M1025 Armament Carrier Tamiya -ODS(basic)

Moderator: kubisz

Re: M1025 Armament Carrier Tamiya -ODS(basic)

Postprzez Daniel_ » 02 maja 2019, 09:54

Witam . Coś się jednak dłubie . Pierwsze blaszi w życiu. Gięcie OK . klejenie - porażka, ( takie przemyślenie , proszę o ocenę i podpowiedż. ) Duże elementy wymagające dopasowani, klej płynny CA, schnie szybciej niż się zdąży przyłożyć , nakładam klej , zanim obrócę element wysycha , jak tylko dotknąłem łapie.) Coś wykombinuje innego , ale na razie to kupie debonder i rozkleję ten podest . Czy takie niewielkie nierówności ramy( skurczowe) to szpachlować czy po podkładzie i farbie nie będzie ich widać . Czy tarcze hamulcowe malujecie po sklejeniu ( i w ogóle drobne elementy podwozia ) czy trochę tak trochę tak, Nie wiem czy po sklejeniu będzie dostęp do wszystkiego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Daniel_

Postprzez Grzegorz Grabowski » 02 maja 2019, 10:12

Kup sobie, o ile jeszcze nie masz, CA w żelu, wolniej wysycha.
Grzegorz Grabowski

Postprzez maverick » 02 maja 2019, 10:13

Fajnie, że zacząłeś..!
1. Kup Kropelkę w żelu (niebieskie opakowanie), wysycha trochę wolniej. Choć tak naprawdę i tak musisz nabyć trochę wprawy, przyjdzie z czasem.
2. Jamki skurczowe i ślady po wypychaczach szpachlować, pod farbą nie znikną.
3. Malowanie to kwestia indywidualna, ja żeby to wszystko w miarę dokładnie malować, to większość elementów, nawet podwozia maluję oddzielnie, kwestia umiejętności i pedantyzmu wewnętrznego...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 02 maja 2019, 13:09

Co do jamek, to poprzymierzaj elementy, czy w ogóle będą widoczne po sklejeniu. Np. część jamek z ramy może być zasłonięta przez nadwozie.

Klej CA w żelu :arrow: :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Daniel_ » 04 maja 2019, 11:41

Z okazji chłodnego majowego Weekendu , coś się dłubie.Obrazek
Ta szpachla (TAMIYA BASIC) jakaś rzadka, płynna. Czy lepiej nakładać kilka cienkich warstw czy jeden większy kleks wystarczy?
Daniel_

Postprzez kubisz » 04 maja 2019, 12:35

Nie widać za dużo na tym zdjęciu ;) Szpachla wysychając kurczy się, ja zawsze nakładałem jeden większy kleks do jamek i śladów po wypychaczach, jak po wyschnięciu było za dużo, to najpierw odcinałem nadmiar nożykiem i dopiero szlifowanie. Tutaj to raczej nie ma większej filozofii, byle na koniec było równo :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 04 maja 2019, 13:45

Tak, Tamiya ma duży skurcz, sam się ostatnio zastanawiałem czy może jakiś inny producent ma szpachlę z mniejszym skurczem, żeby nie trzeba było czasami nakładać dwóch warstw.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Daniel_ » 07 maja 2019, 16:43

Dłubania ciąg dalszy. Pomalowałem zaciski , prychnąłem coś podkładem. Obejrzałem kilka warsztatów i mi się wahacze jakieś łyse wydały ,to dokleiłem niby śrubki , jeszcze muszę je wyrównać . Zrobiłem je z rozciągniętej ramki , czy używacie do tego specjalnych pręcików sześciokątnych czy to nie ma wielkiego znaczenia , że są okrągłe. ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nie wiem czy śruby wyszły dokładnie współosiowo , ale starałem się je dopasować . I nie wiem czy jest to do końca słuszny kierunek działań , ale zobaczymy .
Teraz kolejny pomysł .Wiem , że są żywiczne silniki , ale one mają szczegóły od góry , a ja chciałbym zasłonić komorę silnika od spodu, czymś w rodzaju ścianek z vacu , żeby uzyskać pustą osłoniętą przestrzeń w środku bloku i skrzyni biegu , zmieści się tam wtedy elektronika do koguta.
Daniel_

Postprzez maverick » 07 maja 2019, 17:49

Kierunek słuszny, śruby jak najbardziej mogą być... Po zabiegach malarskich nie będzie widać delikatnych odchyleń w ich położeniu. Teraz zobacz w warsztacie malowanie elementów, żeby nie było gafy... Może być z mojego M1114 orzeł 7, zasada co do kolorów ta sama co w M1025, a zrobiłem dokładnie. Dobry początek...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Daniel_ » 20 maja 2019, 09:35

W związku z ciszą na forum. Informuję ,że się coś robi . ObrazekObrazekObrazek
Daniel_

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat