M1025A2 based Ground Mobility Vehicle (GMV-S)

Moderator: kubisz

Re: M1025A2 based Ground Mobility Vehicle (GMV-S)

Postprzez maverick » 24 lut 2018, 11:56

Niestety nie dało się odwrócić elementów blaszki... CA trzyma na amen i kolejne próby racze skończyły by się rozerwaniem półki i zderzaka. Przy kolejnym będzie poprawnie. Elementów osadzenia wanny nie będę poprawiał, bo nikt wcześniej tego nie robił i nie mam z kogo zgapić, a poza tym za dużo blachy już tam powklejane i nie chcę zepsuć tego co już mam... Tak samo jak w poprzednim przypadku powalczę przy następnym podwoziu robionym od zera...
Drogą zakupów w Moje Hobby nabyłem małą piłkę do cięcia wszelakiego i pokroiłem żywicę... Trochę to zajęło, ale teraz ładunek siedzi jak należy... Wszystkie miejsca gdzie ewentualnie coś nie dolega będą zasłonięte na różne możliwe sposoby (siedzenia, barierki, dodatkowe tobołki)...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

...i przymiarka na sucho - Piotrek - opuściłem wszystko o ok.2,5 mm w dół i dach już nie opiera się o ładunek...
Obrazek
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 24 lut 2018, 13:09

Będzie Ok!
Pomalowałes już półkę? Z dachem zaczekaj, aż będziesz wklejał elementy jego spodu i stolik z elektroniką. Uważaj na wysokość całości.
Mogę poprosić link do tej cudownej piłki?
makinen

Postprzez maverick » 24 lut 2018, 20:58

makinen napisał(a):Będzie Ok!
Pomalowałes już półkę? Z dachem zaczekaj, aż będziesz wklejał elementy jego spodu i stolik z elektroniką. Uważaj na wysokość całości.
Mogę poprosić link do tej cudownej piłki?

Czy cudowna to nie wiem, ale przyzwoicie radzi sobie z klockami żywicy... Proszę bardzo - link:
https://www.mojehobby.pl/products/Hobby ... r-Saw.html

Cała rama razem z półką i zderzakiem dostała pierwsza warstwę farby...
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 25 lut 2018, 16:26

Ta góra maneli na pewno będzie wyglądać tyleż efektownie, co bezsensownie. Nic mnie nie przekona do zasadności tego czegoś. No ale wpasowałeś to całkiem ładnie :git:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 25 lut 2018, 16:41

kubisz napisał(a):Ta góra maneli na pewno będzie wyglądać tyleż efektownie, co bezsensownie. Nic mnie nie przekona do zasadności tego czegoś. No ale wpasowałeś to całkiem ładnie :git:

Jak mnie kiedyś skusi jeszcze raz na ta bulę, to tylko do cargo :gut:
makinen

Postprzez BaldPuma » 12 mar 2018, 16:14

:git:

Trochę "strasznie" ta góra tobołków wygląda, przymierzałem się do tego zestawu i planowałem "górę" umieścić na jakimś "wole roboczym" M998 a to co zostanie i ewentualnie uda się ładnie odciąć dać na Dumvee
(po to żeby strzelca nie trzeba było wozić na przyczepce)
BaldPuma

Postprzez maverick » 12 mar 2018, 20:27

BaldPuma napisał(a)::git:

Trochę "strasznie" ta góra tobołków wygląda, przymierzałem się do tego zestawu i planowałem "górę" umieścić na jakimś "wole roboczym" M998 a to co zostanie i ewentualnie uda się ładnie odciąć dać na Dumvee
(po to żeby strzelca nie trzeba było wozić na przyczepce)
kubisz napisał(a):Ta góra maneli na pewno będzie wyglądać tyleż efektownie, co bezsensownie. Nic mnie nie przekona do zasadności tego czegoś. No ale wpasowałeś to całkiem ładnie :git:

Aleście się uparli na te tobołki - pisałem o tym już na wstępie; standardowa załoga dumvee to 3 osoby, więc jedno tylne siedzenie powinno być wolne... Ale w tym konkretnym przypadku odsyłam do zdjęć na początku wątku, gdzie całkiem sporo widać. A widać, że cały tył i miejsca za obydwoma przednimi fotelami są zapchane po dach... Nie ma miejsca na trzeci fotel... Taki wyjątek :gut:
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 12 mar 2018, 21:25

Być może jest jeszcze jakieś inne zdjęcie tego pojazdu oprócz dwóch wrzuconych przez Ciebie, teraz już nie pamiętam. Ale jeżeli nie, to skąd pewność, że lewy tylny fotel też jest zawalony manelami? Wg mnie wcale tak być nie musi, mimo że wydaje się iż tam jest niezły pierdolnik. Strzelec musiał mieć względną wygodę podczas podróży i w miarę swobodny dostęp do wieży. Oczywiście mogło się tak zdarzyć, że gdzieś kiedyś jakiegoś GMV zaladowano w ten sposób, ale... jednak w dalszym ciągu
kubisz napisał(a):Nic mnie nie przekona do zasadności tego czegoś.

Poza tym nie po to w elementach SOF jeździły FMTV i MTV :roll:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 13 mar 2018, 07:39

kubisz napisał(a):Być może jest jeszcze jakieś inne zdjęcie tego pojazdu oprócz dwóch wrzuconych przez Ciebie, teraz już nie pamiętam. Ale jeżeli nie, to skąd pewność, że lewy tylny fotel też jest zawalony manelami? Wg mnie wcale tak być nie musi, mimo że wydaje się iż tam jest niezły pierdolnik.

W sumie to wygrzebałem pięć :D i wszystkie są na początku wątku... Jeśli znajdziesz jakieś jeszcze to proszę wrzuć do warsztatu.
Kuba - pierwsze dwa zdjęcia są z obu storn - celowo wrzuciłem je w tej kolejności, bo znałem Twoje podejście do tej konwersji z wcześniejszych wpisów... Wyjątki zawsze się zdarzają (mówi się, że nawet potwierdzają regułę :gut: ). A może załogę tego dumvee stanowiły 2 osoby..? Możemy gdybać i każdy będzie miał sposób na udowodnienie swojej racji (ja na tę intencję przytaczam dwa pierwsze zdjęcia)... :piwo:
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 13 mar 2018, 16:58

Ja nie zauważyłem tych zdjęć, czy ich nie było? Zresztą nieważne. Faktycznie wygląda, jakby miał oba tylne fotele zawalone. A ponieważ wieża z kolei wygląda na jak najbardziej wykorzystywaną, zatem strzelec musiał mieć jakoś zorganizowane siedzisko pośrodku wnętrza. Czy żywiczna buła z tobołami to uwzględnia? Moim zdaniem nie :jezyk: Badum tsss, moje na wierzchu :twisted:
kubisz
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat