HMMWV M1097A2 Revell 1:72

Moderator: BaldPuma

HMMWV M1097A2 Revell 1:72

Postprzez Mikele » 30 mar 2016, 21:17

Galeria ta już wisi w necie na modelworku. Bezczelnie skopiuję zawartość :mrgreen:

Prosto z pudła, malowany Gunze C, brudzony washami Promodeller i kurzony pigmenrami MIGa. Kalki Toro Model.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Można krytykować, ja nie z tych delikatnych.
Mikele

Re: HMMWV M1097A2 Revell 1:72

Postprzez kubisz » 30 mar 2016, 21:41

Witaj, Michał :piwo: Poprzednią galerię Humvee w 1/72 wrzucono na nasze forum ponad 2 lata temu... Miło zobaczyć kolejną :git: Tak, jak napisałeś w galerii na MW, ten model ma swój urok. Kiedyś dla BaldPumy kupowałem model Dragona (daaawno temu, kiedy on jeszcze bawił się małą skalą), pozwolił zajrzeć do pudła. No i niby wiedziałem, że model w 1/72 jest mniej więcej 2 razy mniejszy, niż w 1/35, to jednak było zaskoczenie "kurde, jakie to małe :shock: ". Tym bardziej cenię modelarzy sklejających te drobinki :git:

Mikele napisał(a):Można krytykować, ja nie z tych delikatnych.

No dobra :twisted: Co do samego wykonania, to nie mam zastrzeżeń. Ładnie pomalowany, pobrudzony dość mocno, ale bez szaleństw. Podoba mi się kolorystyka i delikatne cieniowanie. Ale jest sporo merytorycznych błędów. Polskie Humvee to konkretna wersja, przy której (w obu skalach) czeka sporo przeróbek zestawów wyjściowych. Przód od biedy ujdzie (co prawda nie ma obowiązkowej w naszych pojazdach wyciągarki i tablica jest niepotrzebnie przesunięta w bok), to z tyłu wyraźnie brakuje prawidłowego zderzaka z uchwytami na koło zapasowe i kanistry (ewentualnie nawet samego zderzaka, ze zdemontowanymi uchwytami). Dałeś tam zderzak przedni i trochę dziwnie to wygląda. Koła - nie ten wzór bieżnika. No i na koniec złe lusterka, brakuje też dodatkowych lampek. Poprawa tego wszystkiego wydaje się nawet dość prosta, no ale wszyscy wiemy, jak się wraca do gotowych modeli :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez Mikele » 31 mar 2016, 06:33

Modelu nie przerabiałem w ogóle, dlatego wygląda jak Revell 1:72 :D Po to się tu zarejestrowałem, z resztą za Twoją namową, żeby się w wiedzę merytoryczną uzbroić ;) Jeden zestaw Dragona też mam (M1114) i detalem bije Revella na łeb. Aczkolwiek już doczytałem, że do większości wersji to trzeba je ożenić ze sobą.

kubisz napisał(a):...ale wszyscy wiemy, jak się wraca do gotowych modeli

Nie ma takiej siły, żebym się wziął za poprawki :lol:
Mikele

Postprzez maverick » 31 mar 2016, 08:22

Co do wykonania to skala sama mówi za siebie - w rzeczywistości model jest ponad połowę mniejszy, niż na zdjęciach więc nie jest łatwo poskładać takiego żuczka, a Tobie wyszło całkiem poprawnie. Błędy merytoryczne opisał Kuba - nasze Tumaki wymagają niestety dużej liczby przeróbek na zewnątrz jak i wewnątrz, więc nawet najlepsze zestawy TAMIYA w 1/35 trzeba mocno zwaloryzować i to niestety własnym sumptem, bo gotowych zestawów waloryzacyjnych brak... Najbardziej w oczy gryzie ten tylny zderzak - choć to bym przerobił i wkleił płaski prostokąt ze ściętymi narożnikami od dołu. :czyta:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 31 mar 2016, 12:49

Mikele napisał(a):Jeden zestaw Dragona też mam (M1114) i detalem bije Revella na łeb. Aczkolwiek już doczytałem, że do większości wersji to trzeba je ożenić ze sobą.

To dawaj tego M1114 na warsztat :piwo: A tak przy okazji - czy tam czasem nie ma dwóch modeli w jednym zestawie? Mógłbyś elementy jednego (zderzak, lusterka, koła, fotele) przeszczepić do tego Polaka. Może trochę szkoda, bo zostaje prawie cały model niewykorzystany, ale... Zawsze to jakaś koncepcja. Tyle, że tu wracamy do podstawowego problemu:
Mikele napisał(a):Nie ma takiej siły, żebym się wziął za poprawki :lol:

;)
kubisz
Moderator

Postprzez Mikele » 31 mar 2016, 15:41

kubisz napisał(a):czy tam czasem nie ma dwóch modeli w jednym zestawie?

Są ale ja zamieniłem jeden M998 z Revella za jednego drakońskiego M1114 ;)

Warsztat kiedyś będzie na pewno, ale to najpierw inne rozgrzebane modele muszę pokończyć.
Mikele

Postprzez pyps » 31 mar 2016, 16:05

Ale maleństwo... fajnie zmalowany modelik.
pyps

Powrót do Galeria