M997 MaxiAmbulance KFOR

Moderator: kubisz

Re: M997 MaxiAmbulance KFOR

Postprzez maverick » 13 mar 2017, 22:12

makinen napisał(a):Kompletnie ten zielony nie ma nic wspólnego z oryginałem. :?

...widziałem gorsze kolor "modulejszyn" po aero... :D
Ważne, że farba w sumie ładnie siadła, co do odcienia - nie będę się spierał... może i nie jest idelany NATOGREEN, ale mieści się w granicach normy... jak dla mnie... dojdą rainmarksy, pigmenty oraz drobnoustrojstwa to się skomponuje...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez maverick » 14 mar 2017, 10:39

Już wiem o co Ci chodzi Piotrek... W domu mam starego lapsa z wyjechaną matrycą i zdjęcia wyglądały całkiem inaczej niż teraz po odpaleniu forum w robocie... Spokojnie - na żywo nie jest tak strasznie, słabe światło i aparat w komróce powyciągały głębię kolorów.
Ten zielony to mieszanka NATO GREEN i OLIVE GREEN z Tamiya (50:50), jest trochę "żywszy" niż samo Nato, ale na zdjęciach wyszedł sporo przerysowany... Proszę o wskazówki baboli, a kolory ocenisz w galerii jak zrobię porządne zdjęcia :gut:

Ps. Ruskie wypuścili kolejnego po Tigrze fajnego cudaka:
https://wozybojowe.pl/2016/10/k4386-tajfun-wdw/
Hania
maverick

Postprzez makinen » 14 mar 2017, 11:13

To ja mam sześciomiesięcznego iPada z zajechaną matryca? :D :D . Oglądałem tez na laptopie i telefonie i nadal mi sie to nie widzi... :o
makinen

Postprzez maverick » 14 mar 2017, 11:16

makinen napisał(a):To ja mam sześciomiesięcznego iPada z zajechaną matryca? :D :D . Oglądałem tez na laptopie i telefonie i nadal mi sie to nie widzi... :o

No właśnie Ty nie masz :gut: Ja mam w chałupie... W robocie też wygląda nienaturalnie... :gut:
Za to zobacz jak mi ładnie komórka podkręca kolorki :jezyk:
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 14 mar 2017, 11:26

To ja poczekam na dobre zdjęcia w galerii. Teraz nie wiedziałbym, co napisać... :?
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 14 mar 2017, 11:37

kubisz napisał(a):To ja poczekam na dobre zdjęcia w galerii. Teraz nie wiedziałbym, co napisać... :?

I Ty Kubiszu przeciwko mnie.?! :jezyk:
Na przeciw loży szyderców napiszę, że następne zdjęcia będą dopiero w galerii, żebyście mnie więcej nie dołowali :jezyk:
Jeśli chcecie wybić mi z głowy malowanie pojazdów w 3Camo to jesteście na dobrej drodze waszmoście :D
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 14 mar 2017, 11:42

Nie bierz nas pod włos. Ani nie jesteśmy lożą, ani tym bardziej szydercami. Mnie się też ten groszkowo-trawiasto-zielony nie spodobał, dziwnie wygląda też jakoś tak mocno wycieniowany lewy przedni róg maski. Ale też jestem prawie pewien, że po brudzeniu będzie to całkiem znośnie wyglądać. A i możliwe, że aparat mocno przekłamał, bo nawet cienie pod modelem wyglądają na zielone. Więc nie dołuj się, tylko kończ i pstrykaj ładną galerię :git:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 14 mar 2017, 12:04

kubisz napisał(a):Nie bierz nas pod włos. Ani nie jesteśmy lożą, ani tym bardziej szydercami. Mnie się też ten groszkowo-trawiasto-zielony nie spodobał, dziwnie wygląda też jakoś tak mocno wycieniowany lewy przedni róg maski. Ale też jestem prawie pewien, że po brudzeniu będzie to całkiem znośnie wyglądać. A i możliwe, że aparat mocno przekłamał, bo nawet cienie pod modelem wyglądają na zielone. Więc nie dołuj się, tylko kończ i pstrykaj ładną galerię :git:

Nie biorę Was pod włos - spokojnie Kuba - mam dystans do siebie i jestem świadom swoich skromnych ciągle umiejętności malarskich :jezyk: Mam dziś dobry humor i moja odpowiedź to trochę groteska :gut:
Na tym etapie - finalnie z modelu jestem zadowolony - zielony nie jest idealny (na żywo wygląda "spokojniej"), ale inne strony modelu (całe malowanie, kalki z krzyżami) czy ogólny uważam za przyzwoite... Sam jestem ciekaw jak wyjdzie to wszystko po przyklejeniu drobnicy i nałożeniu rainmarksów, zacieków, pigmentów i błotka...
Skompletowałem bambetle na dach - mam i skrzynki i tobołki.
Co do malowania zielonego - błąd popełniłem na samym początku. Farby NatoGreen miałem w słoiczku jakieś 25% - starczyło by spokojnie na całą bryłę. Szkopuł w tym, że od czasu malowania wanny do malowania karoserii minęło parę miesięcy i farba wyblakła i zaczęła rozwarstwiać pigment, co było widać kiedy pierwszy raz malowałem na zielono - kolor był dużo jaśniejszy i widać było każdą smugę pędzla. Mimo porządnego mieszania efekt się nie zmieniał. Nie sądziłem, że TAMIYA może się tak zachować... A potem to już były zabiegi ratunkowe... Mimo wszystko wydaje mi się, że dało się to jakoś odratować, a siuwaksy wytłumią jeszcze resztę trawki :gut:

PS. Następny M1151 będzie piaskowy, więc spokowodza :jezyk:
Hania
maverick

Postprzez maverick » 16 mar 2017, 21:58

Lepsza pogoda za oknem, jednolite tło...
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że te zdjęcia pokazują, że nie jest tak źle z tym zielonym...
Ostatnio edytowano 17 mar 2017, 11:35 przez maverick, łącznie edytowano 1 raz
Hania
maverick

Postprzez Zderzak » 16 mar 2017, 22:21

Teraz o niebo lepiej to wygląda, podoba mi się :git:.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat