Hamer Memugan scratch

Moderator: kubisz

Re: Hamer Memugan scratch

Postprzez kryspacz » 30 gru 2018, 16:46

maverick napisał(a):Masz możliwość odlania tej elektroniki?

Będę odlewał, na razie za mną pierwsza porażka - skończone radio wyszło znacznie za duże, wymiarowanie na podstawie analizy zdjęć okazało się nie być najlepszym pomysłem :( Pierwsze koty za płoty - wyszło jedno, może uda się i to mniejsze.
kryspacz

Postprzez Grzegorz Grabowski » 30 gru 2018, 17:24

Jeszcze taka mała porada a propos farby, choć nie wiem czy ktoś zauważy. Jak malujesz aerografem, to jest coś dla Ciebie

Obrazek

Farba drobnopigmentowa, w ogóle nie trzeba tego rozcieńczać. Maluję się tą farbą w kilku sesjach, bo jedną warstwą nie pokryjesz. Farbę tej firmy do pojazdów US Army, wypróbowałem na swoich Abramsach i jestem z niej bardziej niż zadowolony.
Grzegorz Grabowski

Postprzez kryspacz » 30 gru 2018, 22:07

Grzegorz Grabowski napisał(a):Jeszcze taka mała porada a propos farby, choć nie wiem czy ktoś zauważy.

Ja zauważyłem ;) Ciekawe rozwiązanie, choć w moim przypadku kłopotliwe czasowo - nie mam osobnego pomieszczenia do malowania, i za każdym razem konstruuję stanowisko od podstaw, więc kilka sesji więcej to spora przeszkoda :(
kryspacz

Postprzez Grzegorz Grabowski » 30 gru 2018, 23:50

Przesadziłem z tymi kilkoma sesjami. Miałem na myśli to, że psikasz raz, czekasz 10 minut i kolejna warstwa. I tak że dwa, trzy razy. Ta farbka szybko schnie, więc 30 minut i model masz pomalowany. A na serio, jej ogromnym plusem jest to, że już jest przygotowana do malowania aerografem.
Grzegorz Grabowski

Postprzez kryspacz » 06 sty 2019, 16:46

Nieco do przodu, przepraszam za jakość zdjęć.
Przerobione sprężyny i osłona wyciągarki, wstępne przymiarki do budy i nowa obrotnica w trakcie budowy - niestety w Bronco jest inny typ obrotnicy, ponadto oryginalną obiecałem Maverickowi ;) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A teraz prośba o sugestie:

Radio Tadrian zajmuje zwykle środek "regału" z tyłu kabiny. Jednak w wersjach z EJAB'em cały ten przedział zajmuje elektronika od Shalgonita, kawał skrzyni.Zdjęcie niżej sugeruje, że kabel od radia biegnie wówczas od przodu - czy ulokować Tadriana na takim samym stelażu, jak ma to miejsce w Memuganach na bazie 1114?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Druga sprawa - platforma dla strzelca jest chyba na stałe osadzona na wysokiej skrzyni? - nie znalazłem żadnych zdjęć, gdzie mogłaby być złożona, tam, gdzie leżą na niej różne bambetle, piętrzą się zawsze wysoko, a na poniższym po przybliżeniu wydaje się się mieć normalne boczne ścianki?

Obrazek
kryspacz

Postprzez kubisz » 06 sty 2019, 16:50

Ładnie to wygląda :git:

kryspacz napisał(a):Radio Tadrian zajmuje zwykle środek "regału" z tyłu kabiny. Jednak w wersjach z EJAB'em cały ten przedział zajmuje elektronika od Shalgonita, kawał skrzyni.Zdjęcie niżej sugeruje, że kabel od radia biegnie wówczas od przodu - czy ulokować Tadriana na takim samym stelażu, jak ma to miejsce w Memuganach na bazie 1114?

Z tym radiem z przodu to chyba dobry pomysł.

kryspacz napisał(a): platforma dla strzelca jest chyba na stałe osadzona na wysokiej skrzyni? - nie znalazłem żadnych zdjęć, gdzie mogłaby być złożona, tam, gdzie leżą na niej różne bambetle, piętrzą się zawsze wysoko, a na poniższym po przybliżeniu wydaje się się mieć normalne boczne ścianki?

Legend zrobił to jako prostokątną "skrzynię" z blachą ryflowaną na górze. Raczej trzeba im wierzyć. Koledzy posiadający konwersję na pewno pomierzą Ci ten element.
kubisz
Moderator

Postprzez kryspacz » 06 sty 2019, 17:19

kubisz napisał(a):Legend zrobił to jako prostokątną "skrzynię" z blachą ryflowaną na górze. Raczej trzeba im wierzyć. Koledzy posiadający konwersję na pewno pomierzą Ci ten element.

No właśnie skrzynia Legenda (mam cały zestaw do wglądu, dzięki uprzejmości Mavericka) jest strasznie niska, ma się to nijak do wszystkich zdjęć, gdzie choćby kawałek jej widać (jak np. na ostatnim w poście powyżej). Stąd problem - czy jest tam jakiś mechanizm podnoszący, czy, jak sugeruje ostatnie zdjęcie i względnie wysokie ułożenie bambetli na wszystkich innych, jest to stały element, sięgający gdzieś do 1/3 (czy nawe to połowy?) wysokości oparć?
kryspacz

Postprzez kubisz » 06 sty 2019, 17:27

No to tu w takim razie nie pomogę - nigdy tego nie analizowałem. Musisz pobawić się w zdjęciowego szerloka.
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 06 sty 2019, 17:32

Takiego rozkminiania Memugana jak u Ciebie jeszcze nie było... Bardzo cenny warsztat..!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kryspacz » 09 sty 2019, 23:39

Nie żebyście mnie nie ostrzegali - im dalej w las... :?
W kabinie, jak się okazało, do wymiany leci niemal wszystko. Dewastacja wnętrza w toku, nowa deska, właściwe okrągłe nawiewy, osłona nagrzewnicy (tu w dużej mierze fantazja na podstawie pojedynczych dostępnych zdjęć), środkowa konsola.
W międzyczasie dla rozrywki racje żywnościowe bez wieprzowinki i świeże numery Jediot Achronot, czy innej Gazety Koszernej :D

Przy okazji - czy ktoś w modelarskim złomie ma może klapę tylnej burty, taką gładką, bez pionowych przetłoczeń, i bez żalu byłby się w stanie z nią rozstać?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kryspacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat