M 1114 Bronco 1:35 Military Police

Moderator: kubisz

M 1114 Bronco 1:35 Military Police

Postprzez makinen » 26 sie 2012, 16:41

Nie mogłem się powstrzymac, choć chyba jutro zrobię lepsze zdjęcia...
Model podobny do pojazdu zaproponowanego przez Kubisza z początku wątku warsztatowego. Piszę "podobny", bo trochę udało mi się upodobnić. Pierwszt raz bawiłem się w sido, lakier mat. Zadowolony nawet jestem. Model miał byc z pudła i taki jest. Kolejnym razem z pewnością pobawię się z wewnętzną stroną drzwi. Z warsztatu wiecie, co było dorabiane, więc rozpisywać się nie będę.

warsztat-----> viewtopic.php?f=7&t=848

EDIT- zdjęcia jutro :jezyk:
Ostatnio edytowano 26 sie 2012, 18:30 przez makinen, łącznie edytowano 1 raz
makinen

Re: M 1114 Bronco 1:35 Military Police

Postprzez kubisz » 26 sie 2012, 18:29

Widzę kilka bardzo fajnych rzeczy, i kilka niefajnych. Ale z oceną poczekam na lepsze zdjęcia, bo te są - wybacz makinen - do bani. Za szybko chciałeś wstawić galerię :jezyk:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 27 sie 2012, 13:40

Teraz Kubisz możesz mnie wstawić pod pręgierz...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Postprzez kubisz » 27 sie 2012, 14:01

Zdjęcia nieidealne, ale o niebo lepsze od poprzednich :git: Jedziemy:

+ ładnie siadły kalki;
+ odważne ślady eksploatacji, ale nieprzesadzone;
+ bardzo podoba mi się wnętrze;
+ fajne "dodatki" takie jak kartony i flaga w bagażniku, panel na masce czy pokrowiec na jednym wyrzutniku granatów dymnych;

+/- trochę dziwne te jasne zacieki, ale z drugiej strony na fotkach oryginału też można coś w tym stylu zobaczyć, a na pewno bardzo brudna jest osłona balistyczna. Ogólnie jednak brudzeniu dałem "+" (ostatnia uwaga z plusów powyżej);
+/- szkoda, że nie zrobiłeś błękitnych końcówek granatów dymnych, to byłby taki fajny akcent kolorystyczny. Oczywiście to nie zarzut, tylko całkowicie subiektywna uwaga ;)

- szkoda, że bez uzbrojenia. Ja wiem, że to mocowanie M240 wymaga trochę zabawy, ale jednak w takim modelu brakuje mi tego :bad: Może jednak kiedyś dorobisz.
- troszkę nierówno pomalowane uszczelki w drzwiach, zwłaszcza w lewych tylnych;
- coś mi nie grają kierunkowskazy z przodu maski, kolor i malowanie obrzeża szkiełka. Mam wrażenie, że pomalowałeś je (i z tyłu też) zwykłymi farbami (jeżeli się mylę, to bardzo przepraszam, ale zdjęcia nie rozstrzygają tego jednoznacznie). Naprawdę polecam zakup farby transparentnej do tego. Mam od kilkunastu lat Humbrola 1322 Clear Orange, w ogóle się nie psuje. Efekt malowania elementów wykonanych z przezroczystego polistyrenu jest wręcz genialny.

Na pewno jest to Twój najlepszy model :git: Mimo kilku malutkich minusów bardzo mi się podoba :git:

Skąd drut kolczasty?
kubisz
Moderator

Postprzez piotrek1971 » 27 sie 2012, 14:12

Odbiór całokształtu jak najbardziej pozytywny. :git:
Dojrzałem jeszcze lekko skoszone lewe tylne koło.
Brakuje trochę karabinu na wieży,i nie dałbym osobiście drutu kolczastego owiniętego wokół Duków.
Duży plus za wnętrze :piwo:
piotrek1971

Postprzez makinen » 27 sie 2012, 14:14

Kuba- zakupiłem clear orange Revell'a...jakiś do bani. Zrobiłem podkład ze srebrnego i na to po wyschnięciu Revell. Wyszedł blaaado (bardzo) pomarańczowy. Taki ciemny żółty. Uznałem, że wygląda to kiepsko i przejechałem błyszczącym pomarańczem. Coś źle zrobiłem, czy farba do kitu?

Ślady eksploatacji- białe zacieki są celowe (produkt AK), nie lubię zbytnio wyekploatowanych pojazdów, ale ten po oględzinach zdjęć jakoś tak do mnie przemawiał.

Uszczelki w drzwiach- jak zwykle w moim przypadku chyba zbyt mocno machnąłem suchym pędzlem i pigmentem, więc może takie wrażenie.

Błękitne końcówki granatów??? :?

Drut kolczasty- produkt Abera
makinen

Postprzez apache » 27 sie 2012, 15:50

Według mnie ten drut jest za czysty w sosunku do całości.
Warsztat:
M1025 Humvee Trynka
apache

Postprzez makinen » 27 sie 2012, 15:58

piotrek1971 napisał(a):,i nie dałbym osobiście drutu kolczastego owiniętego wokół Duków.

Piotrek- to nie DUKE ;) . Zastanawiałem się z Kubiszem, co to jest...nadal nie wiemy. Popatrz na zdjęcie oryginału na drugiej stronie wątku warsztatowego

Apache- też mam takie wrażenie- dostanie trochę "syfu" :gut:

ps. za czysty- piszemy osobno, ale mam nadzieję, że to literówka ;)
makinen

Postprzez kubisz » 27 sie 2012, 16:10

makinen napisał(a):Kuba- zakupiłem clear orange Revell'a...jakiś do bani. Zrobiłem podkład ze srebrnego i na to po wyschnięciu Revell. Wyszedł blaaado (bardzo) pomarańczowy. Taki ciemny żółty. Uznałem, że wygląda to kiepsko i przejechałem błyszczącym pomarańczem. Coś źle zrobiłem, czy farba do kitu?

Nie wiem, jaki jest clear Revella. Szkoda, że nie wykorzystałeś sprawdzonego sposobu i nie kupiłeś Humbrola :jezyk: Zamiast malować błyszczącym pomarańczem trzeba było pomalować jeszcze jedną warstwę tego cleara, może byłoby lepiej. Szkoda szkiełek, skoro już Bronco zrobiło je przezroczyste :(

makinen napisał(a):Błękitne końcówki granatów??? :?

Obrazek
http://www.flickr.com
To taki bardziej zielonkawy niż błękitny (podobno farba Tamiya XF-21 Sky jest odpowiednia). Czarne końcówki to zwykłe granaty HC, zielonkawe końcówki to granaty IR - zasłona dymna nie pozwala na penetrację podczerwienią.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 27 sie 2012, 16:24

Ok- na jednym pojeździe mieszanka, czy tylko granaty jednego typu? To kolor taki, jak wnętrze Magen Davida? RAF sky chyba jest podobny
makinen

Następna strona

Powrót do Galeria