Hamer Memugan scratch

Moderator: kubisz

Re: Hamer Memugan scratch

Postprzez kryspacz » 23 gru 2018, 20:11

Mały update, a przy okazji życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt, i żeby ten brodaty hipster z workiem o Waszych adresach jutro nie zapomniał! ;)

W międzyczasie przyszło Bronco, ruszyłem więc z podwoziem (zdjęcia wkrótce), a pomiędzy pierogami i mieleniem na pasztet majstruję powoli detale zewnętrznej zabudowy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przy okazji parę pytań:

Zdecydowałem się za waszą radą na Israeli Sand Grey Life Colour'a, dotychczas aerografem malowałem tylko emaliami, jakich proporcji farba/thinner używacie przy akrylach?

Większość Memuganów na zdjęciach otwór wyciągarki ma zaślepiony siatką, czy to znaczy, żę wyciągarek raczej tam nie ma, i można ją pominąć? - płyta wyciągarki w wozach IDF jest inna, otwór spory, więc widać będzie, co siedzi (lub nie) w środku.

A gdyby Makinen lub Maverick znaleźli chwilę miedzy makowcem i karpiem, będę wdzięczny za wymiary: okrągłej podstawy anteny Shalgonit, i tego modułu siedzącego w pudle na dachu nad kierowcą.

Pozdravki,
Krystian
kryspacz

Postprzez makinen » 23 gru 2018, 20:58

Jasne, ze zmierzę. Skomponuję te elementy, które nie będą mi potrzebne- zrobię zdjęcie i zobaczysz, czy się Tobie przyda. Możesz dziergać sam ze scratchu, albo pożyczyć od Mavericka konwersje i rżnąć na zywca :gut:
makinen

Postprzez Zderzak » 24 gru 2018, 00:22

Bardzo fajnie to wygląda, nawet rewelacyjnie :git: . Proponuję przesiąść się na Imgura lub Flickra, nie ma tego głupiego znaku wodnego, Photobucket w ciągu ostatnich lat/miesięcy mocno namieszał na forach...
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez maverick » 24 gru 2018, 07:18

Masz PW w temacie konwersji...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 24 gru 2018, 14:27

Czeka Cię mnóstwo pracy, ale jak to doprowadzisz do końca, to będzie cudo model :git:

Wydaje mi się, że wyciągarki tam nie ma. Zaślepienie jest tam chyba też dlatego, że dziura nie jest "używana".
kubisz
Moderator

Postprzez kryspacz » 29 gru 2018, 15:21

Mały postęp:

Panele przednie radia Tadrian i sterownika EJAB'a doczekały się obudowy. Na razie błyszczą się niemiłosiernie - okazało się, że próba rzeźbienia w plastelinie i późniejszego odlewu z żywicy sprawia, że plastelina "poci" się w kontakcie z żywicą, przez co odlew jest połyskliwy. Detal natomiast wyszedł bardzo wyraźny, spróbuję wrzucić w silikon, po położeniu podkładu powinny pokazać się ładnie szczegóły.

Powstały drzwi i ramki okien, postaram się też je skopiować - obawiam się o zachowanie powtarzalności przy kolejnych egzemplarzach "z ręki".

Zawieszenie dostało nowe sprężyny.

Ponowię też pytanie, bo pewnie umknęło pod zdjęciami w poprzednim poście - w jakich proporcjach rozcieńczacie akryle do aerografu?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kryspacz

Postprzez Grzegorz Grabowski » 29 gru 2018, 16:36

kryspacz napisał(a):... w jakich proporcjach rozcieńczacie akryle do aerografu?

Widziałem kiedyś na YT, jak gość odkręcił nowy słoiczek z farbką Tamiya i po prostu nalał rozcieńczalnika, też od Tamiyi, prawie po samą krawędź słoiczka i wstrząsnął porządnie. Jakkolwiek to zabrzmi, trzepał tym słoiczkiem około 30 sekund. Po czym zapodał farbę do aerka i zaczął psikać. Spróbowałem tej "techniki" i od tego czasu, nie robię inaczej. Dodam że mam dyszę 0.2 i nie ma żadnego problemu.
Grzegorz Grabowski

Postprzez kubisz » 29 gru 2018, 16:48

Dobra robota z tymi dotychczasowymi elementami :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 30 gru 2018, 12:48

kryspacz napisał(a):Ponowię też pytanie, bo pewnie umknęło pod zdjęciami w poprzednim poście - w jakich proporcjach rozcieńczacie akryle do aerografu?

Niewiele osób pomoże, bo zdecydowana większość z nas zwyczajnie maluje pędzlem, więc mamy zerowe doświadczenie :jezyk: .

Przyłączam się do opinii Kuby, na razie bardzo fajnie to wygląda :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez maverick » 30 gru 2018, 14:53

Masz możliwość odlania tej elektroniki?
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat