Hamer Memugan scratch

Moderator: kubisz

Re: Hamer Memugan scratch

Postprzez Daniel_ » 05 lut 2019, 09:04

Aleś Panie tego nadłubał. Gratulacje . Co do malowania modulacyjnego , to wydaje się ok, tego swojego złomka tak poprawiałem właśnie,( w zasadzie tylko plandekę) , ale jako ciemny kolor dawałem nie czarny tylko rubber&tyres tzn. jakiś ciemno szary, efekt wizualny cieniowania wzrasta wraz z intensywnością oświetlenia zewnętrznego , wieczorem przy sztucznym oświetleniu prawie tego nie widać , ale jak przyświeci słońce to efekt dopiero jest widoczny, oczywiście nie należy przesadzać z kontrastem, Jak się naoglądałem na youtubie to niektóre wersje tak malowane , albo nawet w więcej odcieni( np. Zenit modulation) , dają taki efekt strasznie przerysowany, nienaturalny wręcz "komiksowy".
Daniel_

Postprzez kryspacz » 10 lut 2019, 13:11

Jak się już umyło, to trzeba zacząć malować, póki się znów nie zakurzy ;)

Obrazek

Z tą modulacja to jednak nie taka prosta sprawa. Podkład Vallejo, modulacja czarnym, i wszystko i tak zgubiłem pod kolorem zasadniczym - który na domiar złego wydaje mi się za jasny. Makinen - używałeś tego samego w swoich IDF-ach, mogę mieć nadzieję, że ściemnieje po filtrach/washu?

Wszystko złożone wstępnie, szczeliny generalnie wszędzie, ale to głównie z powodu nie zdjętych jeszcze taśm maskujących na złączach. Skleję ostatecznie po wybrudzeniu wnętrza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W środku nieco fantastyki naukowej. Z powodu niemal zerowej bazy zdjęć wnętrz i braku odpowiednich kalek pozwoliłem sobie na fantazję na temat oznaczeń eksploatacyjnych, bazując na kalkach z Bronco. Z elektroniki jestem dość zadowolony, poza babołami w malowaniu, które wyszły na foto, będą poprawiane (gdzieś wyczytane: "makro wrogiem modelarza" :) )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kryspacz

Postprzez makinen » 10 lut 2019, 14:08

Elektronika super- dołożysz kable i będzie ekstra :gut:
Kolor...hmmm. Za jasny. Mój to UA 035 Israeli Sand Grey 1982. Trzy zdjęcia przed elektroniką prezentują się świetnie.

Wg mnie- do przemalowania. :cry:
makinen

Postprzez Daniel_ » 10 lut 2019, 14:22

Wedlug mnie nic nie zniknelo pod bazowym kolorem.modulcja bardzo subtelna, właśnie taka ja byc powinna . Widac to bardzo dobrze na zdjeciach wnetrza . To ma dawac tylko wrazenie lekkiego cienia , takiego "uplastycznienia". Widac roznice miedzy kolorem maski (zmodulowanej na boku a blotnikiem pod nią ,ktory nie bylo zmodulowane i wychodzi zbyt duża róznica odcieni , byc może mozna to poprawic wascekm i filtrami.,) wnetrze super. Co do koloru to sie nie znam na IDF , ale wyglada ok .Jezeli ma byc ciemniejszy kolor , to ten ciemniejszego nie kładz rownomiernie, tylko na boki wiecej i na niższce partie pojazdu. Te najbardziej płaskie i wystajace pozostaw prawie takie jak są i efekt bedzie jeszcze lepszy. Wczoraj malowalem bradleya z DS i waliłem na niego 6 kolorów od ciemnego brazu do zlamenego bialego . Efekt wyszedł w/g mnie bardzo dobrze, ku mojemu zaskoczeniu.myślę z mniejsza iloscia kolorow tez bylby niezły.
Daniel_

Postprzez Zderzak » 10 lut 2019, 15:41

Pytanie jak mają się zdjęcia do prawdziwego widoku, ale niestety mi też wydaje się, że jest zdecydowanie za jasno :cry: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kryspacz » 10 lut 2019, 17:00

makinen napisał(a):Kolor...hmmm. Za jasny. Mój to UA 035 Israeli Sand Grey 1982. Wg mnie- do przemalowania. :cry:

No i diabeł, jak zwykle, tkwi w szczegółach. Kupiłem UA 020 Israeli Sand Grey.
Będzie przemalowany. :(
kryspacz

Postprzez Grzegorz Grabowski » 10 lut 2019, 17:41

Czy kolor odpowiedni, czy nie, dla mnie i tak, ten model, to już nie inna liga, ale inna galaktyka.
Grzegorz Grabowski

Postprzez kryspacz » 10 lut 2019, 19:04

Dzięki wszystkim za dobre słowo, niestety, duża tu zaleta niskiej rozdzielczości zdjęć - nie widać wielu babołów :) Zresztą po podkładzie wyszło sporo poprawek, które postaram się doszlifować.

Grzegorz Grabowski napisał(a): (...)ten model, to już nie inna liga, ale inna galaktyka.

To ciekawe zjawisko, bo dokładnie takie same mam odczucia, jak oglądam Wasze zdjęcia jak to i podobne: :git:
Obrazek
Ostatnio edytowano 10 lut 2019, 19:51 przez kryspacz, łącznie edytowano 1 raz
kryspacz

Postprzez maverick » 10 lut 2019, 19:43

Wiem, że na tym etapie może już się nie chcieć, ale powinien być ciemniejszy. Jeśli dasz radę to przemaluj. Świetna robota, bardzo mi się podoba.
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kryspacz » 10 lut 2019, 19:49

maverick napisał(a):Wiem, że na tym etapie może już się nie chcieć

Uff, myślałem, że tylko ja tak mam. :) Mimo to będzie przemalowany, już zamówiłem w Martoli ten 035, zupełnie mnie nie przekonuje ten uzyskany kolor.
Środek zostawię, żal mi kalek, postaram się przyciemnić na etapie filtrowania.
kryspacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat