M1165A1 GMV - Tamiya/Tomcat28/scratch 1:35

Moderator: kubisz

Re: M1165A1 GMV - Tamiya/Tomcat28/scratch 1:35

Postprzez Zderzak » 02 maja 2019, 08:11

Grzegorz Grabowski napisał(a):Mnie nie musisz nakłaniać do poprawiania obrotnicy, gdyż zamierzam to zrobić, odkąd tylko o tym przeczytałem .

No i to mi się podoba, niby pierwszy Humver, a zapowiada się całkiem porządny jeśli chodzi o merytorykę :git:.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Grzegorz Grabowski » 02 maja 2019, 08:18

Zderzak napisał(a):
Grzegorz Grabowski napisał(a):Mnie nie musisz nakłaniać do poprawiania obrotnicy, gdyż zamierzam to zrobić, odkąd tylko o tym przeczytałem .

No i to mi się podoba, niby pierwszy Humver, a zapowiada się całkiem porządny jeśli chodzi o merytorykę :git:.

Tylko musisz wiedzieć, że ja zrobię to na sposób, o którym Ci pisałem na FB.
Grzegorz Grabowski

Postprzez Zderzak » 05 maja 2019, 20:43

Witam,

ciąg dalszy zmagań. Ponownie więcej czasu spędziłem na rozszyfrowywaniu zdjęć niż samym klejeniu. Czasami albo nie ma się na czym wzorować albo wzór jest zły, więc najlepszym i jedynym wyjściem jest analizowanie obszernej dokumentacji jaką mamy na forum i unikanie bezmyślnego kopiowania :jezyk: .

Zawiasy, teoretycznie na koniec będą ruchome, a praktycznie zostawiam sobie furtkę czy otwierać czy zamykać drzwi. Klamki i zamki przykleiłem w pozycjach "otwarte:. O ile samo gięcie to już męka, o tyle na przyklejenie 40 śrub na zewnątrz zawiasów pozostawię bez komentarza.
Obrazek
Nie byłbym sobą gdybym czegoś jeszcze nie dodał - na każde drzwi po 3 śrubki od środka.
Obrazek
Otwiera się, zamyka :mrgreen: .
Obrazek

Następnie doszły ochronne osłony, co by sobie Gromiaki nie poobijali głów. Ważna jest kolejność, który kawałek polistyrenu idzie na który, żeby uzyskać odpowiedni kształt.
Obrazek
Dodałem 4 mocowania dachu do przedniej ramy okiennej oraz osłony przeciwsłoneczne. Nie mam pojęcia po raz kolejny czym kierowali się ludzie z Bronco i Voyagera, bo blaszane osłonki są o wiele za małe.
Obrazek
Na zdjęciach można dopatrzyć się też czujników systemu gaśniczego mocowanych na słupkach drzwi, jeden skierowany do tyłu, drugi w przód, też nie widziałem chyba tego w żadnym modelu.
Obrazek
Widać również, że dodałem brakujące mocowanie wysokiego wydechu.
Obrazek

Wieża GPK, tak jak wspominałem wybrałem Voyagera, ładuję wszystko co mam najlepsze do tego modelu, a uważam, że wieża ta jest lepsza niż Bronco.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie zapomniałem oczywiście o sworzniu blokującym wraz z drucikiem zapobiegającym jego zgubieniu.
Obrazek

Sam wysoki wydech również poddałem modyfikacjom, dodając osłonę przykołową. Nie wpisałem się również w schemat innych modeli i pociąłem wydech Tamki. W oryginale przecież na całej długości rura ma tę samą średnicę, natomiast w zestawowym wydechu mamy sam rdzeń, na który doklejane są dodatkowe plastikowe elementy. Nie kojarzę, żeby ktoś kiedyś zwrócił uwagę na sam wylot spalin, który nie jest skierowany w osi pojazdu, tylko pod pewnym kątem na zewnątrz - również to skorygowałem.
Obrazek
Rzuty na całość:
Obrazek
Obrazek
I trochę detali:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec kilka słów o tym jak wolno ciągnie się ten model. Miałem nadzieję w majówkę już coś malować, nie udało się. Potem chciałem skończyć kleić, nie udało się. Całą majówkę pilnie pracowałem nad M1165, ale ostatecznie i tak jeszcze nie jest gotowy do malowania. Pocieszające, że został tylko dach i sufit. Tylko albo aż. :crazy: No i na koniec jeszcze stolik z elektroniką, coupler, mocowanie M2 i inne duperele, ale to w swoim czasie i być może przy współpracy Stwórcy tej konwersji :piwo: .

Pozdrawiam!
Konrad
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 05 maja 2019, 20:49

Imponujące :git:

Przewody CTIS są?

Nie zapomnij trochę poprawić zapinek maski, żeby zniknęły te blaszane "plasterki".
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 05 maja 2019, 22:05

Dzięki Kuba!

kubisz napisał(a):Przewody CTIS są?

Nie ma.

kubisz napisał(a):Nie zapomnij trochę poprawić zapinek maski, żeby zniknęły te blaszane "plasterki".

Obstawiam, że po pomalowaniu na czarno gołym okiem nie będzie widać. Jakiś pomysł? Zalać CA? Szpachli nie chce mi się tam wciskać :jezyk:.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 05 maja 2019, 22:20

No jak to tak bez tych przewodów, po dorobieniu tylu mniejszych detali? Uzupełnić proszę!

Zapinki zalej czymś, może właśnie CA? Debonder miej pod ręką. Bez tego po pomalowaniu będzie widać szpary. Pewnie nie na zdjęciach, ale przecież nie o to chodzi
kubisz
Moderator

Postprzez Bartosz Ciesielski » 06 maja 2019, 06:16

no ładne cacko :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez JUAN C. » 06 maja 2019, 13:46

A luxury of details, perfection brought to the max companion Zderzak, impressive. :shock: :git:
Great work with the hinges of the doors, now I just hope that after the painting process this does not affect its proper functioning.
Occasionally, after painting, they can cause problems.

:piwo:
JUAN C.

Postprzez Zderzak » 06 maja 2019, 20:08

Kuba, zobaczę co da się z tymi rzeczami zrobić.

Bartosz, miło czytać docenienie pracy :gut:.

Juan, thanks. It will be even better if the doors need more power to move after painting. They will be able to stay in one position. :piwo:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 06 maja 2019, 20:34

Zderzak napisał(a):Kuba, zobaczę co da się z tymi rzeczami zrobić.

Ty nie zobaczaj, tylko zrób. Bądź konsekwentny, dorabiasz duperele, tym bardziej dorób te nawet trochę bardziej znaczące elementy.
kubisz
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat