Hamer Memugan scratch

Moderator: kubisz

Re: Hamer Memugan scratch

Postprzez maverick » 12 lut 2019, 12:37

kryspacz napisał(a):
Mam jednak złośliwą satysfakcję, że Mariusz, który wywołał mi temat opancerzenia, będzie sam miał (jak widzę w wątku "Orła 7") z nim o wiele cięższą przeprawę :rotfl:

Nie życz drugiemu, co tobie nie miłe... :git:
Świetna robota Krystian - Memugana niedługo kończysz, będzie jeszcze jakiś inny humvee..?
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kryspacz » 12 lut 2019, 13:02

kubisz napisał(a):Z tymi kratkami to mnie zaskoczyłeś, byłem pewien, że nie we wszystkich Memuganach to jest.

Uwierz, byłem żywotnie zainteresowany znalezieniem choć jednego przykładu na "niemanie" takiej kratki ;)

kubisz napisał(a): podest strzelca (...)Z boku bliżej tyłu ma dwa okrągłe nawiewy (takie, jak na desce rozdzielczej), na pewno z prawej strony, z lewej raczej też.

Na pewno do dorobienia bez problemu, i tak całość do przemalowania. Doszedłem do wniosku, ze pozostawienie wnętrza nie ma sensu, skoro, prawdopodobnie, będę otwierał drzwi - nie będzie się zgadzał kolor drzwi od środka :( Znalazłbyś może zdjęcie z lokalizacja tych nawiewów?

maverick napisał(a):będzie jeszcze jakiś inny humvee..?

Będę myślał, na razie, po wdepnięciu w tematy scratch'u i IDF, zaczyna za mną chodzić Magen David na bazie Landka Defendera.
kryspacz

Postprzez maverick » 12 lut 2019, 17:09

Kalki wreszcie wyleciały do Ciebie. Proszę tylko o ostrożność w wycinaniu, bo gęsto na arkuszu i wycinanie oznaczeń ze środka nie będzie łatwe. Maluj, naklejaj i kończ!
Hania
maverick

Postprzez kryspacz » 12 lut 2019, 21:49

maverick napisał(a):Kalki wreszcie wyleciały do Ciebie. Maluj, naklejaj i kończ!

Dzięki wielkie! :) Mały przestój w oczekiwaniu na farbę. Jeśli wyjdzie, w rewanżu odeślę Ci z kalką na moduł Shalgonit, mam gdzieś czysty arkusz kalki Techmodu, zobaczę, co się uda wydrukować:
Obrazek
Obrazek
kryspacz

Postprzez kryspacz » 02 mar 2019, 12:25

Narty schowane, buty wysuszone. Nie ma lekko, trzeba wracać do roboty :)

Po kryzysie motywacyjnym związanym ze skopanym malowaniem przygotowałem ostatnie (chyba?) detale do wnętrza i zewnętrza: mocowania i wpinki pasów bezpieczeństwa, pomniejsze uchwyty, zawiasy drzwi (dach obecnie jest przygotowany jako zdejmowalny, ale chyba zamontuję go na stałe, za to otworzę wszystkie drzwi prawej strony, zostawiając tym samym wgląd przez drzwi i obrotnicę) oraz siatki na okna.

Obrazek

Obrazek

Doszły obiecane nawiewy klimy na podeście strzelca i opancerzenie nadkoli - na razie nie spasowane z bokami, będzie dopasowane po sklejeniu budy. Właściwy kolor radykalnie poprawił mi humor :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatecznie nie oparłem się pokusie spasowania całości, na razie chyba jest znośnie. :jupi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po weekendzie zaczynam brudzić i zagracać wnętrze, po zamknięciu skleję budę i biorę się za ostateczne malowanie.

A teraz pomóżcie: zastanawiam się, czy dodawać te znaczniki szerokości (pręt z żółtą kulką w narożnikach maski) i ewentualnie malować numery na drzwiach i tylnej klapie, jak poniżej - żeby jakoś złamać monotonię tego koloru, tylko czy lepsze nie stanie się wrogiem dobrego?

Obrazek
kryspacz

Postprzez makinen » 02 mar 2019, 13:01

Świetnie wyglada. Dawaj skrajniki i numer. Aaaa! Mig robi pigment - ziemia w kolorze Półwyspu Synaj i libański tez jest (albo pustynia Negev- nie pamietam).
makinen

Postprzez kubisz » 02 mar 2019, 13:34

Ograniczniki daj, numeru nie. Za dużo. Memugan ma tyle dodatków (anteny, klima itp.), że nie ma co pstrzyć całości nadmiarem oznaczeń. A tych i tak będzie trochę - z tyłu, z przodu, rejestracje, ciśnienie nad kołami itd.

Model wygląda znakomicie :git:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 02 mar 2019, 14:55

Aaa! Pamiętaj, żebyś koła dobrze założył :gut:
makinen

Postprzez maverick » 02 mar 2019, 22:57

Ja dałbym i numer i antenki... Ale tak naprawdę czego byś nie zrobił, to będzie i tak najlepszy i najbardziej poprawny merytorycznie memugan na świecie. Bo nikt nie robił go od podstaw na bazie Bronco - jeśli już, to wszystko powstawało na bazie dostępnych żywic. Tak, że szczun wielki... Czekam na nałożenie kalek - z numerem będzie ciekawszy...
Hania
maverick

Postprzez kryspacz » 03 mar 2019, 00:42

A więc 3:0 dla antenek, 2:1 dla numerów - podoba mnię się taki wynik - jak mi nie pozwalacie poszaleć z obiciami, chociaż sobie cyferki pomaluję ;) A serio - zgodnie z pierwotnym założeniem, że ma być to dla mnie poligon, sprawdzę, jak się robi szablony z taśmy:

Obrazek
kryspacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat