Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Moderator: kubisz

Re: Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Postprzez kubisz » 12 lut 2018, 17:05

No i mnie też cieszy, że jedziesz z doróbkami :git: Pamiętaj, że ja też do Oreva miałem gotową konwersję i mogłem na tym poprzestać :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 15 lut 2018, 11:22

Podwozie ogarnięte. Wymyśliłem jakieś tam opancerzenie, bo coś na zdjęciach widać. Niestety brak dokumentacji płyt całej podłogi. Na przednie nadkola też mam przygotowane blaszki, ale montaż dopiero po doklejeniu bocznych ścian całej karoserii. Washa nie będzie. Przejadę suchym pędzlem, a reszta to będą pigmenty w dużej ilości, bo spodobało mi się podwozie i spód wanny w polskim M1151 Robroya.
Obrazek

Obrazek

We wnętrzu wklejona wykładzina antyodłamkowa i dodatkowe opancerzenie nadkoli. Dlaczego na prawym tylko połowicznie? Dlatego, że obok będzie szafka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak wygląda bok pancerza
Obrazek
A tu rzeczona szafka
Obrazek

Ścianka działowa z drzwiami
Obrazek
makinen

Postprzez maverick » 15 lut 2018, 11:39

No... Jak chcesz to potrafisz... podoba się... nie jestem tylko pewien, czy brak washa wyjdzie mu na dobre... pigmenty i inny brud - ok. Ale wyciągnięcie "światła" to druga sprawa... Jeśli nie chcesz się bawić w upierdliwe wycieranie washa na spodzie wanny i koleje warstwy werniksu to polecam zakup czarnej kredki pastelowej... wcierasz ją w cienki pędzelek i lecisz dookoła wypukłości... zostaje czarny cień do dokoła, potem suchy pędzel i gitara. Roboty mniej, a na spód wanny wystarczy... :gut:
Polecam spróbować... w ten sam sposób możesz cieniować zagłębienia w podłodze od strony "górnej"...

Ps. miałeś poprawić boki chłodnicy, a już walnąłeś ją na zielono :bad:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 15 lut 2018, 11:45

Nie mogę znaleźć zdjęcia, na którym jest element osłaniający bok chłodnicy, ale na 95% jest zasłonięta.
makinen

Postprzez kubisz » 15 lut 2018, 14:28

makinen napisał(a):Nie mogę znaleźć zdjęcia, na którym jest element osłaniający bok chłodnicy

Byle jaki walkaround wariantu A2. Choćby polskiego.

EDIT - dupa, rozpędziłem się. W komorze silnika jest deczko inaczej niż w polskich A2. Tutaj jest kilka zdjęć po otwarciu maski:
https://hiveminer.com/flickr_hvmnd.cgi? ... put=julkat

Kolego, pięknie to na razie zrobiłeś, ale spodu Ci nie odpuszczę. Tam naprawdę całkiem sporo można wyczytać z fotografii, tylko trzeba chcieć :roll:
Widać na niektórych zdjęciach, że dopancerzenie, przynajmniej na fragmencie wzdłuż krawędzi boków, biegnie pod ukosem, nie jest równoległe do poziomu, potem się "poziomuje". Widać również śruby. Spokojnie można zrobić uproszczone opancerzenie, które na pewno nie będzie całkiem prawidłowe (bo nie widać dokąd sięga, nie widać czy jest dzielone, a jeżeli tak to na ile płyt itp.), ale zawsze lepsze takie, niż żadne. Więc pierdol cieniowanie spodu (obecnie kompletnie bezsensowne moim zdaniem, ze względu na braki merytoryczne), tylko bierz się za to opancerzenie. Cieniować możesz potem, w nadkolach zwłaszcza, skoro zrobiłeś przetłoczenia. Ewentualnie zasłonisz "płaskie" malowanie dużą ilością syfu.

Druga sprawa. Słabo coś oglądasz zdjęcia oryginałów. Julkaty nie mają bocznych szekli na tylnym zderzaku. Polecam metodę, która moim zdaniem jest bardzo dobra, żeby nie zgubić jakiegoś detalu - skupiasz się na jednym elemencie i oglądając cały czas zdjęcia oryginału robisz go do końca (czyli w tym zderzaku dodałbym od razu schodek i wyrzutniki granatów dymnych - teraz żeby przykleić schodek będziesz musiał odkleić dwie śruby pod prawą owalną szeklą, a być może i ją nieco odsunąć, bo schodek pod nią wchodzi). Jak mam cały element ukończony, idę do następnego. Ty zrobiłeś rutynowo z pamięci sam zderzak i stąd masz już te małe błędy, na szczęście łatwe do naprawienia.
Przy okazji tego zderzaka - mogłeś wymienić osłonę haka na blaszkową, plastikowa jednak trochę pancerna jest.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 15 lut 2018, 14:42

Co w takim razie proponujesz w temacie płyt pancerza na wannie ? Płasko? Na zakładkę? Ile płyt? Gdzie śruby?
makinen

Postprzez kubisz » 15 lut 2018, 14:43

Edytowałem powyższy kometarz we fragmencie dotyczącym chłodnicy.

Co do pancerza - masz zdjęcia Julkata ode mnie? Numerowane 1...N?
kubisz
Moderator

Postprzez kubisz » 15 lut 2018, 14:54

Z dalszym komentowaniem zapraszam na Modelwork.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 19 lut 2018, 08:37

Kuba,
Pancerz w nadkolach wywaliłem. Nowy dorobię dopiero po doklejeniu boków, żeby nadkola modelu i nadkola konwersji zlicować. Minimalny uskok jest, ale znaczący przy montażu pancerza.
Na dziś środek wygląda tak:
Dorobiłem panel na osłonie silnika, bo zestawowy trochę odbiegał od realiów. Za prawym fotelem jest skrzynka z ażurowymi wcięciami. Po 4 próbach jej zrobienia odpuściłem. Wyglądała na 4/4+ i uznałem, że zestawowej i tak niewiele będzie widać, więc takową zamontowałem. Podest strzelca oklejony blachą ryflowaną z góry. Black Dog zaproponował jakiś arkusz blachy w to miejsce na podłogę. Na zdjęciach oryginałów nie widziałem. Stelaż na skrzynki zestawowy- skrzynki z Tamiya, paski trzymające Eduard.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
makinen

Postprzez kubisz » 19 lut 2018, 08:49

Zwróć uwagę, że BD zapomniał o antenach GPS znajdujących się na ukośnym kawałku dachu z prawej strony. Od kontrolera (środkowy element z tych trzech skrzynek na wewnętrznej stronie pancerza) odchodzi kabelek przez dziurkę do tych anten. Obejrzyj jak to wygląda na zdjęciach i dorób.
Nie odpuszczaj najmniejszych detali - na zdjęciu oryginału z tymi elementami przed deską rozdzielczą są otwory, u Ciebie ich nie ma. Poza tym wygląda, jakby ten kawałek dochodzący do podłogi był pionowy, albo prawie pionowy - u Ciebie jest spory skos. Do poprawki :salut:
kubisz
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat