Humvee M998 Cargo Carrier 1/35 Academy

Moderator: kubisz

Humvee M998 Cargo Carrier 1/35 Academy

Postprzez bartek33365 » 18 lis 2012, 14:01

Witam przedstawiam wam już mojego 4 Humvee. Model od Academy składalność znana. Dużo szpachli nie poszło jedynie na dziury po wytłoczeniach. Malowany jak zwykle farbami Vallejo. Jak wyszło ocenicie.
Pozdrawiam Bartek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I moja mała kolekcja.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Modelarstwo jest to dla mnie pasja- drugie życie.
"Jakby mniej ludzi do przodu szło, więcej by zginęło" -Tomuś
bartek33365

Re: Humvee M998 Cargo Carrier 1/35 Academy

Postprzez Qdłaty » 18 lis 2012, 15:29

Cześć.
Model wyszedł bardzo przyjemny dla oka. Jak widzę budowany z pudła. O błędach merytorycznych tego modelu nie będę pisał bo z pewnością o nich wiesz. Jak napisałem jest bardzo przyjemny dla oka - podoba mi się jego "zużycie", jednak wydaje mi się, że brezent jest za czysty. Spróbuj go trochę bardziej zakurzyć, zwłaszcza w okolicach nadkola. Pozostając na tyle pojazdu, wielka szkoda, że nie wcisnąłeś do środka ławek. Wiem, że instrukcja takiej opcji nie przewiduje, ale przy odrobinie szlifowania jest to możliwe i zdecydowanie urealnia wygląd modelu. Pamiętaj, ze pokrycie brezentu montowane jest na pałąkach które są przyczepione tylko do oparć ławek. Widać na jednym ze zdjęć, że plandeka nie trzyma się zbytnio bo jest szpara. W związku z tym namawiam, żebyś ją jeszcze odkleił i zainstalował ławki, tak jak zrobiłem to np. ja w swoim modelu. Jeśli się zdecydujesz, napisz wiadomość prywatną to Ci napiszę jak to w prosty sposób zrobić.
Zdjęcia kolekcji też się bardzo ładnie prezentują. Dodaj do nich jeszcze Avengera i TOWa i będziesz miał niezłą flotę humvee z DS. ;) :piwo:

P.S.
Nie wiem też skąd się wzięło, że sprężyna przy podstawie anteny jest srebrna. maźnij ją na piaskowo. ;)
Qdłaty
Moderator

Postprzez piotrek1971 » 18 lis 2012, 17:18

Tak jak napisał Maciek,brezent ,drzwi i dach zdecydowanie za czyste w stosunku do całości.
Od siebie dodam jeszcze,że zbiornik paliwa też musisz przybrudzić,bo nienaturalnie czysto wygląda,obejmy podtrzymujące zbiornik pomaluj na czarno.
:git:
piotrek1971

Postprzez bartek33365 » 18 lis 2012, 17:39

Dzięki w wolnym czasie poprawie. Z TOW-em nie będzie problemu o wiele ciężej z dostępem będzie Avenger. Do kolekcji dojdą jeszcze M1151 i M-ATV a potem zobaczymy.
Modelarstwo jest to dla mnie pasja- drugie życie.
"Jakby mniej ludzi do przodu szło, więcej by zginęło" -Tomuś
bartek33365

Postprzez kubisz » 18 lis 2012, 18:05

Brudzenie elementów brezentowych - Koledzy napisali. Ławki do wnętrza budy - też racja, bardzo by się przydały. Nie przekonują mnie obicia, na zdjęciu oryginału - co prawda nienajlepszym, ale jednak - raczej ich nie ma:
Obrazek
Verlinden Publications - Warmachines No.7 – “M998 HMMWV Hummer and Derivatives”

Ogólnie podoba mi się sposób, w jaki malujesz modele. Widać, że masz talent w łapach, choć nie wszystkie metody, które stosujesz, sprawdzają się akurat przy Humvee (np. obicia). Nie można jednak odmówić Ci tego, że masz bardzo fajny i estetyczny początek kolekcji :git:

bartek33365 napisał(a):Do kolekcji dojdą jeszcze M1151 i M-ATV a potem zobaczymy.

Kup sobie kiedyś któregoś z M1114 Bronco. Zobaczysz, co to znaczy czysta przyjemność z budowy modelu Humvee. Choć i przy M1151 już ją będziesz miał :git:
kubisz
Moderator

Powrót do Galeria