M1151 Academy - 1:35

Moderator: kubisz

M1151 Academy - 1:35

Postprzez Stojkovic » 03 lut 2017, 19:42

Słowo się rzekło, zatem do dzieła.

Obrazek

Bardzo dziękuję koledze Makinenowi za żywiczne koła do pojazdu. W zestawie mam tez osłony antyodłamkowe do podłogi.

Co by nie było wątpliwości nadmienię na początku, że jestem TOTALNIE zielony ze współcześniaków.
Nie biczujcie, jak po prostu będę o wszystko pytał, albo coś przekręcę.

Myślę, że malowanie i wykonanie wraz z brudzeniem chcę zrobić na zbliżonym poziomie co w "BiG Foot"
Obrazek

Nie zamknąłem jeszcze budżetu na ten projekt, więc jeśli uznacie, że warto w coś zainwestować to dajcie znać.
Stojkovic

Re: M1151 Academy - 1:35

Postprzez makinen » 03 lut 2017, 19:53

Hurrrra!!! Brawo!
Czy na podstawie naszej korespondencji wybrałeś już wersję? Jeśli to nie kłopot, to uchylenie rąbka tajemnicy w kwestii budżetu pozwoli nam określić, co warto ewentualnie wymienić. Nie zmienia to faktu, ze dokładając żywiczne koła można zrobić efektowny model z pudełka.
makinen

Postprzez kubisz » 03 lut 2017, 19:58

Witaj :piwo:

Big Foot bardzo mi się podobał i daje nadzieję (a właściwie pewność), że i M1151 będzie piękny :git:

Stojkovic napisał(a):Myślę, że malowanie i wykonanie wraz z brudzeniem chcę zrobić na zbliżonym poziomie co w "BiG Foot"

Tutaj nie przeszarżuj. M1151 to w miarę nowe pojazdy (choć w służbie już od 2005 roku), współczesna farba piaskowa CARC Middlestone jest dość solidna i praktycznie się nie obija. Ciężko znaleźć zdjęcia ze "zmęczonymi" pojazdami. Jeżeli już, to brud, błoto, kurz itp. Weź też pod uwagę fakt, że np. maska jest z kevlaru.

Stojkovic napisał(a):Nie zamknąłem jeszcze budżetu na ten projekt, więc jeśli uznacie, że warto w coś zainwestować to dajcie znać.

To w takim razie zdecydowanie polecam zestaw elektroniki:
to: viewtopic.php?f=9&t=1308
albo to: viewtopic.php?f=9&t=615
Nie są drogie, a poprawiają znacznie wygląd i merytoryczną stronę modelu.

Gdybyś miał budżet nieograniczony, to hardkorowe maksimum dają takie zestawy:
- obniżenie podwozia: viewtopic.php?f=9&t=1038 (DEF Model robi komplet z kołami, te już masz, więc ewentualnie taka opcja: http://www.finehobby.com/FrontStore/iGo ... dsId=WF306);
- waloryzacja Legenda: viewtopic.php?f=9&t=540;
- waloryzacja Voyagera: viewtopic.php?f=9&t=596.

Polecam też przestudiować ten temat: viewtopic.php?f=14&t=1144. Jest tam chyba wszystko, co na ten moment wiem, że trzeba (lub można, obowiązku nie ma) w modelu poprawić.

Działaj :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez Stojkovic » 01 sie 2017, 08:40

Witajcie po dłuższej przerwie.

Wstępnie na sucho złożyłem górę z dołem by sprawdzić, czy wszystko się ładnie schodzi. Jest dobrze.

Następnie ruszyłem z pracami wewnątrz pojazdu.
Elektronika włożona na sucho, tak jak ten czarny prostokątny element mi mędzy tylnymi siedzeniami, który chyba jest klimatyzatorem.
Użyłem delikatnie jaśniejszego koloru niż nato green wewnątrz, by rozjaśnić nieco wnętrze które będzie zamknięte. Wstępnie wykonałem małą modulację.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz kleję wieżę i pozostałe elementy które pomaluję po zamknięciu wnętrza.

Pozdrawiam
Stojkovic

Postprzez Stojkovic » 06 sie 2017, 07:04

Witajcie.

Powoli zmierzamy do ostatecznego montażu i wielkiego finału.

Wstępne prace nad wnętrzem skończone. Dorzucę jeszcze parę dupereli w wolnej chwili. Głownie brakuje gasnic.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Osadziłem też drzwi w otworach. Jak to u mnie bywa, przednie od strony kierowcy będą docelowo otwarte.
Obrazek
Nałożyłem podkład na całość - dach jest przymocowany na sucho, żeby można było włożyć przednie szyby i urozmaicić wnętrze po malowaniu.
Obrazek
Ze względu na to, że nie mam ciemnego tła, żeby pokazać delikatną modulację bryły M1151 to wrzucam foto, na którym model sięgnął bruku. Widać modulację.
Obrazek

Pozdrawiam
Stojkovic

Postprzez Stojkovic » 12 sie 2017, 20:45

Projekt M1151 cały czas idzie do przodu.

Dzisiaj zdziałałem opancerzenie spodu pojazdu przeciwodłamkowe.

Obrazek
Stojkovic

Postprzez Stojkovic » 16 sie 2017, 09:59

Powoli projekt dobiega końca. Sporo jeszcze do zrobienia, ale główna bryła w zasadzie na finiszu.

Dach na sucho z resztą stąd szpary na łączeniach. Model po washu i olejnych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Stojkovic

Powrót do Warsztat