M998 Helmet Hard Top Pro Art Models+Tamiya

Moderator: kubisz

Re: M998 Helmet Hard Top Pro Art Models+Tamiya

Postprzez Zderzak » 14 mar 2019, 21:40

Piotrek, o co Ci chodzi? Próbuje pomóc, a Ty znowu kolejny raz, kolejny post w innym temacie w takim tonie?
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 14 mar 2019, 21:47

Zderzak napisał(a):Piotrek, o co Ci chodzi? Próbuje pomóc, a Ty znowu kolejny raz, kolejny post w innym temacie w takim tonie?

Konrad, czy ja mam 5 lat? Pisze, ze nie widać zdjęcia. Używam obu sprzętów Maca i wiem co mogą, a czego nie mogą. Ty z komunikatem, ze na Androidzie jest tak i tak. A na Windows jeszcze inaczej, a szwagier jeździ cała zimę na uniwersalnych oponach i sobie chwali itd. I co z tego? To tak, jakbym pytał o użycie olejnego washa, a dostałbym informację- a ja używam akrylowego i jest tak i tak. Koniec tematu.
makinen

Postprzez Zderzak » 14 mar 2019, 22:44

No właśnie od kiedy obraziłeś się za post w warsztacie PSK to zachowujesz się jakbyś miał te 5 lat. Miałem nic nie pisać ale jakakolwiek szczera chęć pomocy z mojej strony odbija się docinką z Twojej, nie tylko tutaj, ale i w innych tematach. Pytania pozostawiasz bez odpowiedzi, zabierasz "zabawki" jak coś złego napiszę, więc daruję sobie dalszą chęć pomocy.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 15 mar 2019, 10:18

Miałem skomentować Waszą dyskusję, ale chyba lepiej, żebym tego nie robił :evil: ...

Tutaj masz drugie zdjęcie pierwszego pojazdu z dwóch moim zdaniem najciekawszych:
Obrazek
Wygląda jakby był przemalowywany z piaskowego. Zwłaszcza maska, choć obić jest więcej.

Z tyłu na klapie ma logo jednostki warsztatowej (dwa skrzyżowane klucze). Nawrzucaj mu tam różnych dupereli warsztatowych, może coś znajdziesz (imadło, narzędzia, jakieś części).

Widziałem na MW, że szukasz kalkomanii z etykietami olejów itp. Ja takie coś drukowałem na papierze samoprzylepnym, robiąc wcześniej etykiety w Paintcie.

Może faktycznie Konrad ma rację, żeby odwrócić ściankę - z tyłu możesz chyba coś więcej załadować, a skoro chcesz otwierać drzwi, to ciężko będzie jakoś logicznie zasłonić to we wnętrzu kabiny.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 15 mar 2019, 10:39

Kalki sobie już znalazłem w Martoli- Colibri Decals. Są w 1:35 i 1:72- zobaczę, które będą pasowały rozmiarowo na małe baniaczki. Z tymi przebarwieniami z piaskowego to nie będę kombinował. Maska zielona, dach olive drab, reszta NATO. Może jeszcze jakieś drzwi dam zielone.
Dzięki za zdjęcie.
PS. Właśnie szukam takich gratów, jak w Twoim M1097 SECM. chyba MiniArt coś takiego warsztatowego robil :geek:
makinen

Postprzez kubisz » 15 mar 2019, 10:52

Miniart, Italeri - graty drugowojenne, ale coś tam pewnie dasz radę zaadaptować. Miniart ma teraz w zapowiedziach jakiś warsztat polowy.

A ja Ci nie podsyłałem czegoś tam? Na pewno imadło... Zawsze możesz wrzucić jakiś większy gabaryt - skrzynię, beczkę itp. Ale małe drobiazgi kolorowe fajnie by wyglądały.

Podrzucisz linka do tych kalkomanii?
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 15 mar 2019, 10:54

https://www.martola.com.pl/szukaj/page1 ... rm%7Cshop/

MiniArt ma warsztat, ale bardziej murarski za 71 PLN. Nie warto. :bad:
Muszę poszukać czegoś innego. Baniakow i małych kanistrów mam dużo z Black Doga, skrzynki Pelicane tez. Beczka za duza luzem do wnetrza :(
Od Ciebie mam butlę „z gazami” jakimiś :D
makinen

Postprzez kubisz » 15 mar 2019, 11:22

Miniart w zapowiedziach ma polowy warsztat remontowy. Ale w sumie nie ma tematu, skoro piszesz, że masz całkiem sporo tego na składzie. Ja kiedyś całkiem sporo małych baniaków na oleje wysępiłem na MW. Chyba nawet maverick coś mi podsyłał.

A masz miskę na spuszczany olej (w modelach Abramsa trafia się taka)? Chyba też Ci wysyłałem...
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 15 mar 2019, 13:24

Baza pomalowana, deska rozdzielcza uzupełniona wg wskazówek Konrada o brakującą kostkę, klapkę i kabelek. Element okucia narożnika przesunę, jak dokleję ramę okna. Kwestia styku zapinek maski do nadwozia rozwiązana na ostatnim zdjęciu. Wymieniłem chwyt powietrza na niski. Kolejny krok zmian, to przednia osłona będzie zielona.
Obrazek
Obrazek
Siatki obu grilli wklejone
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Postprzez kubisz » 15 mar 2019, 14:41

KFOR to już radio SINCGARS, wymień. Nawet jeżeli nie robisz modelu z tej misji, to i tak HH pojawiły się już w epoce tej nowszej elektroniki.

O silniczku wycieraczek pamiętasz?

Wygląda na to, że to będzie ekspresowy warsztat.
kubisz
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat