Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Moderator: kubisz

Re: Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Postprzez kubisz » 25 lut 2018, 18:59

Widzę to zgięcie(?), ale właściwie nie mam na to pomysłu, co to może być... Nie wiem też, o jakich 3 częściach piszesz. Myślę, że zdjęcie, które wstawiłem, nie wymaga więcej komentarza. Oczywiście nie upieram się, że to tak właśnie powinno być, to tylko moja interpretacja fotografii oryginału.

Edit.1: A może... może to zgięcie wzięło się stąd, że fragment pancerza w nadkolu, ten najbliżej krawędzi, jest ukośnie względem reszty? Chyba tak faktycznie jest. Narysuję Ci to za chwilę.

Edit.2: Oprócz dwóch dużych elementów pod podłogą, które wg mnie są ok, dodałbym takie 4 elementy:
Obrazek
Rysunek nie jest najlepszy, przyznaję, ale ideę raczej widać. Zielony element byłby ukośnie względem burty. Czyli granatowy nie byłby prostokątem, ale idąc od środka w stronę burty, rozszerzałby się od miejsca styku zielonego i czerwonego elementu.

Popracuj też nad połączeniem żywicznego pancerza z tym dorabianym w nadkolu. W oryginale ładnie, u Ciebie szpary jak ch...
kubisz
Moderator

Postprzez BaldPuma » 26 lut 2018, 07:07

Takie rozwiązanie myślę że jest OK, podobnie planowałem w swoim.

Makinen _ Powodzenia w budowie, pewnie dzięki temu warsztatowi zabiorę się w końcu za swojego
BaldPuma

Postprzez makinen » 04 mar 2018, 12:34

Poskładałem dziada w całość i z wyjątkiem blaszki na osłonę zegarów ( się robi) i kierownicy, to środek uważam za zamknięty. Może jeszce finalnie dorzucę trochę kurzu i lodówkę przenośną do bagażnika. Pancerz od spodu lekko odstaje w nadkolu lewej strony, ale wiem dlaczego i będzie poprawka. Całość pomalowana kolorem bazowym. Teraz śrubki na srebrno i tu rodzi się pytanie. Jeśli zrobię na nich punktowego washa, to będą się dość mocna wyróżniać. Może lekko przetrzeć je brązowym suchym pędzlem???
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj widać, że środkowy słupek trochę ucieka do przodu. Mam nadzieję, że po wklejeniu dachu lekko się naciągnie do tyłu.

Obrazek

Obrazek
makinen

Postprzez Zderzak » 04 mar 2018, 15:28

Bardzo ciekawa konstrukcja, zdjęcie środka robi mega wrażenie z tymi żółtymi słupkami :gut: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 04 mar 2018, 19:04

Ładnie :git:

makinen napisał(a):Teraz śrubki na srebrno i tu rodzi się pytanie. Jeśli zrobię na nich punktowego washa, to będą się dość mocna wyróżniać. Może lekko przetrzeć je brązowym suchym pędzlem???

Może jaśniejszy wash niż zwykle? Nie wiem, co mogłoby dać przetarcie brązowym suchym pędzlem, ciężko to sobie ot tak tylko wyobrazić. Wypróbuj na jakimś złomie różne opcje.
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 04 mar 2018, 20:47

:gut:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 08 mar 2018, 12:11

Dziś skromnie- maska. Elementy zestawowe plus dorobione kilka szczegółów.
Obrazek

Obrazek
makinen

Postprzez kubisz » 08 mar 2018, 12:28

Ładnie :git: Ale ciągle słabo oglądasz zdjęcia oryginałów, nie ogarniam tego :roll: ... Podstawa anteny, którą zrobiłeś z elementu zestawowego Tamiyi, jest inna. Tu widać bardzo dobrze, jak to powinno wyglądać: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... BClkat.png.
Nie zapomnij o kabelkach. Lepiej wyszlifuj miejsca po odciętych odblaskach, bo wyjdą po malowaniu. Choć może i dobrze będzie zostawić takie - przy kurzeniu pigment się tam osadzi i będziesz mieć efekt jak na podlinkowanym zdjęciu :git: Ale nawierć lub nakłuj tam otworki po śrubach.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 08 mar 2018, 14:13

Ok, uchwyt anteny zmienię. Co do miejsca po kierunkowskazach- celowo nie jest na 100% gładko, żeby został po nich ślad.
makinen

Postprzez BaldPuma » 12 mar 2018, 15:58

Bardzo fajnie wygląda, popraw błędy, które pokazał Kuba a będzie super.
BaldPuma

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat