M1025P1 - PKW Irak

Moderator: kubisz

M1025P1 - PKW Irak

Postprzez Robroy1 » 07 cze 2017, 19:30

Przebywanie na tym forum bywa zaraźliwe :jezyk: ;)
Obiecałem kolejnego Humvee to i spełniam obietnicę. Tym razem zamierzam zbudować naszego z PKW Irak (którym jeździł mój kolega), zdjęcia na tyle na ile mogę umieścić to umieszczam ;) . Będzie na pewno największym wyzwaniem, zwłaszcza pod względem malowania. Jak dla mnie (oprócz zielonego rzecz jasna) są tam przynajmniej 2-3 odcienie piaskowego i to w niektórych miejscach nieźle zużytego i ma całe mnóstwo różnych fajnych smaczków ;) Póki co kompletuje graty do jego zrobienia, wyjściowo 1025 Tamiya plus klima od dwóch kolegów i zakupione okazyjnie tabliczki. I teraz pojawia się problem..wieża pewnie od podstaw do dorobienia, Elisra EJAB do kupienia? Rhino i opancerzenie ASK raczej do dorobienia... chyba, że się mylę.Trochę będzie do roboty, pewnie jakiś czas jeszcze poszukam i gdzieś w sierpniu chciałbym zacząć budować go. Jak poprzednio liczę na cenne uwagi i podpowiedzi :piwo:

Obrazek

Obrazek

I pojazd na którym będę się wzorował:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Robroy1

Re: M1025P1 - PKW Irak

Postprzez kubisz » 07 cze 2017, 20:31

Nareszcie :!: Tylko szkoda, że znowu trzeba będzie długo czekać na galerię :jezyk: No ale to nie wyścig... Spore wyzwanie przed Tobą, bo sporo Cię czeka dorabiania. A już wiemy, że nie idziesz na żadne kompromisy. Powodzenia :piwo:

Coś Ci tam już kiedyś pisałem, ale chyba skasowałem tę wiadomość (chyba przez PW pisałem, nie mailem). W skrócie, żeby inni wiedzieli, bo Ty na pewno masz już to jakoś rozplanowane. Wybacz, jeżeli napiszę oczywistości:
- ASK robi Eduard, ale drzwi są bardzo cienkie, jak to z pojedynczej blaszki. No i trzeba przerobić położenie klamek;
- w tym ASK Edka są tylko boki i drzwi. Nie ma opancerzenia przedniego okna i spodu, no i nie ma tylnej pancernej ściany w środku;
- klimatyzator Red Dot to oczywiście nie tylko element na tylnej klapie, ale i skrzynka w środku;
- wieża Gypsy Rack Gunner Station Short Shield Kit do dorobienia od podstaw. Ma podwójne ściany boczne. Na szczęście ma "zwykłą" tarczę GSK;
- Elisry Ejab nie kupisz osobno, można dorobić na podstawie elementów, które są np. w konwersji na Memugana, albo w izraelskich wynalazkach wypuszczonych ostatnio przez Menga, Tiger Model i Hobby Bossa. Nie pamiętam, w którym jest taki "jeż", ale może ktoś Ci pomierzy choćby średnicę tej okrągłej podstawy;
- to nie jest Rhino, ale jego "przodek". Znajdziesz sporo zdjęć podobnych urządzeń, bo choć były robione w warunkach polowych, to na tej samej zasadzie. Elektryka siedziała bardzo często w skrzynce po nabojach do M2;
- na szczęście ma zwykłą obrotnicę starego typu, więc tu masz jedną trudność mniej.

Kolorystyka super, smaczki są. Działaj :salut:
kubisz
Moderator

Postprzez Robroy1 » 07 cze 2017, 21:04

Dzieki za przypomnienie wszystkiego :piwo: , czyli wniosek jest taki, że lepiej dorobić ASK z płytki,

kubisz napisał(a):klimatyzator Red Dot to oczywiście nie tylko element na tylnej klapie, ale i skrzynka w środku;

A jak taka skrzynka wygląda?

Elisra Ejab coś pewnie tez ma, chyba taka żaluzjowaną skrzynkę jak dobrze kojarzę.

kubisz napisał(a):wieża Gypsy Rack Gunner Station Short Shield Kit do dorobienia od podstaw. Ma podwójne ściany boczne. Na szczęście ma "zwykłą" tarczę GSK

Są gdzieś kwity do tej wieży? O takie cudo chodzi?
No i chyba koła z Panzer Artu będzie trzeba zakupić :)
Obrazek
Robroy1

Postprzez kubisz » 07 cze 2017, 21:43

Robroy1 napisał(a):
kubisz napisał(a):klimatyzator Red Dot to oczywiście nie tylko element na tylnej klapie, ale i skrzynka w środku;

A jak taka skrzynka wygląda?

Tutaj: http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=17&t=204, pierwsze dwa zdjęcia w przedostatnim rzędzie fotek walkaroundu. Masz tam na innych zdjęciach rury rozprowadzające powietrze, pod sufitem. Jak będziesz się zabierał za to, to Ci podrzucę jeszcze jakieś obrazki.

Robroy1 napisał(a):Elisra Ejab coś pewnie tez ma, chyba taka żaluzjowaną skrzynkę jak dobrze kojarzę.

Tutaj: http://www.humvee-models.com/viewtopic. ... 849#p14147 jest to i owo. Mało, ale może coś jeszcze uda się znaleźć w sieci. Warto też przejrzeć wątek o Memuganie: http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=34&t=212, jest tam trochę zdjęć wnętrza i elektroniki, może uda się rozkminić co z elektroniki jest do czego.

Robroy1 napisał(a):Są gdzieś kwity do tej wieży? O takie cudo chodzi?

Tak, to ta wieża. Podsyłałem Ci mailem 8. sierpnia 2016 wszystko, co mam o tej wieży (również fajny schemat), było tego chyba nieco więcej, niż jest na forum (datę znam, bo sprawdzałem przed chwilą). Jakbyś - oprócz tego, że zapomniałeś o tym 8-) - również zgubił te materiały, podeślę jeszcze raz.

Robroy1 napisał(a):wniosek jest taki, że lepiej dorobić ASK z płytki

Propozycja moja jest taka, żebyś jednak kupił blaszki Edka. Boki opancerzenia nadwozia są ok, obudowy okien i drobne elementy zamków też są ok. Drzwi można wykorzystać zestawowe i tylko pogrubić. Oczywiście to wszystko można dorobić od podstaw, więc tu już sprawa zależy od Twojego budżetu i dostępności tego zestawu.

Robroy1 napisał(a):No i chyba koła z Panzer Artu będzie trzeba zakupić

Albo jeszcze lepsze Def Model :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez Robroy1 » 08 cze 2017, 19:00

Dzieki za sugestie! :piwo: Koła zakupię na pewno, co do ASK to pozostaje zapolować na ebayu, bo u nas jest nie do dostania. Co do maila to jakbyś mógł podesłać jeszcze raz to byłbym wdzięczny :piwo:
Obrazek
Robroy1

Postprzez kubisz » 08 cze 2017, 20:36

Mail wysłany.
kubisz
Moderator

Postprzez Robroy1 » 08 cze 2017, 21:45

Wielkie dzięki!!! :piwo:
Obrazek
Robroy1

Postprzez Bartosz Ciesielski » 12 cze 2017, 18:12

ale czadowy :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Powrót do Warsztat