Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Moderator: kubisz

Re: Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Postprzez maverick » 07 lut 2018, 20:01

makinen napisał(a):
kubisz napisał(a):A docelowo malowanie jakie? Bo wariantów masz chyba z 4-5...

Piaskowy z maską czarnozieloną. Masz jakąś przekonywującą kontrpropozycję?

Czyli typowy Afgańczyk - może być...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 07 lut 2018, 20:03

Co Tobie koła Bronco przeszkadzają? Oooo! Zaczyna się- LR, DEF.... :roll:
makinen

Postprzez kubisz » 07 lut 2018, 20:08

Mnie się bardziej widzi wariant z maską w kamuflażu jak w duńskich lekkich Dumvee, ale taki model już masz, więc na Twoim miejscu też bym wybrał maskę czarno-zieloną.

Pamiętaj przy malowaniu wnętrza, że Julkaty powstały na bazie M1045A2 w tym właśnie dwubarwnym kamuflażu, więc dobrze przemyśl, co powinno w tych kolorach zostać (na zewnątrz nie tylko maska).

Chyba nie pozostaje nic innego, jak malować w podzespołach i łączyć gotowe. Ciekawe, czy nie dałoby się całego opancerzenia razem z klatką zrobić osobno i nasunąć na dół nadwozia...

maverick napisał(a):3 na forum on line - ja pitole, to chyba rekord od roku :D

Wczoraj były 4 tematy chwilowo aktywne w tym samym czasie, szaleństwo :roll: ...

makinen napisał(a):Co Tobie koła Bronco przeszkadzają? Oooo! Zaczyna się- LR, DEF.... :roll:

Tak, zaczyna się, bo fajnie byłoby, jakbyś zrobił w końcu model na wypasie, a nie na półśrodkach :jezyk: Koła też wybrałbym z DEFa. Ewentualnie z Panzer Artu.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 07 lut 2018, 20:16

Model na wypasie? Dumvee zielonych beretów kosztował mnie tysiaka. Zasadniczo mi koła Bronco nie przeszkadzają :D
makinen

Postprzez maverick » 07 lut 2018, 20:18

makinen napisał(a):Model na wypasie? Dumvee zielonych beretów kosztował mnie tysiaka. Zasadniczo mi koła Bronco nie przeszkadzają :D

Jak dorzucisz koła DEFA za 69 zyli to i tak ten będzie zdecydowanie tańszy od wspomnianego Dumvee, a bardziej efektowny...
Kuba - koła z PANZER ARTU mam jedne i za więcej dziękuję; nie mają ugięcia, a co gorsza trzeba przerabiać dekiel tylnej piasty na feldze, bo wszystkie 4 koła mają jednakową...
A Piotruś zrobił dobry uczynek (a dobre uczynki nie pozostają bezkarne :jezyk: ) i kolejny Julkat już do mnie leci... :piwo:
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 07 lut 2018, 20:28

maverick napisał(a):Julkat już do mnie leci...

Jakiś bardzo stary nie jestem, ale zastanawiam się, czy dożyję jakiegoś Twojego ukończonego modelu Humvee. Nie zaczętego, zaplanowanego czy zakupionego, ale ukończonego :jezyk: ...

maverick napisał(a):trzeba przerabiać dekiel tylnej piasty na feldze, bo wszystkie 4 koła mają jednakową

Ale z tym to akurat problemu nie ma przecież...
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 07 lut 2018, 20:38

kubisz napisał(a):
maverick napisał(a):Julkat już do mnie leci...

Jakiś bardzo stary nie jestem, ale zastanawiam się, czy dożyję jakiegoś Twojego ukończonego modelu Humvee. Nie zaczętego, zaplanowanego czy zakupionego, ale ukończonego :jezyk: ...

maverick napisał(a):trzeba przerabiać dekiel tylnej piasty na feldze, bo wszystkie 4 koła mają jednakową

Ale z tym to akurat problemu nie ma przecież...

Następny czepialski, przypomnę, że skończyłem dwa a trzeci prawie... Jak mi szkraby dadzą pomalować to będzie i ten (bo z malowaniem mam obecnie największy problem - o ile w nocy można pokleić, tak dobrze malować przy sztucznym świetle zwyczajnie nie potrafię,a za dnia jestem w pracy a po powrocie napastują mnie 2 i 4 latka... Ale powziąłem uchwałę o poprawie i zaprzestaniu działania na 10 modelach jednocześnie. Proszę o wsparcie, a nie wytykanie palcami... Obiecuję, że w tym roku skończę karetkę i coś jeszcze (dumvee, albo julkaat).
Co do kół to jak mamy zapłacić 35 zł za PA i przerabiać felgę, to moim zdaniem oczywiście już lepiej Bronco zapodać. A dasz + 30 zł i masz porządnego DEFa... Takie moje zdanie...
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 07 lut 2018, 20:42

Może masz i rację z tymi kołami, ale i tak nie ma sensu ciągnąć wątku - makinen czyta i się z nas śmieje, bo już dawno zdecydował o kołach z Bronco :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 07 lut 2018, 20:47

kubisz napisał(a):Może masz i rację z tymi kołami, ale i tak nie ma sensu ciągnąć wątku - makinen czyta i się z nas śmieje, bo już dawno zdecydował o kołach z Bronco :gut:

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni... To zależy jak podejdzie do sprawy - jeśli zrobi perełkę, to będę mu męczył bułę do skutku, aż podmieni... A jeśli pójdzie na uproszczenia, to niech ma jak chce...
Hania
maverick

Postprzez makinen » 07 lut 2018, 20:53

maverick napisał(a):
kubisz napisał(a):Może masz i rację z tymi kołami, ale i tak nie ma sensu ciągnąć wątku - makinen czyta i się z nas śmieje, bo już dawno zdecydował o kołach z Bronco :gut:

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni... To zależy jak podejdzie do sprawy - jeśli zrobi perełkę, to będę mu męczył bułę do skutku, aż podmieni... A jeśli pójdzie na uproszczenia, to niech ma jak chce...

Jakie uproszczenia??? Panowie- czego Wy oczekujecie od tego modelu? Jurek robi od podstaw i pewnych rzeczy nie zrobi. U mnie niektóre rozwiązania/przeróbki/dorobki ogranicza/wymusza sama konwersja. Podesty pod siedzenia mają otwory- zestwowe ich nie mają. Uchwyt na kanistry (w BD) częściowo zakryty pokrowcem posiadają okrągłe wycięcia z boków. Tego tez nie zrobię. Podorabiali oczywiście kable, przewody, nawiewy, uchwyty km i co tam jeszcze się uda, ale nie oczekujcie, ze mając konwersję będę ja ciął, przerabiał i cuda wyczyniał. :jupi:
makinen

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat