Hamer Memugan scratch

Moderator: kubisz

Hamer Memugan scratch

Postprzez kryspacz » 07 gru 2018, 14:42

Witam,
Za Waszą namową porwałem się na pierwszego Młotka, wybór padł na Hamer Memugan z IDF, budowany będzie na bazie Bronco jak poniżej.
Będę wdzięczny za rady i podpowiedzi, z góry przepraszam, jeśli części nie sprostam lub się nie zastosuję ;) - jako początkujący chcę potraktować ten warsztat jako nowe doświadczenie i poligon technik, których dotąd nie używałem, a nie spodziewając się po samym sobie cudów, nie planuję też inwestować w konwersje, które zmarnuję.

W zamyśle więc, przy minimum środków i maksimum wysiłku i zabawy, z tego:

Obrazek

ma powstać to:

Obrazek

Pozdrawiam,
Krystian
kryspacz

Re: Hamer Memugan scratch

Postprzez kryspacz » 07 gru 2018, 15:01

W oczekiwaniu na sam model zacząłem zabawę w detale. Na pierwszy rzut próba zmierzenia się magazynkami do FN-Mag, na dachu są dość wyeksponowane, więc nie chciałem całkiem uproszczonych, ale inwestycja 60pln w 4 detale z LifeResin to jeszcze nie mój poziom poświęcenia ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Postanowiłem zaryzykować też elektronikę, zaczynając od, na razie niezadowalających, prób ugryzienia radia Tardian i sterownika od zagłuszarki, a ściślej na początek ich przednich paneli:

Obrazek

I tu pytanie: panel do EJAB'a zwymiarowałem przez porównanie do wielkości dysku pod anteną, na podstawie zdjęcia jak wyżej (przyjąłem ok. 2/3 średnicy dysku), a potem znalazłem poniższe, gdzie skrzynka wygląda na znacznie większą. Czy to niefortunna perspektywa na fotce z wnętrza wozu, czy to faktycznie wielka skrzynia?:

Obrazek

Tu ukłon do Makinena: czy mógłbyś zmierzyć i podać średnicę tego dysku w Twojej konwersji Memugana?
kryspacz

Postprzez makinen » 07 gru 2018, 17:36

Dobrze Tobie idzie. Mogę podać, ale najwcześniej w niedzielę. Pytaj o co chcesz- jeśli da się coś pomierzyć, to pomogę. Zobaczę, co z blaszek mi zostało, to Tobie podeślę.
makinen

Postprzez Zderzak » 08 gru 2018, 14:03

Świetnie, bardzo chętnie będę podglądał i w miarę możliwości podpowiadał :git: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez maverick » 08 gru 2018, 22:55

Ładnie odlewasz - zawsze podziwiam rękodzieło, bo ja umiem jedynie poskładać do kupy zawartości pudełek...
A na deser napiszę, że udało mi się nabyć konwersję Legenda do Memugana. Pewnie główne elementy nie będą pasować, bo Legend projektował ją pod stare ACADEMY, ale pozostałe rzeczy będziesz mógł pomacać (jeśli jesteś zainteresowany)... Na razie będzie czekała w kolejce, więc jeśli chcesz mogę pożyczyć...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kryspacz » 09 gru 2018, 00:51

maverick napisał(a):Ładnie odlewasz

No niestety, na razie nie odlewam, zaczynam od potknięć. Okazało się, że żywica 3 lata po terminie ważności faktycznie do spożycia się już nie nadaje... Nic to, radio było chyba i tak za duże, kolejne formy będą poprawione. Skrzynki ammo to na razie sam plastik, dopiero z pokrywami spróbuję zrobić formy i kompletny odlew.

maverick napisał(a):udało mi się nabyć konwersję Legenda (...) Na razie będzie czekała w kolejce, więc jeśli chcesz mogę pożyczyć...

Łooo, bardzo chętnie, znacznie mi to ułatwi wymiarowanie, choćby masztu i tej skrzynki Shalgon'a na przodzie dachu.

Mam też pytanie o kolor - przejrzałem warsztaty, większość z Was korzystała z Israeli Sand Grey, podczas gdy na wielu zdjęciach Memugany wyglądają na khaki/zielone. Czy faktycznie są 2 schematy malowania, czy sądzicie, że to kwestia przekłamania koloru na fotkach?

Obrazek

Obrazek
kryspacz

Postprzez maverick » 09 gru 2018, 09:10

Ja myślę, że są dwa kolory... Zobacz w zdjęcia MagenDavida... Tam też widać, że większość jest piaskowych, ale są też zdjęcia oliwkowych... Dla mnie to bardziej jasna oliwka niż khaki...
Hania
maverick

Postprzez makinen » 09 gru 2018, 10:43

Skoro Maverick ma Tobie wysłać konwersję do mierzenia i planowania, to ja już chyba jestem zbędny :jezyk: .
Zobaczę, co zostało mi z dwóch kompletów i jeśli będziesz chciał, to Tobie podeślę. Co do malowania. Ja używam Life Color Israeli Gray. Świetnie kryje, doskonale się maluje i kolor jest odpowiedni.
makinen

Postprzez Zderzak » 09 gru 2018, 10:57

Obstawiam ten sam kolor, a nawet jeśli tak nie jest, to ze zdjęć nie wywnioskujesz jaki jest właściwy, dlatego pomaluj gotową, sprawdzoną farbą :gut:. Przerabiałem to z Mercedesem Gelandewagenem, na każdym zdjęciu kamuflaż ma inny kolor i trzeba po prostu zdecydować się na jakiś kompromis.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez maverick » 09 gru 2018, 11:38

Myślę, że konwersja będzie u mnie najwcześniej za tydzień - jest okres przedświąteczny, więc paczki wolno latają... Tak, że działaj z podwoziem...
Hania
maverick

Następna strona

Powrót do Warsztat