Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Moderator: kubisz

Re: Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Postprzez maverick » 07 lut 2018, 21:04

Oczekuję że dodasz/przerobisz/poprawisz:
1) brakujące śruby na wahaczach, ramie, amortyzatorach
2) sprężyny amortyzatorów
3) wypełnisz nadkola i uzupełnisz spód wanny o nity i przetłoczenia
4) wkleisz blachę z przetłoczeniami spodu wanny od Tomcata
5) dodasz przewody paliwowe i mocowanie tłumika
6) puścisz choć w wąskim zakresie wiązkę elektryczną do tylnych i przednich lamp
7) wkleisz pod maskę elementy silnika widoczne w nadkolach\
8) maskę zwaloryzujesz fotorawionymi siatkami i grillami
9) szkła przednich lamp poszukasz z zestawów SKP
10) budując pojazd oprzesz się na jednym konkretnym egzemplarzu
11) dasz uzbrojenie z LIVE RESIN, koła z DEF MODEL i porządne anteny z dedykowanych zestawów
12) wnętrze jest praktycznie otwarte, więc zrobisz porządną elektronikę wraz z okablowaniem
...konwersji nie karzę Ci ciąć, jak coś mi wpadnie w trakcie to będę informował...
:piwo:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 07 lut 2018, 21:09

makinen napisał(a):nie oczekujcie, ze mając konwersję będę ja ciął, przerabiał i cuda wyczyniał

A dlaczego nie? :) Wiem, że można bez końca dyskutować o podejściu do modelarstwa, nie ma też sensu próbować narzucać komuś innemu swojego punktu widzenia. Ale napiszę Ci jak to wygląda z mojej perspektywy, bo coby jednak nie pisać - widzę bardzo dużo wspólnego w Twoim i moim modelarstwie (choć mogę się mylić). Miałem takie okresy w swojej "karierze", że szedłem trochę w ilość, niekoniecznie w jakość. Czasem nawet mimo ładowania wielu dodatków za kupę cebulionów. I teraz trochę tego żałuję, patrząc na kilka swoich modeli. Bo mogłem coś dorobić/przerobić, a mi się nie chciało. Kosztem kilku mniej na półce mogłem mieć kilka porządnych modeli więcej... Druga sprawa - obaj mamy takie swoje święte Graale - ulubione, ciekawe wersje, przy których wypadałoby się postarać bardziej. U Ciebie jedną z nich - o ile się nie mylę - jest Julkat. No i okazja jest niepowtarzalna - rzadko który model ma tak porządną dokumentację. Więc dlaczego, zanim zacząłeś model budować, już się zarzekasz, że nie będziesz poprawiał błędów? Nie znam tej wersji tak dobrze, jak Ty. Nie chce mi się już teraz zagłębiać w szczegóły, więc pewnie nawet za bardzo nie będę Ci zwracał uwagi, że coś powinno być inaczej. Model na pewno będzie efektowny, jakkolwiek byś go nie zrobił. Ale czy nie warto zrobić go tak, że sama gęba będzie Ci się do niego śmiała, jak już będzie stał na półce, a Ty będziesz wiedział, że wyciągnąłeś 100% z niego? Okazja z M1165 GROMu Ci przepadła, wybacz, że Ci to po raz kolejny wypominam. Tutaj może będzie inaczej. I założę się, że Maverickowi też o to chodzi :git:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 07 lut 2018, 21:15

Mario...czym się różni przednie światło (kierunkowskaz) z Tamiya i SKP???
makinen

Postprzez kubisz » 07 lut 2018, 21:17

Z tym SKP to bym się nie rozpędzał - przezroczysta zywica żółknie z czasem :bad:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 07 lut 2018, 21:18

Zaczyna mi się ta droga eliminacji podobać...
Śruby na wahaczach ....
makinen

Postprzez maverick » 07 lut 2018, 21:21

makinen napisał(a):Mario...czym się różni przednie światło (kierunkowskaz) z Tamiya i SKP???

Miałem na myśli główne reflektory, choć kierunkowskazy też - jeśli nie są zaklejone. Piotrek - różnią się wykonaniem, fakturą. " Światełka" z zestawów to zwykły plastik, który trzeba jeszcze przemalować... A reflektorki z SKP mają "głebię" i nie trzeba ich paćkać farbą. Tylko teraz ciężko je dostać. Trzeba było nakupić na zapas jak były w Jadarze... A ostatnio z tym bieda...

Piotrek - reasumując niech z rąk Twych wyjdzie model lepszy i piękniejszy od OREVA niejakiego Kubisza, niech ma to wszystko, a nawet więcej co prawdziwy Julkaat :D
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 07 lut 2018, 21:28

maverick napisał(a):Piotrek - reasumując niech z rąk Twych wyjdzie model lepszy i piękniejszy od OREVA niejakiego Kubisza, niech ma to wszystko, a nawet więcej co prawdziwy Julkaat :D

Amen.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 08 lut 2018, 09:18

Kolejna zagadka- cześć pojazdów ma wyciagarkę (wystający element), cześć tylko jej osłonę licującą prawie z przednim grillem. Tak więc BD nie zrobił zbyt dużego faulu (pomijając jak to zrobili) nie umieszczając wyciągarki i jej osłony. Rozumiem, ze pod wersją „płaską” wyciągarki nie ma...bo gdzie by miała być?
makinen

Postprzez maverick » 08 lut 2018, 10:33

Piotrek, jeden z punktów z mojej listy - zbuduj konkretny pojazd. Ten Afgańczyk z pierwszego zdjęcia jest akuratny jak chciałeś i rób tak, jak jest przy nim... Sugerując się konkretnym pojazdem masz gotowe rozwiązanie jakie musisz zastosować. Zobaczysz, będziesz wtedy zdrowszy...
Wygląda na to, że ma on tylko osłonę wyciągarki, bez bębna - bo nie widać żadnych rolek (poprawcie mnie jeśli się mylę), z otworem bliżej górnej krawędzi; nie jestem do końca pewien, ale powinna nadać się fototrawiona osłona od Tomcata (z ew. małymi przeróbkami).
Zwróć uwagę, że Julkaat z pierwszego zdjęcia (bo mam nadzieję, że jego zbudujesz) ma inny układ odblasków i kierunkowskazów na masce + 2 małe białe światełka z przodu + 2 małe pomarańczowe "oczka" przy zapinkach maski.
Podstawę ugiętej anteny możesz wziąć od Mastera z anten Rosomaka...
Jeśli będziesz kombinował tablice rejestracyjne to ja też poproszę.
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 08 lut 2018, 20:24

makinen napisał(a):Tak więc BD nie zrobił zbyt dużego faulu (pomijając jak to zrobili) nie umieszczając wyciągarki i jej osłony

Co masz na myśli, skoro - jak rozumiem - BD nie dał w ogóle osłony wyciągarki?

makinen napisał(a):Rozumiem, ze pod wersją „płaską” wyciągarki nie ma...bo gdzie by miała być?

Nie ma tam wyciągarki. Na większości zdjęć jest sama osłona.

maverick napisał(a):zbuduj konkretny pojazd

Tu nie ma tak prosto. Piotrek chce wariant z czarno-zieloną maską, a dla takich nie ma dobrych ujęć tyłu. Najlepsze zdjęcie od przodu (duża rozdzielczość) ma 69.342 (pierwsza fota w tym wątku), można byłoby się na tym wzorować. Ale z drugiej strony Julkaty w Afganie były tak podobne, że w zasadzie nie ma konieczności trzymania się konkretnego egzemplarza. Trzeba tylko uważać, bo z krajowymi już różnie bywało (porównanie pierwszego i drugiego zdjęcia w tym wątku).

Tak przy okazji - na zdjęciach gotowego modelu ze strony producenta pominięte jest całkiem sporo szczegółów zamontowanych do maski. Uchwyty na lusterka są na blaszkach, ale czy w zestawie są same lusterka? Piotrek - nie pstryknąłeś foty drobnicy, na zdjęciach BD tych lusterek nie widzę...
Obrazek
kubisz
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat