrzucam fotkę, różnica chyba jest :shock: :lol:

Hmmm, wyglądają tak samo... Oba są zielone :jezyk:
kubisz
Moderator

Postprzez Qdłaty » 02 sty 2011, 22:15

:o :shock: :jupi: :piwo: Po prostu genialny. Chociaż osobiście wash w niektórych miejscach mi się nie podoba - za brązowy, ale może to kwestia zdjęć.

Chylę czoła. Model jest na prawdę świetny. Chyba jak dotąd najlepszy na forum, a na pewno w ścisłej czołówce. :piwo:
Qdłaty
Moderator

Postprzez Peter 1410 » 03 sty 2011, 07:36

Konradzie odwaliłeś kawał dobrej roboty :git: Model jest perfekcyjny,bardzo przemyślany(powala mnie ilość detali) Włożyłeś w niego dużo serca i czasu (Twój warsztat czyta się jak poradnik pt. Jak zbudować idealnego,polskiego humvee) Twój najlepszy model :git: Pozdrawiam.
Peter 1410

Postprzez Zderzak » 03 sty 2011, 19:22

Panowie, dzięki za komentarze :piwo: Jest mi bardzo miło, tym bardziej, że osobiście jestem dumny z tego modelu jak nie wiem co. Nie przesadzajcie jednak z tymi pochwałami ;) Nie ma co ukrywać, moim Masterem był od zawsze Kuba, nawet robiąc ten model, oglądałem zdjęcia jego M1025A2. Przykładowo Dumvee Kuby chyba pozostaje jednym z moim ulubionych i najwyżej ocenionych Humvee (mało oglądam zagranicznych modeli).

Z innej beczki, mój model z zewnątrz nie wygląda tak fajnie, to przede wszystkim wnętrze powinno "rzucać na kolana" :D
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Tomek » 03 sty 2011, 23:12

Dwa bardzo podobne modele, dwóch firm, ale robione odmiennymi technikami, wyszły przyzwoicie.Bardzo się cieszę. :sun: :boune:
Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...
Tomek

Postprzez kubisz » 04 sty 2011, 07:46

Zderzak napisał(a):Nie ma co ukrywać, moim Masterem był od zawsze Kuba, nawet robiąc ten model, oglądałem zdjęcia jego M1025A2. Przykładowo Dumvee Kuby chyba pozostaje jednym z moim ulubionych i najwyżej ocenionych Humvee (mało oglądam zagranicznych modeli).

No toś mi posłodził. Master... Dzięki :piwo: , ale Masterem się nie czuję. Szkoda, że robiąc swojego M1025A2 nie miałem tyle dokumentacji, co mamy teraz. Ale może jeszcze kiedyś będę miał podejście do polskiego Humvee, wtedy się przyda.

Zderzak napisał(a):mój model z zewnątrz nie wygląda tak fajnie

Wygląda, wygląda :gut:

Teraz ja z innej beczki - lekko, ale to bardzo lekko, nie leżą mi tylne kierunkowskazy, te dodatkowe. Są chyba za chude i za długie. A ten po prawej stronie wygląda na krzywo zakończony, choć to może być złudzenie wzrokowe.
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 04 sty 2011, 17:50

kubisz napisał(a):Są chyba za chude

Tutaj się nie zgodzę, zgodnie z wymiarami Tamki są dobre. Gdyby były grubsze byłoby za mało miejsca. :bad:

kubisz napisał(a): i za długie.

Tutaj mógłbym się zgodzić. Rzeczywiście mogłyby być ciut krótsze. :git:

Na szczęście reszta wyszła chyba dobrze, chociaż jak tak dalej pójdzie, to wszędzie dopatrzycie się jakiś błędów :? :D
Obrazek
Zderzak
Administrator

Następna strona

Powrót do Galeria