M-ATV Mrap KINETIC + VOYAGER 1/35

Moderator: kubisz

M-ATV Mrap KINETIC + VOYAGER 1/35

Postprzez maverick » 31 mar 2016, 09:07

Rozpoczynam nowy wątek warsztatowy, doskonale wszystkim znanego pojazdu.

Przechodzenie obojętnie obok modelu wywoływało u mnie coraz silniejsze zdenerwowanie.
Obrazek
Zestaw nabyłem chyba z dwa lata temu od Wojtka, od tamtej pory leżakował sobie spokojnie na półce, ale przeglądanie kolejnych galerii gotowego modelu w sieci wywoływało coraz większą chęć budowy.

Wojtek zaczął już przy nim co nieco działać, stan na chwilę obecną i zawartość wyprasek poniżej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do tego są jeszcze kompletne dwa zestawy blach Voyagera: Cargo BOX - czyli cała klatka na pace oraz Zestaw BASIC z elementami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Część została już w jakiś stopniu poklejona...
Obrazek

I tona instrukcji od modelu i blach...
Obrazek

Jedyne wątpliwości jaki mi się nasuwają to "narodowość" pojazdu...

Yankes US ARMY daje największe możliwości obwieszenia wieżą O-GPK, antenami, szpejami i czym tam jeszcze...
Obrazek

Polak... zawsze swój i mam już do niego kalki...
Obrazek

Albo niespotykany zielony użytkowany przez Chorwację...
Obrazek

Do tej pory wszyscy jako bazę do budowy wykorzystywali zestaw PANDA HOBBY. Nie wiem jak jest z dokładnością zwymiarowania, ale wypraski KINETICA sprawiają dużo lepsze wrażenie niż PANDY.
Model będzie powstawał równolegle (naprzemiennie z M997), a że jest przy nim sporo roboty, to czas zakończenia bliżej nieokreślony.
Na forum powstało już klika świetnych modeli tego pojazdu, więc jest co podglądać.
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Re: M-ATV Mrap KINETIC + VOYAGER 1/35

Postprzez makinen » 31 mar 2016, 09:31

hmmmm....nie żebym jakimś sceptykiem był i sam pastwił się w danym okresie tylko nad jednym modelem, ale...
a. karetka
b. strażak
c. MRAP
d. planowany konkurs na MW

życzę powodzenia :gut: :gut: :gut: :gut:
ps. zawsze w odwecie możesz wylistować komplet moich rozgrzebanych warsztatów :lol: :lol: :lol:
makinen

Postprzez maverick » 31 mar 2016, 09:42

makinen napisał(a):hmmmm....nie żebym jakimś sceptykiem był i sam pastwił się w danym okresie tylko nad jednym modelem, ale...
a. karetka
b. strażak
c. MRAP
d. planowany konkurs na MW

życzę powodzenia :gut: :gut: :gut: :gut:
ps. zawsze w odwecie możesz wylistować komplet moich rozgrzebanych warsztatów :lol: :lol: :lol:

Punkt B zawieszony do odwołania. Co prawda kiedyś po wpływem chwili założyłem warsztat, ale ani jeden element nie został wycięty z ramek ani sklejony, więc nie zaliczam go do rozgrzebanych warsztatów. :gut:
Hania
maverick

Postprzez makinen » 31 mar 2016, 11:22

Masz elektronikę, czy zamknięty na głucho?
Ja się cieszę, że mam robotę z MRAP za sobą, choć chętnie zbudowałbym jeszcze jeden, ale SOCOM.
makinen

Postprzez maverick » 31 mar 2016, 11:47

W przeciwieństwie do Pandy Kinetic daje sporo elektroniki do wnętrza - spójrz na pierwsze zdjęcie ramek - ramka z prawej strony - masz tam wszystkie "akcesoria" - broń, kanistry, rhino i właśnie elektronika. Coś jest też w blaszkach Voyagera, więc da się obskoczyć. Jakieś szpargały mam też z humvee. Tyle, że jak wiesz pootwierane modele średnio mi się podobają - bryła pojazdu jest zachwiana... zobaczymy...
Ps. Voyager dał ruchome zawiasy do drzwi, tylko, czy będę umiał je poskładać... :jezyk:
Co do ciekawych M-ATV, to oprócz trzech zdjęć z poprzedniego postu podobają mi się też:
1) SOCOM w kamo i z CrowsII
Obrazek
2) 3camoNato - golas bez wieży, jedynie antena od radia i BFT
Obrazek
3) Ambulance
Obrazek

..ale na pierwszy ogień pójdzie chyba obwieszony czym się da Yankes z wieżą O-GPK... Z tych części, które mi zostaną - Voyager daje dużo elementów zamiennych z blaszek - uzupełnię tego złomka od Ciebie i przemaluję na 3KamoNato :gut:

A dla ciekawych zdjęcie na bazie którego namalowano ArtBox:
Obrazek
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 31 mar 2016, 12:30

SOCOM wymaga sporych przeróbek tyłu, te szyny do troczenia maneli to nie tak prosto zrobić... Bez elementów fototrawionych to raczej się nie uda. Jeżeli nie ten, to najciekawszy jest chyba jednak standardowy piaskowy, ładnie obwieszony i oantenowany. Ewentualnie nasz, bo choć tu aż tyle "nie wystaje", to kolorowe kalkomanie i oznaczenia indywidualne dodają tego czegoś. Chorwacki - bleh :jezyk: MEDEVAC - bleh :jezyk: Trójkolor NATO - nienajgorszy, ale jakoś tak nie pasuje do MRAPów. Takie tam moje przemyślenia. Zrób jak uważasz. Byleś zrobił :gut:

Ten M-ATV z Kinetica ponoć przeskalowany jest (kabina zwłaszcza, dobre kilka milimetrów), ale wiadomo - widać to tylko wtedy, kiedy obok postawi się model Pandy. Elektronika jest trochę kiepskiej jakości, no ale jest - po wymianie tego i owego oraz po dodaniu kabelków będzie git :git:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 31 mar 2016, 12:43

...jak pisałem wcześniej pierwszy będzie Yankes obładowany i poobwieszany czym się da. Co do przeskalowania - zgadza się, że są różnice w wymiarach względem modelu PANDY, ale po primo - czy model PANDY jest 100% wzorcem, do którego porównujemy inne produkty i uznajemy go za wyznacznik; po secundo - modele humvee też nie są idealne - Tamiya jest najlepiej zwymiarowana, Academy jest "krótszy" o kilka mm. a kleimy je równie często jak Tamiyę itd. Miom zdaniem model ma być wykonany na poziomie, a milimetrowe odchylenia bryły zostawmy "zboczeńcom"...

Plansze barwne wersji M-ATV:
Obrazek
Obrazek
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 31 mar 2016, 13:00

Skąd masz takie ładne plansze? Przerzucę je później do tematu o M-ATV, jeśli nie masz nic przeciwko.

Podobno Panda jest dobrze zwymiarowana. I racja, że nie dla wszystkich te kwestie są ważne, dla mnie to też drugorzędna sprawa. Pisałem to jako ciekawostkę (choć błąd jakiegoś tam wymiary sięgający 6 mm to nie jest już tak mało ;) )
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 31 mar 2016, 13:09

Plansze i zdjęcia, które uznasz za słuszne możesz spokojnie przenosić, gdzie tylko uważasz za słuszne. Plansze są akurat z jakiegoś albumu na e-dysku, do którego był otwarty dostęp, więc nie jest to żadne konkretne źródło. Mam jeszcze parę ciekawych fotek, ale będę wrzucał je sukcesywnie w miarę postępów budowy...
Kolejną rzeczą przemawiającą za KINETICEM są skrętne przednie koła :gut:
Hania
maverick

Postprzez Qdłaty » 31 mar 2016, 15:42

Osobiście wersja Chorwacka najbardziej do mnie przemawia. :piwo:
Qdłaty
Moderator

Następna strona

Powrót do Warsztat