M1151 ACADEMY 1:35

Moderator: kubisz

M1151 ACADEMY 1:35

Postprzez kilkenny » 12 cze 2012, 17:47

Witam,

po długiej walce skończyłem 4-go humvee w swojej kolekcji, wymęczył mnie trochę i po pewnych z nim przygodach postanowiłem go zakończyć jak najszybciej, więc świadomie pominąłem to co w pierwszej koncepcji budowy miało być:
- pasy bezpieczeństwa,
- sterowania wieży,
- gałki przy oknach,
- siedzisko dla strzelca.

To co jest:
- M1151 Academy,
- koła DEF Model DW35002,
- zestaw Legend LF1227 M1151,
- maska WIND MARK WF307,
- fragmenty blach Eduard 35629 oraz TP516 (obie dedykowane do M1025, ale małą część wykorzystałem),
- pigmenty MIG P415,
- wash AK 022,
- wszystkie szybki dorobione z plexiglas z załączonego arkusza do zestawu Legend,
- wszelakiego rodzaju linki, przewody do radia dorobiłem z cyny.

Poprawiony M1151oraz GALERIA (na niektórych zdjęciach odstaje koło od podłoża, to przez załamanie kartonu na krześle)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przed zamknięciem:
Obrazek

Obrazek

Przepraszam wszystkich, ale przy robieniu porządków na serwerze usunąłem część zdjęć humvee, który był przed poprawkami. Zniknęły one jakimś cudem również z kompa. Zapisałem linki zdjęć i jeśli na nie trafię od razu zamieszczę zdjęcia humvee przed poprawkami.
Ostatnio edytowano 18 wrz 2012, 13:08 przez kilkenny, łącznie edytowano 3 razy
kilkenny

Re: M1151 ACADEMY 1:35

Postprzez slawo » 12 cze 2012, 18:06

Ładny i sympatyczny model. Jednak teraz wiem, co miał na myśli kubisz mówiąc, że każdy model w piaskowym malowaniu wymaga wash'a - faktycznie ma rację. Możesz to jeszcze zrobić - z pewnością będzie dużo lepiej :gut:
Obrazek
slawo

Postprzez kubisz » 12 cze 2012, 18:14

Całkiem niezły model, na pewno zasługujący kiedyś na lepsze zdjęcia ;) Te mu sporo ujmują. Kilka uwag:

- jak wspomniał slawo, szkoda, że nie ma washa i suchego pędzla, dodałoby mu to życia;

- pomyśl o przemalowaniu anten Duke i BFT - mają kolor bardzo zbliżony (lub identyczny) do koloru nadwozia. W rzeczywistości mocno te kolory się różnią (również Duke ma inny odcień szarości, niż BFT), a takie akcenty również ożywiają model. To bardzo łatwa przeróbka, a zobaczysz jak wiele da :git: ;

- przyjrzyj się przednim kołom. Na zdjęciu ze zbliżeniem przedniego grilla widać, jakby to po lewej stronie na fotce było lekko z ukosa. A patrząc na ostatnie zdjęcie mam wrażenie, że oba mają "zeza zbieżnego";

- pomalowałeś całe zapinki maski na czarno, a w rzeczywistości tylko pewien ich fragment (z tworzywa sztucznego) jest czarny;

- fajny akcent z liną, ale czy zaczepiono by ją dookoła wysokiego chwytu powietrza? Już prędzej o szekle. W warunkach bojowych można szybko w ten sposób odholować uszkodzony pojazd z zagrożonego terenu;

- kalkomanie na masce lekko krzywo położone, i nie tam gdzie powinny być;

- otarcia nie do końca do mnie przemawiają. Chyba zbyt ich dużo jak na mój gust. Choć z drugiej strony brawa za próbę oddania śladów użytkowania :git: ;

- podoba mi się brudzenie kół i podwozia :git: ;

- jak również karabin :git: ;

- duży plus za wnętrze, zarówno kabiny, jak i bagażnika :git: ;

- wymiana maski pomogła, zarówno jeśli chodzi o prześwit nad kołami, jak i wygląd grilli z siatkami :git:

Mimo usterek (z których część z łatwością poprawisz) jest to bardzo udany model :git:
kubisz
Moderator

Postprzez kilkenny » 12 cze 2012, 18:45

kubisz napisał(a):Całkiem niezły model, na pewno zasługujący kiedyś na lepsze zdjęcia ;) Te mu sporo ujmują.

zrobię lepsze zdjęcia, drugi aparat jest w tej chwili na narodowym i pstryka zdjęcia naszym i Rosjanom, jak tylko wróci zrobię drugie zdjęcia, mam nadzieję że już po poprawkach

slawo napisał(a):Ładny i sympatyczny model. Jednak teraz wiem, co miał na myśli kubisz mówiąc, że każdy model w piaskowym malowaniu wymaga wash'a - faktycznie ma rację. Możesz to jeszcze zrobić - z pewnością będzie dużo lepiej

kubisz napisał(a):- jak wspomniał slawo, szkoda, że nie ma washa i suchego pędzla, dodałoby mu to życia;

w tym modelu zostawię tak jak jest, nie jestem mocny w tych technikach, ale będę musiał w końcu kiedyś spróbować

kubisz napisał(a):- pomyśl o przemalowaniu anten Duke i BFT - mają kolor bardzo zbliżony (lub identyczny) do koloru nadwozia. W rzeczywistości mocno te kolory się różnią (również Duke ma inny odcień szarości, niż BFT), a takie akcenty również ożywiają model. To bardzo łatwa przeróbka, a zobaczysz jak wiele da :git: ;

przerobię - ale tak szczerze to nawet przez chwilę nie przeszło mi przez głowę, że to są dwa różne kolory, bo pewnie zrobiłbym to od razu

kubisz napisał(a):- przyjrzyj się przednim kołom. Na zdjęciu ze zbliżeniem przedniego grilla widać, jakby to po lewej stronie na fotce było lekko z ukosa. A patrząc na ostatnie zdjęcie mam wrażenie, że oba mają "zeza zbieżnego";

poprawię - koła są na wcisk, wiec wystarczy je wyrównać, "zez" zrobiłem przenosząc go

kubisz napisał(a):- pomalowałeś całe zapinki maski na czarno, a w rzeczywistości tylko pewien ich fragment (z tworzywa sztucznego) jest czarny;

poprawię

kubisz napisał(a):- fajny akcent z liną, ale czy zaczepiono by ją dookoła wysokiego chwytu powietrza? Już prędzej o szekle. W warunkach bojowych można szybko w ten sposób odholować uszkodzony pojazd z zagrożonego terenu;

linę wymyśliłem na szybko, chciałem ją przez szekle przeprowadzić, ale zbyt mocno jest przyklejona i bałem się uszkodzić model

kubisz napisał(a):- kalkomanie na masce lekko krzywo położone, i nie tam gdzie powinny być;

kładłem w/g instrukcji, krzywo jest, próbowałem zmienić ale płyny zrobiły swoje :oops:

kubisz napisał(a):- otarcia nie do końca do mnie przemawiają. Chyba zbyt ich dużo jak na mój gust. Choć z drugiej strony brawa za próbę oddania śladów użytkowania :git: ;

aaa to taka moja pierwsza próba z otarciami, chciałem zobaczyć jak to wygląda

kubisz napisał(a):- podoba mi się brudzenie kół i podwozia :git: ;

- jak również karabin :git: ;

- duży plus za wnętrze, zarówno kabiny, jak i bagażnika :git: ;

- wymiana maski pomogła, zarówno jeśli chodzi o prześwit nad kołami, jak i wygląd grilli z siatkami :git:

Mimo usterek (z których część z łatwością poprawisz) jest to bardzo udany model :git:

dzięki (dobrze, że w ogóle jakieś plusy są:))
kilkenny

Postprzez kubisz » 12 cze 2012, 18:48

kilkenny napisał(a):
kubisz napisał(a):- pomyśl o przemalowaniu anten Duke i BFT - mają kolor bardzo zbliżony (lub identyczny) do koloru nadwozia. W rzeczywistości mocno te kolory się różnią (również Duke ma inny odcień szarości, niż BFT), a takie akcenty również ożywiają model. To bardzo łatwa przeróbka, a zobaczysz jak wiele da :git: ;

przerobię - ale tak szczerze to nawet przez chwilę nie przeszło mi przez głowę, że to są dwa różne kolory, bo pewnie zrobiłbym to od razu

Zobacz w tematach o tych antenach, jakie dobrać kolory.

kilkenny napisał(a):
kubisz napisał(a):- kalkomanie na masce lekko krzywo położone, i nie tam gdzie powinny być;

kładłem w/g instrukcji

Kładź wg zdjęć oryginałów, nie wg instrukcji ;)

kilkenny napisał(a):dobrze, że w ogóle jakieś plusy są

A pewnie, że są. Jak nie, jak tak :git:

Jeszcze takie dwie sprawy.
kilkenny napisał(a):skończyłem 4-go humvee w swojej kolekcji

Na forum są już Twoje 3 galerie, czy jest szansa na galerię tego brakującego.

A po drugie: cieszy, że pojawia się kolejny model "ciężkiego" Humvee, bo jak na razie niewiele M1114 z Bronco i M1151 z Academy zostało zbudowanych :gut:

EDIT. Jeszcze dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy: podest strzelca oraz skrzynka z nawiewami i stelaż na dodatkową amunicję na niej powinny być czarne.
kubisz
Moderator

Postprzez kilkenny » 12 cze 2012, 19:11

kubisz napisał(a):

Jeszcze takie dwie sprawy.
kilkenny napisał(a):skończyłem 4-go humvee w swojej kolekcji

Na forum są już Twoje 3 galerie, czy jest szansa na galerię tego brakującego.

jest w temacie "Mój pierwszy HUMVEE" Italeri - Hummer Desert Patrol

kubisz napisał(a):
EDIT. Jeszcze dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy: podest strzelca oraz skrzynka z nawiewami i stelaż na dodatkową amunicję na niej powinny być czarne.

fakt same nawiewy w tej całej klimatyzacji zrobiłem czarne, reszta zielona.
Następnym razem będzie lepiej, może częściej powinienem z Wami rozwiązywać problemy... mniej by było usterek :|
kilkenny

Postprzez kubisz » 12 cze 2012, 19:36

kilkenny napisał(a):jest w temacie "Mój pierwszy HUMVEE" Italeri - Hummer Desert Patrol

Racja. Wybacz staremu sklerotykowi :piwo:

kilkenny napisał(a):Następnym razem będzie lepiej, może częściej powinienem z Wami rozwiązywać problemy... mniej by było usterek :|

A widzisz - kilka razy namawiałem Cię na założenie warsztatu tego modelu, nawet jak był już sporo zaawansowany :roll: Może to częściej ja udzielam rad, ale mnie też bardzo przydają się rady innych, wiele razy na nich dobrze wyszedłem. Wątek warsztatowy to bardzo dobra rzecz, choć wymaga robienia zdjęć ;)
kubisz
Moderator

Postprzez slawo » 12 cze 2012, 20:17

kubisz napisał(a):
kilkenny napisał(a):Następnym razem będzie lepiej, może częściej powinienem z Wami rozwiązywać problemy... mniej by było usterek :|

A widzisz - kilka razy namawiałem Cię na założenie warsztatu tego modelu, nawet jak był już sporo zaawansowany :roll: Może to częściej ja udzielam rad, ale mnie też bardzo przydają się rady innych, wiele razy na nich dobrze wyszedłem. Wątek warsztatowy to bardzo dobra rzecz, choć wymaga robienia zdjęć ;)

Ależ Ci się zrymowało... :D Suma - sumarum, od tego jest to forum. W moim odczuciu bynajmniej i chyba się nie mylę. Zakładamy warsztat, każdy się czegoś uczepi, ale wcale nie jest to złość, a zwrócenie uwagi/przypomnienie o szczególe, którego nie dostrzegł autor. To jest właśnie fajne, że wszyscy starają się sobie wzajemnie pomagać, dzięki czemu modele wychodzą lepsze :git: :P
Obrazek
slawo

Postprzez Peter 1410 » 13 cze 2012, 18:48

Bardzo podoba mi się Twój model :git: :git:Bardzo udany humvee :git:
Peter 1410

Postprzez kilkenny » 13 cze 2012, 20:22

Peter 1410 napisał(a):Bardzo podoba mi się Twój model :git: :git:Bardzo udany humvee :git:

Dzięki :piwo: , ale mam nadzieje że będzie jeszcze lepszy, popoprawiam tu i ówdzie no i lepsze fotki zrobię :)
kilkenny

Następna strona

Powrót do Galeria