M1151 HMMWV z LRAS3, ACADEMY 1 /35

Moderator: kubisz

M1151 HMMWV z LRAS3, ACADEMY 1 /35

Postprzez Grzegorz Grabowski » 20 lis 2018, 01:59

Witam! Jestem Grzesiek, mam prawie 40 lat. Modelarstwem zajmuję się już kilka lat, ale do tej pory były to przeważnie współczesne czołgi. Mam też w dorobku jeden pojazd kołowy M1127 Stryker RV. Niniejszy warsztat jest moim debiutem, zarówno na tym forum, jak i w tematyce humvee. Swoją przygodę z "młotkami", rozpoczynam od popularnego zestawu Academy 13415, M1151 EAC. Ale żeby nie było zbyt tradycyjnie, czyli pojazd z wieżyczką oGPK i tyle, postanowiłem dodać mały smaczek w postaci systemu rozpoznawania i wskazywania celów LRAS3. Oto na czym będę się wzorował (pojazd na pierwszym planie)

Obrazek

Do modelu przewidziałem trochę dodatków. Kilka z nich już posiadam. Mianowicie!

Sam model

Obrazek

Koła DEF MODEL 35002

Obrazek

Oszkloną osłonę strzelca, którą kiedyś wykonał dla mnie kolega Tomasz (tomcat28), specjalnie dla mojego Strykera. Druga sztuka, którą posiadam czekała na swój moment i wreszcie nastał ten czas

Obrazek

Z rzeczy, które jeszcze do mnie nie dotarły, ale pojawią się na 100%

Obniżone zawieszenie, które wykonał dla mnie własnoręcznie kolega

Obrazek

Oraz dodatkowe opancerzenie podwozia od Eduarda, które zamówiłem dosłownie kilka chwil wcześniej

Obrazek

Oprócz tego jest jeszcze kilka rzeczy, które bardzo chciałbym mieć, ale czy się pojawią? To zależy przede wszystkim od mojej kondycji finansowej.

W sferze marzeń

M2 Browning z Live Resin

Obrazek

IBIS TEK BUMPER i Rhino z Legend Productions

Obrazek

Obrazek

Oraz zestaw szperaczy LED od Bronco, zestaw AB3570

Obrazek

I tak na sam koniec, prawdziwe M1151 z sensorem LRAS3

Obrazek

Obrazek

Jako że model mam zamiar wykonać całkowicie zamknięty, nie będę zgłębiał tematu elektroniki wewnątrz. Użyję tylko tego co oferuje zestaw. Przepraszam, ale jestem nowicjuszem na tym polu, więc liczę na wyrozumiałość. Oczywiście pewnych spraw nie da się obejść, ale wiem że mogę liczyć na pomoc Kuby (kubisza), oraz Piotra (makinena), za którą z góry serdecznie dziękuję. Myślę że pierwsze zdjęcia z budowy pojawią się już niebawem. Na chwilę obecną pozdrawiam wszystkich ewentualnych oglądających. Do następnego razu.
Ostatnio edytowano 20 lis 2018, 23:27 przez Grzegorz Grabowski, łącznie edytowano 1 raz
Grzegorz Grabowski

Re: M1151 HMMWV z LRAS3, ACADEMY 1 /35

Postprzez kubisz » 20 lis 2018, 07:20

Po kolei:

1) Tutaj masz co nieco o LRAS3: http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=22&t=88.

2) Tutaj ink do przeróbek i poprawek M1151: http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=14&t=1144.

3) Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że LRAS3 (czyli M707 Knight) to nie tylko to pudło na górze, ale także trochę elektroniki w środku.
Trochę zdjęć masz na drugiej stronie wątku pod tym linkiem: http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=22&t=125. No ale skoro zamykasz budę, to nie będę drążył :gut:

4) Poniżej jedyne zdjęcie zmodyfikowanej wieży O/GPK, jakie udało mi się znaleźć (i niestety tylko w takim rozmiarze). Ale coś tam widać:
Obrazek
Zwróć uwagę na pojemnik na baterię z tyłu wieży.

5) Podrzucę Ci kiedyś kilka dużych zdjęć LRAS3, może przydadzą się przy dorabianiu szczegółów i okablowania.

6) Jako ciekawostka - jakiś Grek coś takiego kiedyś zrobił: https://www.modelclub.gr/new/index.php/ ... ras-3-1-35.

7) Pytałeś kiedyś przez PW o podstawę anteny BFT. W tym temacie znajdziesz kilka dobrych zdjęć, jak to wygląda w rzeczywistości (plus mała zielona antena GPS): http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=32&t=87.

8) Tutaj: http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=9&t=596 znajdziesz zdjęcia zestawu waloryzacyjnego do M1151. Popatrz sobie na tę podstawę BFT i zrób podobne elementy z cienkiego polistyrenu. Zerknij też na podstawę bocznej anteny Duke. Co prawda w tym temacie są zdjęcia blaszek zrobione pod lekkim kątem, ale może jakoś uda Ci się złapać prawidłowe wymiary.
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 20 lis 2018, 07:55

Witaj na forum! Bardzo fajnie, że będzie można obejrzeć tak ciekawy warsztat, bo po tym pierwszym poście zapowiada się super. Model Academy ma sporo wad, ale dobrze, że masz jak poprawić to nieudolnie zaprojektowane zawieszenie. Zbyt duży prześwit ma znaczący wpływ na odbiór całej sylwetki Humvee. Będę podglądał i uprzedzam, że jestem tutaj jednym z lepszych wytykaczy błędów, także bądź gotów! Powodzenia z budową :piwo:.

Pozdrawiam, Konrad!
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez maverick » 20 lis 2018, 08:16

Fajnie, że dałeś się namówić i jesteś we właściwym miejscu :D Na pewno wszyscy pomogą na ile będą mogli... Co do opancerzenia spodu wanny porozmawiaj z Tomcatem, jego projekt jest lepszy niż Eduarda... I czekamy na pierwsze zdjęcia...
Na początek pamiętaj o przeróbce tylnego fragmentu ramy - miejsce mocowania zderzaka itp. oraz tłumika...

Ps. Skąd masz zamiar wziąć system LRAS3 na obrotnicę..?
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Grzegorz Grabowski » 20 lis 2018, 09:42

Witam Koledzy.
Zderzak, jak pisałem, w kwestii humvee, jestem kompletnym nowicjuszem, więc mam nadzieję, że mi troszkę odpuścicie z tym wytykaniem błędów. Nie chcę się zniechęcić

Maverick, gdybym tylko wiedział, że dopancerzenie Tomka jest lepsze, niestety nie dopytałem się specjalistów i zamówiłem Edka. Trudno, na zmiany jest już za późno. Obiecuję że następnym razem, zanim coś dokupię, dowiem się wszystkich szczegółów. Powtarzam, nigdy nie miałem do czynienia z humvee, więc proszę o zrozumienie.

Skąd wezmę LRAS3? Pamiętasz mojego Strykera z forum MW?

Obrazek

Niestety, model został już dość mocno nadgryziony zębem czasu, sporo części zwyczajnie poodpadało, więc zanim całkowicie zostanie wysłany w nicość, wypełni swoją ostatnią misję i zostanie dawcą organów. Wiem że w tym wypadku, czeka mnie przeróbka obrotnicy i stworzenie podstawy sensora od zera, ale powinienem sobie z tym poradzić.
Ostatnio edytowano 20 lis 2018, 10:02 przez Grzegorz Grabowski, łącznie edytowano 3 razy
Grzegorz Grabowski

Postprzez Zderzak » 20 lis 2018, 09:49

Na spokojnie, nawet jak coś wytkniemy to nie musisz wszystkiego robić. Ale jest kilka rzeczy łatwych do przeróbki, które znacznie poprawią odbiór modelu. Rozumiem, że drzwi będą zamknięte?
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Grzegorz Grabowski » 20 lis 2018, 09:53

Zgadza się, model będzie całkiem zamknięty, właśnie ze względu na dość ubogą, zestawową elektronikę.
Grzegorz Grabowski

Postprzez Grzegorz Grabowski » 20 lis 2018, 11:57

Mam takie pytanie Panowie. Czy tak wyglądają klimatyzatory montowane w nadkolach M1151?

Obrazek
Grzegorz Grabowski

Postprzez makinen » 20 lis 2018, 12:32

Tak jest
makinen

Postprzez maverick » 20 lis 2018, 13:17

Grzegorz Grabowski napisał(a):Mam takie pytanie Panowie. Czy tak wyglądają klimatyzatory montowane w nadkolach M1151?

Obrazek

Ładne żywiczne znajdziesz w waloryzacji Legenda do M1151. Oprócz tego innych pominiętych w zestawie elementów, np. narzędzia itp. Myślę, że akurat w ten zestaw warto zainwestować 70 PLNów.
Co do błędów - nie chodzi o to, żeby poprawić i dorobić wszystko, bo można wymyślać bez przerwy coraz to nowe śrubki i nity, ale powinieneś poprawić wielbłądy projektantów..!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Następna strona

Powrót do Warsztat