M998 TOW Desert Storm, Italeri/scratch 1:35

Moderator: kubisz

M998 TOW Desert Storm, Italeri/scratch 1:35

Postprzez Qdłaty » 05 lis 2012, 12:51

Kończę z tym. Wiem, że doskonały nie jest i jeszcze parę rzeczy można poprawić, ale już jestem zbyt zmęczony tym modelem. Może jeszcze kiedyś jakieś poprawki wprowadzę.

Dla przypomnienia warsztat, proponuję od razu od 5-ej strony, gdyż koncepcja sie po drodze zmieniała.

Obrazek
Źródło: Korespondencja z wydawnictwem Squadron Signal

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Qdłaty
Moderator

Re: M998 TOW Desert Storm, Italeri/scratch 1:35

Postprzez makinen » 05 lis 2012, 13:01

Wrócił w wielkim stylu! :D
Podoba mi się- zwłaszcza TOW i jego wykończenie. Toboły dodają smaczku i całość zgrabnie się prezentuje. Skrzynia też elegancka. Szkoda, że zostawiłeś wycieraczki z Italeri, ale rozumiem zmęcznie :jezyk:
Coś bym zrobił z tą płachtą na dachu...wygląda jakoś mało naturalnie.

ps. cześć Qudłaty :salut:
makinen

Postprzez kubisz » 05 lis 2012, 13:11

Witamy po latach nieobecności :!: :piwo: Mocny, oj bardzo mocny powrót :git: Znakomity model, bardzo mi się podoba jako całość, bardzo mi się podobają szczegóły, choć kilka uwag też mam. Po kolei:

+ bardzo starannie pomalowany (jaką farbą? Przypomnij proszę);
+ elegancko siadły kalki-szewrony;
+ wielkie brawa za otwarte siedzenie i pokazanie akumulatora :git: Nie wiem, czy nie jest to pierwszy model, w którym coś takiego widzę, przepraszam z góry, jeżeli o jakimś zapomniałem;
+ flaga, proporczyk, drewniana skrzynia - super :git: ;
+ podoba mi się wycieniowanie tobołków, choć chyba tylko suchym pędzlem to zrobiłeś. Efekt jednak jest bardzo dobry :git: Nawet ten nieszczęsny tobół z modeli Academy wygląda dobrze;
+ delikatnie, z umiarem przykurzony - to lubię :gut: ;
+ skrzynka kontrolna TOWa, okablowanie, szkiełka aparatury celowniczej - też elegancko;
+ radio i okolice we wnętrzu - dobra robota :git:

- widać trochę nierówności na łączeniu przedniego fragmentu maski z przednim grillem, obok prawego reflektora;
- trochę za bardzo odstaje dach od ramy przedniego okna, łatwo możesz to podkleić;
- mógłbyś też trochę podociskać pomarańczowy panel na dachu;
- szkoda, że nie poprawiłeś wycieraczek.

Powtórzę - znakomity model. Nawet brak washa na jasnym malowaniu mi nie przeszkadza. Brawo :!:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 05 lis 2012, 15:02

Kogo ja tu widzę, Ty żyjesz i nawet modelujesz :D Witamy z powrotem na pokładzie i mam nadzieję, że nie znikniesz znowu na taki kawał czasu :piwo: .

Co do modelu, w zasadzie wszystko już zostało napisane. Mocno rzuciły mi się w oczy przede wszystkim wycieraczki i duża szpara pomiędzy dachem a drzwiami. Koniecznie spróbuj coś zrobić z tym drugim fantem. Brakuje mi washa, choć tak jak wspomniał Kuba i bez niego model wygląda bardzo efektownie.

Miło, że w końcu pojazd został skończony i znalazł się w galerii. Możesz być z niego dumny :piwo: .

P.S.
Długo Cię nie było, jak podoba Ci się forum po zmianach?
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kamil83 » 05 lis 2012, 16:32

Model prezentuje się całkiem nieźle, tylko dlaczego dach nie jest do końca przyklejony?
kamil83

Postprzez maverick » 05 lis 2012, 17:01

Model fajny, ciekawy sposób na zagospodarowanie M998; najlepszy TOW z oporządzeniem!!!
Parę uwag by się znalazło, ale po co... Ciii...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez slawo » 05 lis 2012, 17:18

Model bardzo ok :git: Jedynie (jak koledzy zdążyli nadmienić) mógłbyś ten dach poprawić i byłoby miodnie :git:
Obrazek
slawo

Postprzez Qdłaty » 05 lis 2012, 23:25

Dzięki Panowie za powitanie. Nie wiem czy, kiedy i na ilę zniknę, ale jest to prawdopodobne. Mam strasznie intensywny czas - usamodzielnianie się i kończenie studiów jednocześnie w tym kraju do prostych nie należy. No ale wracając do modelu...

Oczywiście błędów i niedociągnięć jest nawet więcej niż wymieniliście i jestem ich świadom, ale wymieniać nie będę - po co strzelać sobie w stopę. :P

Nierówności na masce to po prostu niedociągnięcie, dodatkowo wyolbrzymione przez zdjęcie.
Co do odstającego dachu to z kolei moje gapiostwo. Przyznaję, że nawet tego nie zauważyłem.
Nie mam innych wycieraczek.
Płachtę może też jakoś docisnę, chociaż drugiej strony po prostu wiatr wieje. :jezyk:
Szewrony są namalowane od maski, a nie kładziona kalka. ;)
Washa nie ma jak zwykle. Całe cieniowanie to postshading i suchy pędzel.

kubisz, jeśli chodzi o akumulatory, to nie pierwszy, choć poprzedni nie doczekał się galerii - mam na myśli model... chyba Bodka, ale teraz nie pamiętam.

Co do użytych farb, to trochę na czuja: baza to US Army/Marines Sand MM emalia i cieniowany ciemniej - Dark Tan i jaśniej - Sand. Oba emalie MM. Do tego Dark Green i jakiś średnioszary na suchy pędzel.
Qdłaty
Moderator

Postprzez kubisz » 06 lis 2012, 07:22

Qdłaty napisał(a):Nie mam innych wycieraczek.

Zrobienie nowych z pasków plastiku to bardzo prosta rzecz :gut:

Qdłaty napisał(a):Szewrony są namalowane od maski, a nie kładziona kalka. ;)

:gut:

Qdłaty napisał(a):Dzięki Panowie za powitanie. Nie wiem czy, kiedy i na ilę zniknę, ale jest to prawdopodobne. Mam strasznie intensywny czas - usamodzielnianie się i kończenie studiów jednocześnie w tym kraju do prostych nie należy.

Powodzenia z wszystkim :git: Masz kilka modeli, którym niewiele brakuje do końca, więc mamy wszyscy nadzieję, że od czasu do czasu pokażesz je gotowe :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 07 lis 2012, 16:44

Qdlaty; the welcome first thing again to the forum, was doing much that it did not see hereabouts. :piwo:

The model is very nice, and to not write the same again thing with the problematic thing that it is for my :czyta: , I only tell you that I agree with that Kubisz and others companions already they have commented to you. :gut:
Probably what more I damage it does to my eyes is the red flag on the ceiling of the cabin, this can be improved very easily my friend. :gut:
The detail of the battery under the seat is a very good job as the wooden box for carrying missiles. :gut:
The lateral space that stays between the ceiling and the doors, might be solved simply covering the ceiling with cigarette paper moistened with white tail and water ... only it is an idea. :idea:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Następna strona

Powrót do Galeria