M1165A1 GMV - Tamiya/Tomcat28/scratch 1:35

Moderator: kubisz

M1165A1 GMV - Tamiya/Tomcat28/scratch 1:35

Postprzez Zderzak » 09 lip 2013, 23:58

Witam!

No to ruszamy z kolejnym Humvee. Oprócz naszego forum , relację będę prowadził także na Forum PWM w Wakacyjnym Konkursie PWM:
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/vie ... 04&t=52173

Pojazd, który zamierzam zbudować to Humvee w wersji M1165A1 Special Ops używany przez polskie Wojska Specjalne. Użytkownikiem będzie najprawdopodobniej JW GROM, ale do końca budowy koncepcja może się zmienić. W każdym razie docelowo powstanie replika czegoś takiego:
Obrazek
fot. makinen

Do budowy wykorzystam następujące zestawy (w mniejszej lub większej części):
-Tamiya (35263) M1025 Armament Carrier Humvee
-Legend Productions (LF1194) M1151 HUMVEE Conversion Set,
-DEF Model (DW35002) HMMWV MT-R Sagged Wheel Set,
-Legend Productions (LF1227) M1151 Detailing set.

Być może dojdą jeszcze pojedyncze elementy z innych zestawów poświęconych Humvee, ale to wyjdzie jeszcze podczas budowy. Niewykluczone, że wewnątrz znajdą się jakieś bambetle, uzbrojenie, a może nawet figurki, ale to wszystko pokażę, jeśli takowe nabędę. 8-)

Zestaw startowy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec dodam jeszcze, iż spora ilość elementów modelu powstanie ze scratchu we własnym zakresie (przedni i tylny zderzak, boczne barierki, drzwi itp.). Nie ma sensu bardziej się rozpisywać, jeśli będą jakieś pytania, chętnie odpowiem. Fotki z prac, miejmy nadzieję już niedługo.

Pozdrawiam :piwo:
Konrad
Obrazek
Zderzak
Administrator

Re: M1165A1 GMV - Tamiya/Legend/scratch 1:35

Postprzez makinen » 10 lip 2013, 08:07

Napisałem na PWM, ale tu też coś zmaluję :jezyk: . Zacząłeś od końca mojego planowaneg tryptyku- bardzo dobrze. Będę miał solidny warsztat do pomocy za jakiś 7-8 miesięcy :czyta: . Ciekaw jestem, jaka kombinacja będzie przydatniejsza- Twoja, czy zakup M1151+ Tamiya? :shock:
Działaj i oby nie skończyło się jak z Bronkiem.
makinen

Postprzez maverick » 10 lip 2013, 08:17

Ładnie maneli nazbierałeś... I ponad połowa zostanie do kolejnych projektów... :D A jeszcze mnóstwo trzeba będzie dorobić we własnym zakresie... Powodzenia, działaj dalej... Ps. wyrobisz się w terminie konkursu..?
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez wojtas193 » 10 lip 2013, 08:23

Zapowiada się bardzo ciekawy warsztat :git:
Siadam w pierwszym rzędzie :piwo:
Pozdrawiam
Wojtek
wojtas193

Postprzez BaldPuma » 10 lip 2013, 13:26

PIĘKNY temat - solidna "firma" realizująca - czyli zostaje czekać na SUPER MODEL
Niestety piękny to on będzie dla "humvee-zboczeńców", na PPM nie wróżę mu większych szans w konkurencji z hitlerowskimi pancernymi kotami, Zresztą odczuwam taki mały ból - współczesne (w użytkowaniu) humvee polskich komandosów są jednak takie jakieś mało wyraziste (gołe i jednokolorowe) - ale na jakiś, kiedyś, się skuszę.
Dlatego mam nadzieję że jednak Zderzak wzbogaci go figurkami i jakimiś standardowymi szpejami np :idea: BSL FlyEye (na masce)
BaldPuma

Postprzez Zderzak » 10 lip 2013, 20:42

makinen napisał(a):Ciekaw jestem, jaka kombinacja będzie przydatniejsza- Twoja, czy zakup M1151+ Tamiya?

Jeszcze nie zacząłem sklejać a już ta żywica zdążyła mnie mocno wkur...zyć. :evil:
makinen napisał(a):Działaj i oby nie skończyło się jak z Bronkiem.

Na pewno się tak nie skończy. M1114 od początku mnie nie pociągał, bardziej robiłem go z obowiązku posiadania w kolekcji tej wersji. Inna sprawa, że jakoś o wiele bardziej pociągają mnie polskie krajowe Humvee.
maverick napisał(a):Ps. wyrobisz się w terminie konkursu..?

Mam nadzieję, że tak.
BaldPuma napisał(a):Zderzak wzbogaci go figurkami i jakimiś standardowymi szpejami np :idea: BSL FlyEye (na masce)

Zobaczymy, figurek nie wykluczam, ale jednocześnie zaznaczam, że będą to ewentualnie lekko naciągane postacie. Purystą mundurowym itd. nie jestem. Co BSL, BSR, wszystkie trzeba by wykonać pewnie od podstaw, a tego już w tym modelu mi się nie będzie chciało robić. Mam dużo więcej ważniejszego scratchu na głowie :mrgreen: .

Dzięki za komentarze, zobaczymy co z tego wyjdzie. Oczywiście odwieczny problem się nie rozwiązał, ciągle walczę z doborem farby. Skończy się pewnie na jakimś mocnym kompromisie.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 18 lip 2013, 10:03

Konrad...mam obawy, ze może się skończyć, jak w przypadku zimowego konkursu....znam tempo Twoich prac i nie wygląda to obiecująco, a tego modelu nie mogę Tobie odpuścić... :twisted: :twisted: :twisted:
makinen

Postprzez Bartosz Ciesielski » 20 lip 2013, 20:28

Troszkę fotek i opis tego pojazdu jest w gazecie Spec Ops dzisiaj w empiku przeglądałem :salut:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez Zderzak » 22 lip 2013, 18:05

Dzięki Jurek :piwo: . Pierwszego nie znałem, drugie znałem. Notabene widziałem te Humvee na żywo u mnie w mieście :gut: .

Bartosz Ciesielski napisał(a):Troszkę fotek i opis tego pojazdu jest w gazecie Spec Ops dzisiaj w empiku przeglądałem :salut:

Opłaca się kupić?
Obrazek
Zderzak
Administrator

Następna strona

Powrót do Warsztat