M1165A1 GMV - Tamiya/Tomcat28/scratch 1:35

Moderator: kubisz

Re: M1165A1 GMV - Tamiya/Legend/scratch 1:35

Postprzez maverick » 22 lut 2019, 22:39

Dobra robota, nie oceniam merytoryki bo nie zagłębiałem się w zdjęcia, ale widać sporo pracy własnej... Będzie co podpatrywać..!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Zderzak » 23 lut 2019, 07:31

Dzięki Mariusz, merytorycznie jest poprawnie, nie wzorowałem się na żadnym modelu bo nawet na forum nie ma żadnego całkowicie prawidłowo odwzorowanego, więc trzeba uważać żeby nie powielić błędów z innych warsztatów. Najbezpieczniejsze są zdjęcia, a tych mamy w walkaroundach mnóstwo :git:.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez maverick » 23 lut 2019, 07:37

Zastanawia mnie tylko ten poszarpany okrągły element wkkejony na wysokości kolana kierowcy. Jakiś taki nieopiłowany...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Zderzak » 23 lut 2019, 07:39

maverick napisał(a):Zastanawia mnie tylko ten poszarpany okrągły element wkkejony na wysokości kolana kierowcy. Jakiś taki nieopiłowany...

To nawiew, ma celowo ponacinane rowki.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 23 lut 2019, 10:28

Ładnie, widać napracowanko :git:

Skoro już ten temat został poruszony, czepiłbym się tylko tego nawiewu nóg kierowcy. Zrobiłeś go chyba całkiem od podstaw. Skrzynkę klimatyzatora zrobiłeś całą z blaszki, łącznie z nawiewami, więc może do zrobienia tego kierowcy wykorzystaj nawiew odcięty z plastikowego elementu zestawowego? Ten Twój nie przypomina oryginału.
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 23 lut 2019, 11:43

kubisz napisał(a):Ładnie, widać napracowanko :git:

:piwo:

kubisz napisał(a):Skoro już ten temat został poruszony, czepiłbym się tylko tego nawiewu nóg kierowcy. Zrobiłeś go chyba całkiem od podstaw. Skrzynkę klimatyzatora zrobiłeś całą z blaszki, łącznie z nawiewami, więc może do zrobienia tego kierowcy wykorzystaj nawiew odcięty z plastikowego elementu zestawowego? Ten Twój nie przypomina oryginału.

Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Myślałem nad tym samym rozwiązaniem, które też zauważyłem w Twoim M1151 ŻW i uważam, że ten mój jest bardziej poprawny. ;)
Obrazek
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 23 lut 2019, 11:56

Zderzak napisał(a):Tutaj się z Tobą nie zgodzę.

Twoje prawo :gut: Mimo wszystko zdanie podtrzymuję, ten Twój nawiew nie przypomina oryginału. Zostawmy już temat, dawaj dalej :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 23 lut 2019, 12:28

kubisz napisał(a):Twój nawiew nie przypomina oryginału.

Naprawdę patrząc na zdjęcie oryginału z poprzedniego postu i modelu nadal uważasz, że jest do wymiany? :shock:
Obrazek

kubisz napisał(a):A tutaj dodany brakujący nawiew. Teraz kierowcy będzie ciepło w nogi :gut: Na zdjęciu jest niezbyt widoczny (nie udało mi się złapać ostrości) pod kierownicą:
Obrazek

Nawiewy odcinałem z zestawowych - nie planowanych do użycia - elementów do budowy skrzynki nawiewów. W ten sposób wszystkie 9 nawiewów (4 na desce rozdzielczej, 4 na skrzynce i 1 pod kierownicą) są w modelu identyczne.

Właśnie tak samo chciałem zrobić, ale postanowiłem jednak nawiew wykonać od podstaw, żeby właśnie... bardziej przypominał oryginał :| . Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to poprawić, ale jak patrzę na te zdjęcia, to nie widzę totalnie takiej potrzeby :? . Ma on właśnie dodatkową mocno wystającą obudowę oraz płaską podstawę. Na kratkach klimatyzatora nawiewy są wpuszczone, bardzo "cienkie".
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 23 lut 2019, 12:52

Konrado, nie chcę, żeby to się znów zakończyło doktoryzowaniem z mikroskopem. Moje modele to ostatnia rzecz, na której powinno się wzorować. Zresztą w całej "historii" forum nie stwierdziłem ani razu, że ktoś tam powinien coś tam zrobić dokładnie tak jak ja, zawsze odsyłałem do zdjęć oryginałów. Więc fotka mojego M1151 zupełnie niepotrzebna.

A żeby zakończyć temat nawiewu: może zdjęcie Twojego modelu mnie nieco zmyliło, ale robisz je wyjątkowo dobre, dlatego oceniam również detale. I wydaje mi się, że na okrągłym profilu (piaskowy element) zrobiłeś proste nacięcia na całym jego przekroju. W oryginale na tym fragmencie obudowy jest element z zaokrąglonymi "skrzelami" nawiewu o nieco mniejszej średnicy (taki sam, jak na skrzynce klimatyzatora, ale tam nie ma tej dodatkowej obudowy). Brakuje mi tam tego "schodka", ot i to tyle. No i może jeszcze śrubek na podstawie ;)

Co do wykorzystania elementów zestawowych - Academy zrobiło te nawiewy jako takie niby półkule nacięte prosto. Od biedy można przyjąć, że tak wyglądają otwarte "skrzela". Zresztą zostawiłeś je niezmienione na desce rozdzielczej. Dlatego zasugerowałem użycie nawiewu odciętego od niewykorzystanego elementu. Wygląd byłby spójny z tym, co masz na desce, miałbyś też ten schodek przy różnicy średnic nawiewu i obudowy.

I tak pół strony dyskusji o jednym małym elemencie :gut: Ale to chyba nie jest źle, z każdym modelem zbliżamy się do idealnej repliki ;) Której chyba i tak nikt nigdy nie osiągnie, ale próbować warto.
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 23 lut 2019, 13:22

kubisz napisał(a):Której chyba i tak nikt nigdy nie osiągnie, ale próbować warto.

No to spróbujmy:
Obrazek

Dyskusja merytoryczna jest jak najbardziej wskazana, chociaż i tak ostateczną decyzję podejmie autor :jezyk: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat