3 x polskie Humvee w Iraku/Afganistanie 1:35

Moderator: kubisz

Re: 3 x polskie Humvee w Iraku/Afganistanie 1:35

Postprzez makinen » 26 sty 2019, 17:17

Numer nierozszyfrowany.
Zrobiłem tarczę strzelca od nowa, poprawiłem malowanie płyt z tyłu, trochę zagraciłem wnętrze. Poskładane na sucho
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Postprzez maverick » 26 sty 2019, 17:24

Całośiowo mi się podoba. Popraw tylko malowanie felg i opon bo poleciałeś po bandzie...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Zderzak » 26 sty 2019, 20:03

Na podszybiu jest napis BMD XXX. Przy czym BMD nie jestem pewny, bo bywały też napisy BMB, BMC, BME, ale jeden z pojazdów JWK na pewno ma BMD. XXX to trzycyfrowy numer, np. 158, bo taki chyba właśnie na BMD 158 jest. Przy czym nie jest to Twój egzemplarz. Niektóre mają jeszcze pod lewym kierunkowskazem, na masce napis QHF coś tam, np. QHF 3704, tylko pytanie czy Twój egzemplarz ma też tam to oznaczenie, czy jest goła farba.

Popracuj nad malowaniem, bo wiele krawędzi ma strasznie zalanych. Druga sprawa, są różne warstwy na modelu? Piaskowy w innych miejscach jest zupełnie inny, patrz np. przednia i tylna felga, ścianka za kabiną. Trzecia - blachy na tyle były jednak inaczej spawane, na narożnikach nie ma wysokich płyt od ziemi do góry i wąskiej na klapie bagażnika, tylko jest szeroka na całą lukę po tej klapie i niskie narożne, dospawane do góry tejże blachy. Czwarta - dodaj osłonę kratek za prawym przednim kołem.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 26 sty 2019, 20:53

Ten sam piaskowy na felgach. Na tylnej w związku z duza śrubą centralną zebrał się wash, stad wrażenie innego koloru. Ścianka ASK jest cieniowana innymi odcieniami piaskowego.
Zalane krawędzie?
10 strona, 92 odpowiedzi, ponad 1000 wyświetleń i teraz się dowiaduję, że blachy są inaczej spawane- sorry, zostaje tak, jak jest.
makinen

Postprzez Zderzak » 26 sty 2019, 21:50

makinen napisał(a):Zalane krawędzie?

Opony, siatki klimatyzatorów.

makinen napisał(a):10 strona, 92 odpowiedzi, ponad 1000 wyświetleń i teraz się dowiaduję, że blachy są inaczej spawane- sorry, zostaje tak, jak jest.

Piotrek, Twój warsztat, my tu pomagamy tylko, ale na Tobie spoczywa odpowiedzialność za poprawność modelu bo to Twój model. Teraz nie ma sensu poprawiać.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 27 sty 2019, 15:56

Model masz na razie w takim stanie, że dziwnie wygląda - różne elementy na różnym etapie budowy i malowania. W sumie to nawet nie wiem, co już można oceniać, bo jest gotowe, a co jeszcze będzie poprawiane. Np. te jasne miejsca na krawędziach płyt w tylnych narożnikach paki. Moja pierwsza myśl to przetarcia do gołego plastiku, ale tak raczej nie jest. To jest już na gotowo? Druga sprawa - kratki klimatyzatorów, czy tam coś będziesz jeszcze działał?

Pamiętaj też o drobnych detalach (często je niestety pomijasz). Np. w oryginałach po lusterkach przeniesionych na maskę pozostały śruby wkręcone w otwory w bokach ramy przedniego okna.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 27 sty 2019, 15:59

Te jasne elementy na płytach, to srebrna farba.
Chyba mnie wykonczyliscie- pauza od modelarstwa forumowego. Coś sobie mniej stresującego bezwarsztatowo skleję ze spokojem.
makinen

Postprzez kubisz » 27 sty 2019, 16:12

Nie pękaj, chcemy pomóc. Ale nie przeczę, masz u mnie zdecydowanie wyżej ustawioną poprzeczkę, niż np. Grzesiek Grabowski czy kryspacz. Choć może porównanie nie do końca trafne, bo oni dopiero kleją, Ty już malujesz...

Srebrna farba, no dobra, ok. W oryginale widać srebrne przetarcia tylko na poziomym elemencie za klimatyzatorem. Nie wiem, co tam jest, ale do srebrnego przeciera się blacha. Może coś tam blaszanego wsadzili. Z kolei te elementy wysokie w rogach paki - jak widać na zdjęciach z miwo-military - były zrobione z płyt stalowych. Więc skąd tam srebrne przetarcia? Właśnie o takie duperele mi chodzi, kiedy się czepiam - dokumentacja zdjęciowa jest słaba, ale szkoda rozjeżdżać się z rzeczywistością akurat tam, gdzie coś jest nieźle widoczne.

Ślady zużycia na elementach aż do materiału, z jakiego te elementy zostały wykonane, albo np. ślady spawania czy cięcia, są bardzo trudne do realistycznego zrobienia. Dlatego ja się nie odważyłem nigdy w swoich modelach. Rdza i jako tako spawy udały mi się tylko raz - na płytach pancernych na tej winietce. Tu masz dużo trudniej - rdza, zużycie farby, ślady cięcia i jeszcze na to spaw... Więc po raz drugi nie pękaj - jak przyłożysz się do detali, to będzie to świetny, bardzo efektowny model :git:
kubisz
Moderator

Postprzez kubisz » 27 sty 2019, 16:19

Jeszcze jedno - czasem mniej znaczy więcej. Moim ulubionym Twoim modelem jest ten:
Obrazek
http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=4&t=1421
Czyli coś mniej stresującego bezwarsztatowo sklejonego ze spokojem :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 27 sty 2019, 17:22

makinen napisał(a):Chyba mnie wykonczyliscie- pauza od modelarstwa forumowego. Coś sobie mniej stresującego bezwarsztatowo skleję ze spokojem.

Ale jak to? Piotrek, przecież nie czepiamy się czegoś dla zasady albo czegoś czego nie zrobiłeś. Nie musiałbyś wkładać więcej pracy w zrobienie czegoś dobrze. Tyle samo energii i tyle samo umiejętności musiałbyś wykazać, gdybyś np. od razu zrobił te płyty dobrze. Zaglądam do tego warsztatu z miłą chęcią, staram się pomóc jak tylko mogę i chyba w wielu aspektach ta pomoc się przydała, więc czemu teraz mówisz, że Cię wykańczamy? Jeśli chodzi o owe płyty, na zdjęciach warsztatowych nie widać podziału polistyrenu, uwydatnił się po pomalowaniu. Zresztą jak mówię, musisz przyglądać się samemu dokładniej zdjęciom, staram się, ale wszystkiego nie wyłapią inni za Ciebie.

Przez cały dzień np. skleiłem w M1165 bardzo niewiele, a większość czasu przeglądam zdjęcia i poszukuję rozwiązania. I sklejam dopiero w momencie, kiedy jestem w 100% pewien, że tak właśnie ma być i mam potwierdzenie wzrokowe.

Także kończ tego M1025 ASK i nie gadaj :gut: . Będzie miał najwyżej trochę niedociągnięć, ale dla zdecydowanej większości modelarzy taki Humvee jak Twój i tak będzie nieosiągalny do sklejenia ;) .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat