Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Moderator: kubisz

Re: Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Postprzez maverick » 08 lut 2018, 20:29

kubisz napisał(a):Tu nie ma tak prosto. Piotrek chce wariant z czarno-zieloną maską, a dla takich nie ma dobrych ujęć tyłu. Najlepsze zdjęcie od przodu (duża rozdzielczość) ma 69.342 (pierwsza fota w tym wątku), można byłoby się na tym wzorować. Ale z drugiej strony Julkaty w Afganie były tak podobne, że w zasadzie nie ma konieczności trzymania się konkretnego egzemplarza.

Dlatego najlepiej zbudować ile się da z pierwszego zdjęcia - przód i bok/(i), a tył wg. tego co dał zestaw i widać na innych afgańczykach.
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 08 lut 2018, 20:39

Jeżeli chodzi o przód to za bardzo inaczej się nie da - zestaw wyraźne wzorowany jest (na szczęście) na pojazdach z Afganu. Choć z tymi lusterkami to fajnie byłoby, gdyby one jednak w zestawie były. Natomiast z tyłu jest już gorzej. To że brakuje tylnego zderzaka to widać od razu. Ale "dzięki" temu nie ma np. uchwytów na wyrzutniki granatów z tyłu (no chyba, że zestaw ze strony producenta zrobiony jest niechlujnie i pewne elementy - jak i na masce - są nieprzyklejone). Uchwyt do otwierania drzwi też jest raczej za długi, brakuje półki w fototrawionym koszu (co dziwne, na głównym elemencie jest wytrawienie na jej wklejenie, a samej półki nie widać na blaszce...).

Piotrek, z innej beczki. Masz zestaw kół Panzer Artu?
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 08 lut 2018, 20:46

...bo jak byś nie miał to mogę odpalić..! Choć dla mnie między PA a Bronco wielkiej różnicy nie ma... :D
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 08 lut 2018, 20:50

Chodziło mi o zapas. Panzer Art jest idealny, bo ma pięknie odlaną wewnętrzną stronę felgi. Do Bronco też można niby dorobić te wszystkie śruby, wywiercić otworki, ale już z przetłoczeniami dookoła wnętrza byłoby ciężko. No i po odcięciu klocka wlewowego jest mała powierzchnia do odtworzenia bieżnika albo przysłonięcia szmatą.
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 08 lut 2018, 20:56

kubisz napisał(a):Chodziło mi o zapas. Panzer Art jest idealny, bo ma pięknie odlaną wewnętrzną stronę felgi. Do Bronco też można niby dorobić te wszystkie śruby, wywiercić otworki, ale już z przetłoczeniami dookoła wnętrza byłoby ciężko. No i po odcięciu klocka wlewowego jest mała powierzchnia do odtworzenia bieżnika albo przysłonięcia szmatą.

...cały czas mnie zadziwiasz Kuba, bladego pojęcia o tym nie miałem..!
Piotrek - nie ma lipy i półśrodków - zderzak obowiązkowo od Tomcata (razem z blachą pod spód wanny i osłoną przedniej wyciągarki)... Co do zderzaka, to nie zauważyłem, że go nie ma w zestawie. brrrr... Znowu widać, że BlackDog w paru miejscach poszedł na łatwiznę...
Hania
maverick

Postprzez makinen » 08 lut 2018, 21:09

Lusterka są w zestawie. Wszystkie uchwyty mniejsze i większe też. Kół z PA nie mam niestety. Znalazłem zdjęcie 69342 w malowaniu zielonym krajowym i...
Pojazd w Afganistanie jest zielony w środku i ma zielony spod wanny tak/nie?
Ma ramę czarną pomalowaną na piaskowo (co widać po amortyzatorach) tak/nie?

Mario- bo napuszczę inspekcję techniczna na Twojego dumvee, wiec się zabierz do roboty, a nie baw się w kierownika budowy mojego :D :D
makinen

Postprzez kubisz » 08 lut 2018, 21:16

makinen napisał(a):Lusterka są w zestawie. Wszystkie uchwyty mniejsze i większe też.

To z lusterkami ok :git: Czyli uchwyty na wyrzutniki granatów dymnych z tyłu też są? Mimo braku zderzaka?

makinen napisał(a):Kół z PA nie mam niestety.

No to na zakupy :jezyk:

makinen napisał(a):Znalazłem zdjęcie 69342 w malowaniu zielonym krajowym i...
Pojazd w Afganistanie jest zielony w środku i ma zielony spod wanny tak/nie?

Od spodu to on ma tam opancerzenie. Którego zapewne nie ma w zestawie BD i nie wiadomo, jak wygląda, bo zdjęć spodu nie ma. Ale wnętrze - to czego nie przysłoniły elementy dołożone - jest zielone.

makinen napisał(a):Ma ramę czarną pomalowaną na piaskowo (co widać po amortyzatorach) tak/nie?

Nie. W nadkolach jest też opancerzenie, którego też zapewne nie ma w zestawie BD. Na szczęście co nieco widać na fotkach i z dorobieniem nie powinno być kłopotu. A na ramie jest tona kurzu (co widać po amortyzatorach ;) ).

makinen napisał(a):Mario- bo napuszczę inspekcję techniczna na Twojego dumvee, wiec się zabierz do roboty, a nie baw się w kierownika budowy mojego :D :D

Ty się ciesz, że Mariusz tu zerka, bo obaj szybciej powyłapujemy Ci zaraz to i owo do dorobienia/przerobienia ;) Już się całkiem sporo zebrało.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 08 lut 2018, 21:21

Czyli spód i wnętrze zielone z czarną ramą i piaskowe dopancerzenie. Na tym walkaroundzie tez zdjęć spodu nie ma...
A wnętrza tylnich nadkoli? Tez jakaś blacha? Pewnie tak.
Wyrzutników jeszcze nie ewidencjonowałem, ale mam chyba 4 sztuki z belgijskiego specialsa, więc może da się to jakoś ożenić.
makinen

Postprzez kubisz » 08 lut 2018, 21:25

makinen napisał(a):Czyli spód i wnętrze zielone z czarną ramą i piaskowe dopancerzenie.

:git:

makinen napisał(a):A wnętrza tylnich nadkoli? Tez jakaś blacha? Pewnie tak.

Na niektórych fotkach coś tam widać. Jest blacha w kolorze dopancerzenia.

makinen napisał(a):Na tym walkaroundzie tez zdjęć spodu nie ma...

Poszukam kontaktu do tego Duńczyka od zdjęć i może coś podeśle.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 09 lut 2018, 11:27

Tu rzeczony pojazd w malowaniu lokalnym
Obrazek
makinen

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat