M1151A1 w/B1, US Army, OIF - Academy

Moderator: kubisz

M1151A1 w/B1, US Army, OIF - Academy

Postprzez kubisz » 12 paź 2012, 06:56

Kolejny na półkę, numer 34. M1151A1 w/B1 używany przez US Army w Iraku.
Model to zbieranina pomysłów z wielu zdjęć. Chciałem pokazać potęgę tak wyposażonego Humvee :git: No i chciałem wykorzystać okazję do zamontowania elementów, których nie miał do tej pory żaden model w mojej kolekcji (Ibis Tek FPB, Rhino, Duke, Frag 7).
Oznaczenia fikcyjne, ale po prostu spodobały mi się kalkomanie zestawowe.

Teraz widzę, że całkowicie zapomniałem o antenie. Dorobię i pstryknę fotkę na dowód :gut:
_________________________________________________________________________________________________________________________
The next one on the shelf, number 34. M1151A1 w/B1 used by US Army in Iraq.
Model is an assemblage of ideas from many photos. I wanted to show a power of such equipped Humvee :git: And I wanted to seize the opportunity to use elements, that had any model in my collection so far (Ibis Tek FPB, Rhino, Duke, Frag 7).
Markings are fictional, but I just liked decals from the kit.

Now I see, that I completely missed the antenna. I'll make it and take a photo to prove it :gut:

Składniki / Ingredients:
- model - baza / base model: Academy (13415) M1151 Enhanced Capacity Armament Carrier,
- waloryzacja i anteny / valorisation and antennas: Voyager Model (PE35422) Modern USMC HUMVEE M1151 w/IED,
- koła / wheels: DEF Model (DW35002) HMMWV MT-R Sagged Wheel Set,
- wyposażenie dodatkowe / additional equipment: DEF Model (DM35008) US Humvee Stowage + MT tire set,
- zderzak Ibis Tek i Rhino / Ibis Tek bumper and Rhino: Bronco Models (CB35092) M1114 Up-armored HA (Heavy) Tactical Vehicle.

WARSZTAT / WORKSHOP

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: M1151A1 w/B1, US Army, OIF - Academy

Postprzez Robroy1 » 12 paź 2012, 07:33

Jak dla mnie ekstra, :git: o śladach eksploatacji się nie wypowiadam, bo to kwestia indywidualnego podejścia i gustu (osobiście przykurzyłbym go jeszcze) ;) . Świetne detale, szkoda tylko, że stosunkowo późno tu zawitałem. Ale za to przy budowie swojego mam się na czym wzorować.
Pozdrawiam! :)
A tak przy okazji znasz ten zestaw? http://www.jadarhobby.pl/echelon-m35710 ... 25880.html Myślę, ze nada się do każdego, albo prawie każdego Humvee, podobny zestaw idzie do lusterek mojego MRAP-a ;)
Robert
Obrazek
Robroy1

Postprzez makinen » 12 paź 2012, 08:04

Śledziłem budowę tego modelu od poczatku, gdyż był inspiracją dla mojego-podobnego. Jak zwykle w przypadku Kubisza-nie jestem zawiedziony efektem końcowym. Perfekcyjne detale, super suchy pędzel (niedościgniona technika :mur: ). Całość- extraklasa.
Najbardziej jednak ciekawiłoby mnie zdjęcie dwóch takich humvee- Kubisza i mojego :D . Model widzieliście, więc różnicę w wykonaniu widać (trudno), ale super wyglądałyby takie dwa monstra obok siebie.
jakiś magik od montażu się znajdzie? :jezyk:
makinen

Postprzez kubisz » 12 paź 2012, 08:48

Dzięki za miłe słowa :piwo:

Robroy1 napisał(a):znasz ten zestaw? http://www.jadarhobby.pl/echelon-m35710 ... 25880.html Myślę, ze nada się do każdego, albo prawie każdego Humvee, podobny zestaw idzie do lusterek mojego MRAP-a ;)

Zestaw znam jak najbardziej, może kiedyś sobie taki kupię.

makinen napisał(a):ciekawiłoby mnie zdjęcie dwóch takich humvee- Kubisza i mojego :D . Model widzieliście, więc różnicę w wykonaniu widać (trudno), ale super wyglądałyby takie dwa monstra obok siebie.
jakiś magik od montażu się znajdzie? :jezyk:

Nie bądź taki skromny, zrobiliśmy modele na bardzo podobnym poziomie :git: A co do fotomontażu, to powtórzę to, co napisałem w przypadku podobnej propozycji w galerii irackiego M1114 piotrka1971: cieżko byłoby z fotomontażem, bo oba modele są zupełnie inaczej sfotografowane. I również jak w tamtym przypadku pozwolę sobie na takie zestawienie:
Obrazek
Obrazek
I widząc te zdjęcia ponownie napiszę - nie bądź taki skromny :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez BaldPuma » 12 paź 2012, 08:57

:git: :salut: :gut:
BaldPuma

Postprzez makinen » 12 paź 2012, 09:11

Kubisz- to może się umówimy, że sfotografujemy je w określony sposób, a jakiś spec od zdjęć wrzuci je z jakimś irackim tłem :D
taki luźny pomysł
makinen

Postprzez kubisz » 12 paź 2012, 09:14

Może być :git: A potem jeszcze poczekajmy na modele Grześka430 i Piotrka1410 i będziemy mieli cały dywizjon :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 12 paź 2012, 10:04

Cóż, budowa niby bez fajerwerków i bez zbytniego, że tak powiem, przykładania się do każdego detalu. Bynajmniej nie tak jak np. w M1151 ŻW. Natomiast efekt końcowy jak najbardziej zbliżony do polskiego Humvee. W zasadzie nie mam się do czego przyczepić, ba, nie chce mi się szukać błędów. Ktoś w warsztacie zwracał uwagę na lusterka. Wydaje mi się, że nadal pasek oddzielający małe od dużego nie został pomalowany na czarno, pozostaje srebrny. To tylko jedna uwaga, jaka przyszła mi do głowy. Reszta wyjątkowo ładna. Piękna wersja, bardzo dobre wykończenie, gratulacje :piwo: :git: .

kubisz napisał(a):cały dywizjon :gut:

No to ładny dywizjon :jezyk: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez maverick » 12 paź 2012, 10:11

Świetna robota Kuba - jak zawsze. Do tej pory mój M1151 z magazynku miał być zarezerwowany dla ZW, ale coraz bardziej powątpiewam... Model pierwsza klasa.
A co do wspólnego zdjęcia, to zrób z tym swoim wczesnym piaskowym M0125 z somalii/DS - będzie ciekawe porównanie proporcji i bryły humvee na przestrzeni 3 generacji... Tamten zupełnie prosty i piękny w swojej prostocie, a ten to prawie MAD MAX.. :git:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 12 paź 2012, 11:03

Dzięki bardzo :piwo:

Zderzak napisał(a):Wydaje mi się, że nadal pasek oddzielający małe od dużego nie został pomalowany na czarno, pozostaje srebrny

Są pomalowane wszystkie 4, wierz mi :git: Może tylko na zdjęciu tak to źle widać.

maverick napisał(a):Do tej pory mój M1151 z magazynku miał być zarezerwowany dla ZW, ale coraz bardziej powątpiewam

Na szczęście M1151 Academy nie jest jakoś bardzo drogi, z pudła wychodzi całkiem sympatycznie, więc może zrób 2 modele?

maverick napisał(a):co do wspólnego zdjęcia, to zrób z tym swoim wczesnym piaskowym M0125 z somalii/DS - będzie ciekawe porównanie proporcji i bryły humvee na przestrzeni 3 generacji

Postaram się zrobić coś takiego :piwo:
kubisz
Moderator

Następna strona

Powrót do Galeria