M1025 based dumvee GROM Tamiya 1:35

Moderator: kubisz

Re: M1025 based dumvee GROM Tamiya 1:35

Postprzez Peter 1410 » 08 mar 2017, 18:43

Piękny,kawał fajnego modelu :git: :git: :git:
Peter 1410

Postprzez kubisz » 08 mar 2017, 20:55

Podoba się :git: Jakość wykonania, bo sam w sobie to jakiś taki mało ciekawy ten Dumvee. Ale do Twojej GROMowej kolekcji pasuje, bo inny niż pozostałe. Mam nadzieję, że w galerii pojawi się fotka wszystkich Humvee GROMu :salut:

Dwa pytania:
- jak pomalowałeś opancerzenie drzwi? Bo choć efekt ciekawy, to...
- czy zamierzasz tak to zostawić? Bo jednak w oryginale trochę inaczej to wygląda.

Kończ to i bierz się za Dumvee :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 08 mar 2017, 21:06

Kuba- jak patrzę na tego dumvee, to jako pojazd coraz mniej mi sie podoba :( . Trudno- nie wyrzucę na śmietnik.
Na piaskowe drzwi naniosłem mgiełkę zielonego. Zastanawiam sie, co z tym zrobić. Przemalować na piaskowy i jakies przetarte maziaje zielonym...?
makinen

Postprzez kubisz » 08 mar 2017, 21:14

Jak pisałem - jest inny niż pozostałe, więc choćby z tego powodu warto, żebyś go miał.

Co do drzwi - tak naprawdę nie widać na zdjęciu oryginału, czy psikali zielonym po piaskowym, czy piaskowym po zielonym (albo jakimś innym, bo niby skąd płyta pancerna akurat zielona? Zdjęcie ma dziwne kolory, to może być nawet standardowo stalowo-pordzewiała płyta). Co ja bym zrobił? Na to co masz spróbowałbym nanieść zielone maziaje. Rozcieńczoną farbą, prawie suchym pędzlem, może uzyskasz takie rozmyte plamki/wężyki. Po zakurzeniu powinno być ok. A jak nie - przemalujesz jakoś. Ale powinno coś z tego wyjść.

kubisz napisał(a):Kończ to i bierz się za Dumvee

Miało być - "bierz się za Oreva" :roll: :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 10 mar 2017, 15:28

-Wycieraczki w oryginale są czarne.
-Stojak pod M2 jest z kolei piaskowy.
-Przed dużą skrzynką na obrotnicy stoi jeszcze dodatkowa mała skrzyneczka, poza tym muszą być one jakoś przymocowane, chyba, że ktoś je przyspawał. Ale wątpię w to i wydaje mi się, że widzę tam taśmę mocującą.
-Zauważ, że Twój pojazd nie powinien mieć z przodu bocznych odblasków.
-Celownik do M2 też jest zły. Albo wcale go nie powinno być, albo powinien być inny.
-Moim zdaniem Humvee nie ma w oryginale również lampy podczerwieni obok reflektora.
-Z tylnych lampeczek, pewnie również podczerwieni, zrezygnowałeś?
-Mam nadzieję, że M2 dostanie swoją skrzynkę amunicyjną?

Tyle na szybko ;) .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 14 mar 2017, 11:23

Konrad- dzięki za uwagi.
Wycieraczki przemalowalem. Lampki zamocowane, stelaż do M2 też. Skrzynka zamocowana. Stojak pomalowałem na ciemniejszy kolor, bo musiałem pójść trochę na kompromis i tył pojazdu, to bardziej ten z Kisielem na pokładzie. Jest wiec lekkie SF.

Podsumowując- nic już chyba więcej nie wyciągnę z tego modelu, więc...galeria.

viewtopic.php?f=4&t=1581
makinen

Postprzez Zderzak » 08 mar 2019, 18:51

Panowie, z pewnych powodów pozwolę sobie odświeżyć temat. Patrząc na pierwsze zdjęcie w wątku, nie macie wrażenia, że to jednak M1113 z powiększoną chłodnicą? Taśma do holowania wygląda jakby była obok a nie przed grillem, osłona też jest dość blisko. No i druga sprawa, czy nikt z nas wcześniej nie dopatrzył się tego napisu nad drzwiami kierowcy? :shock:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat