M998 Commando Hum-V. Italeri . Powrót po latach.

Moderator: kubisz

Re: M998 Commando Hum-V. Italeri . Powrót po latach.

Postprzez Daniel_ » 22 sty 2019, 21:55

https://www.govplanet.eu/jsp/s/search.i ... planet.com. Na tych i na innych aukcjach jest sporo 998 nawet starszych niz 90 rok i pytanie , czy we wszystkich ktoś pozamienial lusterka na nowy typ? A moze jakies przpisy weszly w stanach ,ze te stare lusterka nie spelnialy norm?
A na zdjeciach z Pustynnej Burzy to są te lusterka na jednym pałąku. No i się własnie tymi giełdami zasugerowałem i teraz zgłupiałem.https://www.google.com/search?q=desert+ ... _yyuxGfD-M
Daniel_

Postprzez kubisz » 22 sty 2019, 22:30

Trzeba bardzo uważać na zdjęcia Humvee z demobilu. Często mają zrobione różne przeróbki. Lusterka nowego typu pojawiły się w 1992 roku. Tak więc jeżeli są takie na zdjęciu niby z Pustynnej Burzy, to znaczy, że podpis zdjęcia jest pomylony (zdarzają się fotki z Somalii podpisane błędnie jako PB).
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 23 sty 2019, 09:24

No to sprawa kierownicy jasna :gut:.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Daniel_ » 24 sty 2019, 10:10

Zgodnie z sugestią pokrowiec przemalowany na olive green , jeszcze nie zwashowany, no i anteny wkleiłem , Czy nie za długie? ale zawsze "łatwiej kijek pocieniować niźli go później pogrubasić ", Zbliżam się do końca .ObrazekObrazekObrazekObrazek
Daniel_

Postprzez kryspacz » 24 sty 2019, 10:48

"Nie znam się, więc się wypowiem" ;) Pytanie laika: czy ten pokrowiec nie sugeruje raczej, że jest to jakaś antena w stylu systemu Duke, czyli krótki cylinder? W takim razie ten "bat" nie miałby tu miejsca.
Co do samych anten - chyba wyglądają dość masywnie. Spróbuj wyciągnięcia na gorąco z ramki po modelu - dla mnie sposób prosty i dający, po kilku próbach, możliwość wyciągania "włosa" dowolnej grubości, w zależności od tego, w jakim momencie "płynności" ramki zaczynasz proces wyciągania.
kryspacz

Postprzez maverick » 24 sty 2019, 12:33

Co do materiału nadającego się na anteny - polecam zestaw PanzerArt - Współczesne anteny do pojazdów US Army / NATO - ładna, żywiczna podstawa, toczony element mocowania/cewki i drut na antenę - koszt ok. 25 ze zestaw - 3 sztuk.
Innym sprawdzonym dobrym rozwiązaniem jest "włochata" świecąca lampka z drucików światłowodowych - taka dla dzieci. Odcinasz te świecące druciki i masz piękne lekko ugięte, elastyczne anteny..!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 24 sty 2019, 13:10

Anteny do zmiany na pewno, za długie i za krzywe. Oryginały miały chyba 2 m długości (czyli 5,7 cm w skali).

Nie wiem, co to za pokrowiec, ale może to jest po prostu karimata nałożona na antenę - często tak karimaty przewożono. Trzeba przeglądnąć zdjęcia z PB, może coś tam takiego się trafi.
kubisz
Moderator

Postprzez Grzegorz Grabowski » 25 sty 2019, 15:59

Ten pokrowiec na antenie, to właśnie nic innego jak karimata

Obrazek

Najłatwiej znaleźć taką karimatę w tym zestawie

Obrazek

Popatrzę, może, podkreślam może, mam jeszcze taką gdzieś w swoim złomie. Jeśli posłuchasz chłopaków i zechcesz zmienić anteny i na jednej z nich dołożyć to coś, to daj znać
Grzegorz Grabowski

Postprzez Daniel_ » 25 sty 2019, 18:51

Anteny tzn . druty zmienione , te stare to były właśnie światłowody z lampki , ale rzeczywiście były za grube i za krzywe , wyciągnąłem więc z ramek cieńsze i wydaje się, że są lepsze. ObrazekObrazekObrazek. może jeszcze je skrócę odrobinę , Kolego Grzegorzu , dziękuję za propozycję , ale nie będę zmieniał podstaw anten, pozostanę przy zestawowych , myślę że to jeszcze nie ten egzemplarz, Za dużo w nim rzeczy do wymiany , ale myślę że skorzystam z porad jako eksperta w dziedzinie czołgowej , bo mam jeszcze rozgrzebanego Bradleya z Academy też taki z prawdziwej PB( lata 90), ale z tym to się przeniosę na Modelwork. Na razie czas kończyć ten egzemplarz. ( i brać się za następny )
Daniel_

Postprzez Grzegorz Grabowski » 25 sty 2019, 20:20

Bradley, nie moja bajka, bo to nie czołg. Gdybyś jednak kiedyś, wpadł na pomysł Abramsa (może być z PB, choć osobiście wolę te z OIF), to zapraszam ;) Każdy ma swojego bzika :D
Grzegorz Grabowski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat