Hamer Memugan scratch

Moderator: kubisz

Re: Hamer Memugan scratch

Postprzez kryspacz » 26 sty 2019, 14:30

I znów nieco do przodu. Powstał maszt po Shalgonit i szperacze na dach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uzupełniłem fragmenty ściany nadkoli w miejscach, gdzie w Bronco jest gołe zagłębienie na elementy pancerza, doszła też zabudowa tyłu, nie mogłem wiec powstrzymać się od poskładania wszystkiego na ślinę.
Zgodnie z uwagami Kubisza poprawione zostały fotele - chłopaki z IDF z pewnością nie mają dupsk 140-kilowych Teksańczyków, żeby tak wygnieść siedziska ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kryspacz

Postprzez Zderzak » 26 sty 2019, 15:14

Pięknie! Byłem sceptyczny jak planowałeś ten model, ale szybko udowodniłeś, że scratchować umiesz świetnie :gut:. Będzie jeden z lepszych Humvee na forum, aż chce się napisać, żeby nie był ostatnim Twoim :piwo:.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Daniel_ » 26 sty 2019, 15:31

No i jescze nich te szperacze świecą , to będzie pełnia szczęścia . A tak na poważnie , to nadchodzi arcydzieło sztuki modelarskiej. Czy do dorabiania małych elementów wspomagasz się szkłem powiększającym , czy jakieś okulary ? Czy wzrok terminatora?
Daniel_

Postprzez makinen » 26 sty 2019, 15:49

:o :o :o :o o Ty Mistrzu!!!
Znów się utwierdzam w przekonaniu, ze mój powinien wyładować w koszu. Masz jakieś formy, kopie, plany dla ewentualnych przyszłych naśladowców? (Mam w magazynie model Bronco). W zasadzie dorobienie pancerza, który w Legendzie jest koślawy w połączeniu z elementami z konwersji może dać pożądany efekt. Te przetłoczenia na bagażniku, to półwałek?
makinen

Postprzez maverick » 26 sty 2019, 17:23

To ja go Tu ściągnąłem!
Rewelacja!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 26 sty 2019, 18:09

Ale to dobre jest! :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Grzegorz Grabowski » 26 sty 2019, 22:02

I to jest prawdziwy hit tego forum!!!
Grzegorz Grabowski

Postprzez kryspacz » 27 sty 2019, 13:34

Zderzak napisał(a):Byłem sceptyczny jak planowałeś ten model

Właściwie to kolegom Zderzakowi i Maverickowi powinienem podziękować za motywację - wyzwoliliście we mnie reakcję p.t. "Ja nie dam rady?! Potrzym mnie piwo!" :D
makinen napisał(a):Masz jakieś formy, kopie, plany dla ewentualnych przyszłych naśladowców? (Mam w magazynie model Bronco). W zasadzie dorobienie pancerza, który w Legendzie jest koślawy w połączeniu z elementami z konwersji może dać pożądany efekt. Te przetłoczenia na bagażniku, to półwałek?

Od końca: tak, półwałek 0,4x0,8mm, mógłby być chyba ciut mniejszy. Próbowałem przetłaczać w cienkim arkuszu, ale efekt nie był najlepszy.

W zestawie Legenda, który mam wypożyczony dzięki uprzejmości Mavericka, faktycznie kupę fajnych detali, ja skopiowałem żywcem podest strzelca i pudło na dach Shalgonita. Gdybym nie zrobił ich wcześniej - brałbym też żywcem stojaki z magazynkami do M240 na dach. Oczywiście blaszki - bezcenne, chyba że, tak jak ja, nie potrafi się ich kleić czy lutować :( Pancerz faktycznie do wielu poprawek - poza, nieosiągalnym dla mnie odwzorowaniem nitów i śrub, ma sporo błędów/uproszczeń, z kształtem drzwi (w mojej ocenie) na czele.

Jako planów używam powiększonego do właściwego wymiaru rysunku rzutów z galerii działu 1:1/pojazdyIDF/Memugan na M1113. Jesli się komuś przyda, mam w wordzie/pdf-ie do wydruku już we właściwym rozmiarze.

Co do kopii: zrobiłem silikony do radia Tadrian (choć mam wątpliwości do wymiarowania - szczątkowa ikonografia) i centrali Shalgon, jak również do drzwi i zewnętrznych ramek okien (jako osobne elementy, dla elastyczności wklejania szyb) - służę wypożyczeniem, gdyby ktoś chciał w przyszłości korzystać.

Przy części powtarzalnych elementów, jak szperacze, zawiasy drzwi, wewnętrzne ramki okien w drzwiach czy prototypy frontów elektroniki eksperymentowałem z prostą, chciałbym powiedzieć - autorską?, techniką. Pewnie to nic nowego i odkrywczego (tak chyba działa medalierstwo?), ale nigdzie nie wpadłem na podobne rozwiązanie, a dla mnie wypaliło nieźle, może komuś się przyda w swoich projektach:
Pierwszy przykład macie na fotkach przy pokrywach skrzynek amunicyjnych i frontach elektroniki w moim pierwszym poście w tym wątku, drugi - przy szperaczach, poniżej.
Płytka, jednostronna forma w plastelinie, formowanie za pomocą dowolnych improwizowanych narzędzi, następnie zagłębienia zalane żywicą, i oczywiście zeszlifowane z wierzchu. Szperacze w tym momencie muszą być z 3 elementów: front, tył klosza i elastyczna podstawa:

Obrazek
kryspacz

Postprzez makinen » 27 sty 2019, 15:50

Nie wiem, czy już biegasz po całym Forum, ale...dwie wiadomości masz ode mnie :jezyk:
makinen

Postprzez kubisz » 27 sty 2019, 16:43

Bardzo pomysłowa forma do odlania szperaczy :git: I w sumie bardzo prosta.
kubisz
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat