M997 MaxiAmbulance KFOR

Moderator: kubisz

M997 MaxiAmbulance KFOR

Postprzez maverick » 10 lut 2016, 08:36

Rozpoczynam nowy wątek - M997 MaxiAmbulance
W zamiarze ma powstać coś zbliżonego do zdjęcia poniżej:
Obrazek

Na konkretny pojazd nie będę się silił... Powstanie mix na bazie poniższego zdjęcia:
Obrazek
...czyli opony starego typu, lusterka starego typu, kogut na dachu. Przedział medyczny i drzwi pozamykane. W środku kierowca z M1025 Tamiya.
Co tam mam ciekawego do niego dorzucę.

Baza - oczywiście Academy M997 + blaszki Eduarda dedykowane do tego modelu. Poza tym wszystko co znajdę w swoich zasobach.
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Re: M997 MaxiAmbulance KFOR

Postprzez kubisz » 10 lut 2016, 10:57

maverick napisał(a):Przedział medyczny i drzwi pozamykane

Szkoda :cry: Choć z drugiej strony przy zamkniętym będzie większa szansa, że jednak model ukończysz :gut: Działaj :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 10 lut 2016, 11:02

kubisz napisał(a):
maverick napisał(a):Przedział medyczny i drzwi pozamykane

Szkoda :cry: Choć z drugiej strony przy zamkniętym będzie większa szansa, że jednak model ukończysz :gut: Działaj :piwo:

...prawdomówny złośliwiec :D ...w temacie humvee to licząc z tym mam 2 skończone modele i 4 rozpoczęte warsztaty, więc najgorszy nie jestem :D Ten będzie skończony - spoko wodza... Zdjęć na forum jest tak wiele, że do budowy mam raczej wszystkie materiały. Ewentualnie w praniu wyjdzie czy nie zabraknie jakiś części, ale najwyżej będę prosił na forum...
Hania
maverick

Postprzez maverick » 10 lut 2016, 12:09

Po rozpoczęciu prac i przeglądnięciu zasobów mam braki w 2 pozycjach:
1) mam model bez instrukcji - może komuś została po złożonym modelu i mógłby odstąpić..? To najlepsza dla mnie opcja...
Inna to taka, że mogę pożyczyć i odesłać po zakończonej budowie, jeśli ktoś ma np. niezbudowany model.
2) ma ktoś na zbyciu komplet kół z modeli Tamiya..? Chętnie odkupię... / wymienię się / przygarnę itp.
Hania
maverick

Postprzez Shidley » 10 lut 2016, 12:41

Instrukcje sprawdzę i ew wyśle Ci skan
Shidley

Postprzez kubisz » 10 lut 2016, 13:38

kubisz
Moderator

Postprzez Medox » 10 lut 2016, 15:51

Nic odkrywczego, merytorycznego nie napiszę, bo po prostu ta tematyka(Humvee) jest dla mnie nowa. Ale będę często zaglądał , dopingował i przede wszystkim chłonął wiedzę :D
Powodzenia w budowie.
Medox

Postprzez maverick » 12 lut 2016, 08:39

Początek żmudnej walki z materią ACADEMY - obróbka wanny celem poprawy kabiny kierowcy...

Osławiony "klocek pod radio" w wydaniu Academy... Element przed zabiegami...
Obrazek

"Klocek" usunięty...
Obrazek

I reszta oszlifowana do kształtu przypominającego osłonę dostępu do silnika...
Obrazek

Zostało uzupełnić dziurę w podłodze, dorobić i dokleić dolny najszerszy fragment i przetłoczenie.
Jak widać zeszlifowałem też wszystkie pedały po stronie kierowcy - celem wklejenia wykładziny w całej kabinie, oraz elementy ustalające siedzenia, bo będą wstawione inne.

Pytanie czy jeśli będzie to pojazd na starych oponach i ze starym typem lusterek, to wstawić siedzenia z modelu M1025 Tamiya, czy mogą być nowsze takie jak żywiczne odlewy popularne na forum z wysokim oparciem - mam chyba z 6 sztuk.
Pytanie drugie - rozumiem, że w przypadku Ambulansu nie wycinamy przegród za siedzeniami kierowcy, ani pasażera..? Obydwie pozostają zaślepione..?
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 12 lut 2016, 09:16

maverick napisał(a):Pytanie czy jeśli będzie to pojazd na starych oponach i ze starym typem lusterek, to wstawić siedzenia z modelu M1025 Tamiya, czy mogą być nowsze takie jak żywiczne odlewy popularne na forum z wysokim oparciem

Mogą być nowsze. KFOR to okres krótko po upgradzie, więc czasem zdarzały się pojazdy z elementami starszymi i nowszymi.

maverick napisał(a):Pytanie drugie - rozumiem, że w przypadku Ambulansu nie wycinamy przegród za siedzeniami kierowcy, ani pasażera..? Obydwie pozostają zaślepione..?

Przy zamkniętym modelu nie będzie tam nic widoczne. W realu przegród, znanych z innych wersji, nie było. Na zdjęciach w tym walkaroundzie ładnie widać, jak to wszystko jest tam rozwiązane.
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 12 lut 2016, 09:53

Z tego co widzę, to w miejscu przegród za siedzeniami są ścianki oddzielające przedział kierowcy od schowków znajdujących się w miejscu tylnych foteli pod podłogą przedziału medycznego. I wszystko tak jak reszta podłogi szoferki obłożona jest wykładziną.
Zatem wkleję zestawowe przegrody i obłożę jak resztę szoferki wykładziną. Po wklejeniu siedzeń i zamknięciu drzwi i tak prawie nic nie będzie widać...
Hania
maverick

Następna strona

Powrót do Warsztat