M1114 airborne brigade Ukraine

Moderator: kubisz

Re: M1114 airborne brigade Ukraine

Postprzez kubisz » 03 mar 2020, 14:12

Musisz przeszukać sieć pod kątem zdjęć ukraińskich Humvee. Nie badałem sprawy w ogóle.

Wcześniej pytałem, ale umknęło w burzy dyskusji o kołach, więc zapytam nieśmiało jeszcze raz - będzie dron? :mrgreen:
kubisz
Moderator

Postprzez Bengal » 03 mar 2020, 14:13

chyba nieeeee :D
Bengal

Postprzez makinen » 03 mar 2020, 14:18

Gdybys się na drona zdecydował i w jakiejś formie go wyprodukował, to zapisuję się na kopię.
makinen

Postprzez Zderzak » 03 mar 2020, 14:24

kubisz napisał(a):A przypomnij wyniki wałkowania, bo powiem szczerze, nie pamiętam.

U Grześka zaproponowałem i znalazłem zdjęcia odpowiedniego pojazdu sprzed zmiany opon, więc temat został rozwiązany. A pozostali dwaj Panowie przymknęli na to oko i zastosowali mniejsze zło.
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 03 mar 2020, 14:55

Konrado, ale tu nie chodzi przecież o takie rozwiązania. Myślałem, że może pojawiały się inne pomysły na połączenie opony MT i felgi 24-śrubowej poza tymi dwoma, jakie tu padły:
- opona Bronco + felga Academy (tanio i w miarę łatwo),
- opona Bronco + felga Live Resin (drogo i w miarę łatwo).
Bo oczywiście nie twierdzę, że to jedyne sposoby. Nie pamiętam już dobrze zawartości wszystkich zestawów z kołami (np. zapomniałem, że Live Resin robi osobno felgi), a i z pomysłami już różnie bywa ;)

Tak przy okazji - pamiętacie (bo ja jednak coś tam pamiętam), że DEF Model robił początkowo zestawy z kołami MT i MT/R, gdzie oddzielnie były opony i felgi? Obecnie te same zestawy tłuką z kołami odlanymi w całości. Pomysł z osobnymi był taki sobie (pojawiały się szpary, delikatne felgi i koła z dziurami nie zawsze trzymały geometrię), ale tutaj by się przydało...
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 03 mar 2020, 17:51

kubisz napisał(a):Malowałem, ale to mordęga, i nie jestem do końca zadowolony z efektu. Kolorowa okładka, jak radził makinen, to chyba najlepsze rozwiązanie.

Pamiętaj, że Bartek ma aerograf, więc psiknięcie nawet całej wypraski raczej obejdzie się bezproblemowo, może nawet łatwiej niż wycinanie folii i naklejanie folii. Bo chyba nie myślicie o zostawieniu takiej cienkiej szyby? :jezyk:

kubisz napisał(a):Konrado, ale tu nie chodzi przecież o takie rozwiązania.

Oczywiście, że nie, tam też o to nie chodziło, ale wobec upierdliwości poprawy i braku chęci na totalne odzwierciedlanie rzeczywistego pojazdu zarówno Mariusz jak i Piotr zostawili koła ze złymi felgami (chociaż ten pierwszy na etapie budowania nawet o tym nie wiedział). Sprawa jest bardzo prosta i nie ma sensu się rozwodzić. Jakiekolwiek koło trzeba będzie i tak rozciąć, kwestia czy Bengal będzie chciał się w ogóle w to bawić. Można na upartego przerobić też jedno koło i odlać cztery kopie (w zasadzie trzy, bo one nie mają zapasu). Tak czy siak, kierowałbym się wyłącznie ekonomicznością danego rozwiązania.

Wycinanie felg i wklejanie jest możliwe, nie wiem czy pamiętacie, ale w M1114 Frag 5 obracałem tak opony w kołach Legenda.

kubisz napisał(a):Tak przy okazji - pamiętacie (bo ja jednak coś tam pamiętam), że DEF Model robił początkowo zestawy z kołami MT i MT/R, gdzie oddzielnie były opony i felgi? Obecnie te same zestawy tłuką z kołami odlanymi w całości. Pomysł z osobnymi był taki sobie (pojawiały się szpary, delikatne felgi i koła z dziurami nie zawsze trzymały geometrię), ale tutaj by się przydało...

I dobrze, że już nie są osobno. W M1165A1 GMV miałem wrażenie jakby te felgi były totalnie od innego zestawu :? .

W ogóle to temat kół w tym pojeździe jest jakiś dziwny. Co tam robią stare opony i nowe felgi? Druga sprawa, że na zdjęciach jeszcze piaskowych M1114 (pytanie czy to te same zostały przemalowane potem), chociażby przy wyładowywani z samolotu, można dojrzeć opony MT/R...
Zderzak
Administrator

Postprzez Bengal » 09 mar 2020, 14:18

Cześć,
na mojehobby pojawił się ponownie CB35080 , tylko że w cenie 192 zł :O jak dobrze pamiętam hmm to kosztował coś ok 160 zł....
coś nie tak z dostępnością , że cena taka wysoka ?
Bengal

Postprzez makinen » 09 mar 2020, 15:01

Bengal napisał(a):Cześć,
na mojehobby pojawił się ponownie CB35080 , tylko że w cenie 192 zł :O jak dobrze pamiętam hmm to kosztował coś ok 160 zł....
coś nie tak z dostępnością , że cena taka wysoka ?

Różnie bywa. Czasem uda się złapać coś taniej, ale raczej Bronco to wydatek około 180 PLN. Jak na tę wersję (bez dopancerzenia), to 192 PLN trochę dużo.
makinen

Postprzez Bengal » 09 mar 2020, 15:26

Sprawdziłem, ostatnio kupowałem po 165zł :)
Bengal

Postprzez kubisz » 09 mar 2020, 16:16

Pomyśl ewentualnie o CB35136 (M1114 z CROWSem). W tej chwili jest np. w Plastmodel za 166,99. Wszystko zależy, jakie masz plany związane z Humvee (i czy masz w ogóle jakiekolwiek plany na następne modele). No i czy będzie lepiej, jak zostanie Ci wieża GPK, czy CROWS.
kubisz
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat