Hamer Memugan scratch

Moderator: kubisz

Re: Hamer Memugan scratch

Postprzez maverick » 05 mar 2019, 23:23

Panie Dziejku - mistrzostwo świata... Twój warsztat można traktować jako przewodnik krok po kroku...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 05 mar 2019, 23:39

Cudo :!: :git:

Ponieważ bardzo przykładasz wagę do szczegółów, popraw malowanie obejm podtrzymujących zbiornik paliwa (powinny być czarne, jak rama) i korka spustu paliwa (też czarny). Zerknij na zdjęcia w tym temacie, gdybyś miał wątpliwości co i jak: viewtopic.php?f=21&t=301.
kubisz
Moderator

Postprzez kryspacz » 05 mar 2019, 23:46

Ooo, niedopatrzenie, będzie poprawione, dzięki :salut:
kryspacz

Postprzez kubisz » 05 mar 2019, 23:47

Tak przy okazji - bardzo dobrze wyszło to brudzenie podwozia :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 06 mar 2019, 10:37

Pięknie! Też chciałem napisać o zbiorniku ale Kuba już wspomniał. Całość fantastyczna :gut:.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kryspacz » 07 mar 2019, 12:05

To ja znów z pytaniem: jak ugryźć temat kloszy lamp? W moim Husky, jak słusznie zauważył Zderzak, wyglądają na całkiem zamalowane farbą, a używałem clear'ów Vallejo. Dałem po prostu za gruba warstwę, czy może malować klosze od spodu, zostawiając czysty plastik na zewnątrz? Pod klosz, jak rozumiem, podkład srebrny/chrom?

Obrazek
kryspacz

Postprzez Zderzak » 07 mar 2019, 13:18

Możliwe, że była zbyt gruba warstwa albo zbyt wiele. Najlepiej nałożyć kilka bardzo cienkich. Ja zawsze malowałem od środka jakimś srebrnym i od zewnątrz kolorem i było dobrze. Używałem co prawda Pactry, ale myślę, że Vallejo nie powinno się znacznie różnic. Niestety Pactry mi wyschły i będę próbował teraz z Tamiyą. Chociaż kolor czerwony z powodzeniem od dawna zastępuje czerwonym markerem, efekt tak samo dobry.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Daniel_ » 07 mar 2019, 18:49

Piękny model, numerki z szablonów ekstra, nawet zapięcia pasów z czerwonym elementem plastikowym , każdy szczegół dopracowany maksymalnie, Podziwiam i Gratuluję . :salut:
Daniel_

Postprzez kryspacz » 09 mar 2019, 16:56

Powoli ku końcowi. Nietrafiony Israeli Sand nie zmarnował się całkiem, okazał się idealny do rozjaśnienia nitów i innych występów przed łoszowaniem. Obejmy i korek baku poprawione. Dach zamknięty, połączenia wyszpachlowane, wyrównane i pomalowane, większość duperałów doklejona. Całość czeka na na lakier, filtr i pin wash, jeśli więc "ktoś zna powód dla którego ten humvee nie może zacząć być brudzony, niech przemówi teraz, lub zamilknie na wieki" - ostatnia szansa, potem poprawiać nie będę ;)

Mam jeszcze pomysł na załoganta, odgrzebawszy figurkowy złom sprzed, strach powiedzieć, bez mała 30 lat...

Obrazek

Obrazek
kryspacz

Postprzez maverick » 09 mar 2019, 19:26

Rewelacja... Brudzeniem z umiarem, znaczy kurz mniej więcej do poziomu 1/3 drzwi i wystarczy... Lekko możesz napryskać z pędzelka w nadkola i dookoła nich... Kurz w bieżnik kół i wystarczy...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat