Dumvee GMV-N NZSAS

Moderator: kubisz

Dumvee GMV-N NZSAS

Postprzez makinen » 04 paź 2016, 07:20

Żandarmeria na ukończeniu, duński dumvee czeka na jeden element, który zamówiłem, a podstawkę pod M1151 z trałem będę sobie spokojnie robił w wolnych chwilach. Padło więc na kolejny model sił specjalnych w barwach Nowej Zelandii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jest dostępna na rynku konwersja do tego modelu firmy AC Models , ale wściekle droga i niezbyt dobrej jakości. Wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bazą jak zwykle model M1025 firmy Tamiya, a reszta, to scratch i rozmaite szpeje.
makinen

Re: Dumvee GMV-N NZSAS

Postprzez kubisz » 04 paź 2016, 07:31

Czekałem, kiedy z tym wyskoczysz :gut: Będę Cię pilnował, żebyś zrobił egzemplarz z tych zdjęć dokładnie z takim wyposażeniem :twisted: Choć o dokładnie takie manele może nie być łatwo. Myślałeś może o tym zestawie?:
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 04 paź 2016, 07:47

Ja bym zainwestował w konwersję - miałbyś praktycznie gotowy zestaw do poklejenia... :jezyk:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 04 paź 2016, 07:50

Kuba- zestaw fajny, ale dostępny tylko na e- Bay. Może sie skuszę.
W ramach wyposażenia- kanistry mam jeśli to amerykańskie, worki bardzo podobne, poskładane koce, plandeki mam z Eureka. Torby tez sie znajda. Poupychanie gdzieś plecaków nie sprawi problemu, wiec nie wiem, czy jest sens kupować zestaw, który pózniej do niczego mi sie nie przyda.

maverick napisał(a):Ja bym zainwestował w konwersję - miałbyś praktycznie gotowy zestaw do poklejenia... :jezyk:

Nie warto- cena około 90$, a biorąc pod uwagę jakość- słabą niestety- musiałbym i tak część poprawiać/robić od podstaw.
Ostatnio edytowano 04 paź 2016, 07:52 przez makinen, łącznie edytowano 1 raz
makinen

Postprzez kubisz » 04 paź 2016, 08:08

Faktycznie po dokładniejszym obejrzeniu stwierdzam, że Black Dog się nie nadaje. Nawet te podobne elementy są tylko podobne. Może spróbujesz ulepić coś z Magic Sculpta/Green Stuffu? Zwłaszcza te dwa wory na tylnej półce. Plecaki może z Alicji jakoś poskładasz, dodając poodcinane z innych kieszenie... No ale do tobołków jeszcze daleka droga, najpierw ulep samego Humvee. Choć znając Twoje tempo, to niedługo do tych tobołów wrócimy :gut:

Kanistry - amerykańskie.

makinen napisał(a):
maverick napisał(a):Ja bym zainwestował w konwersję - miałbyś praktycznie gotowy zestaw do poklejenia... :jezyk:

Nie warto- cena około 90$, a biorąc pod uwagę jakość- słabą niestety- musiałbym i tak część poprawiać/robić od podstaw.

A skąd opinia, że ta konwersja jest słaba?
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 04 paź 2016, 08:16

Oglądałem jakiś warsztat i np rama okna była kompletnie do bani. Boczne skrzynie tez słabe.

Teraz kilka pytan :jezyk:
Radio jakiego typu?
Koła AP jak rozumiem?
Co to za kolor karoserii...?
makinen

Postprzez maverick » 04 paź 2016, 08:25

makinen napisał(a):Co to za kolor karoserii...?

Pactra ma kolor A25 Armor Sand (to jest ten, którym malowałem swojego M1025) - jeśli zrobisz potem na modelu suchy pędzel jasno szary (np. LightGrey), to będziesz miał w efekcie taki szaropiaskowy kolorek co wydaje mi się, że zda egzamin :gut:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 04 paź 2016, 08:33

makinen napisał(a):Oglądałem jakiś warsztat i np rama okna była kompletnie do bani. Boczne skrzynie tez słabe.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Ale nie ma co o tym dyskutować, na pewno zgoda jest co do jednego - bez tej konwersji można się obejść.

makinen napisał(a):Radio jakiego typu?

A widzisz tam jakieś radio? :jezyk:

makinen napisał(a):Koła AP jak rozumiem?

Po 50 modelach i kilku latach na tym forum masz jeszcze takie pytania :roll:

makinen napisał(a):Co to za kolor karoserii...?

Na początku wydawało mi się, że to standardowy CARC Middlestone. Ale taki jest na pewno na piaskowej feldze, która różni się jednak odcieniem od nadwozia. Tak więc to chyba nico inny kolor, tylko po co ktoś miałby przemalowywać całego Humvee? Przeciwko przemalowywaniu świadczą oryginalne plastikowe elementy zapinek maski, które raczej nie byłyby maskowane lub demontowane podczas malowania...
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 04 paź 2016, 09:06

Jak dla mnie, to oryginalny kolor nie jest :?
makinen

Postprzez kubisz » 04 paź 2016, 09:12

No tu nie pomogę. Dobieraj coś pod zdjęcie, mieszaj, albo idź za radą Mariusza.
kubisz
Moderator

Następna strona

Powrót do Warsztat