Polski M1097A2 Wóz Dowodzenia - Italeri/Scratch 1:35

Moderator: kubisz

Polski M1097A2 Wóz Dowodzenia - Italeri/Scratch 1:35

Postprzez Zderzak » 05 cze 2010, 17:44

Witam!
Postanowiłem umieścić tą relację także tutaj.
W planach mam zamiar zbudować coś takiego:
Obrazek
Co wyjdzie, zobaczymy w praniu, miejmy nadzieję, że nie będzie najgorzej. Niemniej jednak będzie ciężko, masa części do stworzenia, przerobienia. No ale jeśli bazą będzie to
Obrazek

Jeśli wszystko wypali dojdą koła nowego typu i fotele. Budowę zakończę najprawdopodobniej pod koniec czerwca, początek lipca :mad:

Obecnie to tylko walka z pilnikiem, piłką i Kretem. Wszystko to wielki szlif. No ale czego się spodziewać po Italeri.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skończyłem osłonę i wyciągarkę. W przyszłości dojdą jeszcze szekle(odlewy). Wyciąłem także klapę bagażnika.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Męczyłem się także nad sprężynami amortyzatorów. Niestety, ale okazało się, że to praca ponad moje nerwy i umiejętności. Wycięcie gotowców Italeri nie było trudne, ale wsadzenie tam(bez odcinania górnej części amortyzatorów) kawałka plastiku i sprężyny graniczy z cudem. :roll: Może łatwiej jest to zrobić, jeśli nawijamy np. drut miedziany, gdyż sprężynki od długopisów wspaniale skaczą po całym pokoju. Przy okazji wylatuje pręcik plastikowy, dookoła rozlewa się CA, a do głowy przychodzą myśli od walnięciu tego w kąt i skończeniu projektu. Zresztą jeśli przez 3h zrobilibyście tylko 2 amortyzatory, bylibyście w podobnym stanie :neutral:
Wkład może wydawać się za cienki, ale biel po pomalowaniu na kolor ramy będzie wyglądać całkiem ok.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rewelacja to to nie jest, ale zawsze lepiej niż było i niż zostawić w stanie pudełkowym :mrgreen:

Pomalowałem spód nadwozia, maluję ramę i dodaję jakieś pierdółki. Nawet nie wiecie jakie to małe :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/quote]

Dorobiłem osłony przymocowane do ramy. Pozostały jeszcze płaskie osłony zbiornika paliwa itp. Na modelu zastosowałem profil 1mm, niestety biel na zdjęciach wyszła jakby miała ze 2mm. Mam nadzieję, że po pomalowaniu będzie ok.
Niestety jest to żmudna i nudna praca, która zajęła mi chyba około 2 godzin. Jednak myślę, że było warto. :cool:
Obrazek
Obrazek

Powoli, ale już zaczyna to jako tako wyglądać.
Obrazek

Pomalowałem pozostałe elementy podwozia, wcześniej dodając brakujące osłony. Nie wyszło najgorzej, a na pewno lepiej niż w pierwotnej wersji tego modelu. Co więcej teraz bliżej do oryginału.
Obrazek
Obrazek

Zostaje jeszcze suchy pędzel i dalsza zabawa w ślady eksploatacyjne, ale to dopiero po dodaniu brązowych i czarnych plam kamuflażu. Od razu powiem, że model nie będzie kurzony i brudzony tak, aby wyglądał jakby wrócił prosto z poligonu. Raczej wersja koszarowa lub pokazowa.
Pozdrawiam Konrad 8-) :piwo:

P.S. Może późnym wieczorem, jak odzyskam aparat, dodam fotki tylnego zderzaka przed pomalowaniem. Właśnie go skończyłem :mrgreen:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Re: Polski M1097A2 Wóz Dowodzenia - Italeri/Scratch 1:35

Postprzez Qdłaty » 05 cze 2010, 18:43

Good work! :git: CZekam na kontener. :twisted:
Qdłaty
Moderator

Postprzez Zderzak » 05 cze 2010, 19:25

Trochę poczekasz :oops: Tymbardziej, że chyba odpuszczę sobie wnętrze... :mur:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Qdłaty » 05 cze 2010, 21:32

Zderzak napisał(a):chyba odpuszczę sobie wnętrze...

Szkoda by było. Sporo pracy wkładasz w ten model. Osobiście, odpuściłbym elektronikę. Radia mogą być przecież jeszcze nie wstawione, ale samo wnętrze nie wydaje się być skomplikowane do odtworzenia. Może skusisz się chociaż na tyl?
Qdłaty
Moderator

Postprzez Zderzak » 05 cze 2010, 21:36

Wnętrze kabiny będzie całe. Albo zrobię bez drzwi, albo będą one otwarte, eksponując wnętrze. Co do kontenera to największy problem będzie właśnie z elektroniką, oraz wycinaniem drzwi itd. Z innej beczki, to na górze trzeba tam zrobić jeszcze okrągły właz :o
Niestety zdjęć zderzaka przed pomalowaniem nie będzie. Już został maźnięty na zielono. Mi się nawet podoba :twisted:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Zderzak » 06 cze 2010, 12:29

No to tyle, na razie :lol:
Trochę widać, że przebija jeszcze przeźroczysty plastik zderzaka, np. wkoło szekli. Na szczęście pokryję to kolorami kamo. Jedną niedoróbkę znalazłem, może Wy znajdziecie więcej. Śladów po wypychaczach na ramie nie będzie widać, stąd mogą się pojawiać.
Ja jestem zadowolony z efektu, tym bardziej, że w starym M1026 wyszło mi to znacznie gorzej.

Wszystko to oczywiście własna robota.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze koło:
Obrazek

Pozdrawiam Konrad :piwo:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 08 cze 2010, 17:19

Ładnie.

Ale...

- brakuje chyba prostokątnego kawałka blachy i śrub po hakiem:
Obrazek

- "skrzydełka" pod hakiem wydają mi się za szerokie w stosunku do rozpiętości (mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi - tzn. albo pasek, z którego są zrobione jest za szeroki, albo za krótki):
Obrazek

- obudowa dodatkowego światła powinna być mniej zaokrąglona:
Obrazek

To wszystko duperele, no ale skoro się tak przykładasz... :twisted:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 08 cze 2010, 20:07

Zostanie, abym miał co poprawić w M1025A2 ;) Co do tego paska, podegnę go trochę, bo teraz mocniej wystaje do przodu. Blachy rzeczywiście nie dałem w mocowaniu haka, ale chyba przejdzie. Ja tam i tak jestem zadowolony z efektu, dojdą kolorki, całość się zleje i będzie git. :piwo:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Zderzak » 19 cze 2010, 13:21

Witam!
Tym razem znowu niewiele, ale zawsze jednak coś :D
Zaczynam zabawę z kontenerem, wymiary oczywiście na oko ze zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wreszcie coś normalnego, a nie karty kredytowe :jupi:
Koła jak i inne części wydają się być niedomalowane, brudne, ale to tylko pył ze szlifowania polistyrenu. Jedyną rzeczą wymagającą poprawy jest tylna lampka na zderzaku. Przede wszystkim jest krzywo przyklejona, bo musiałem ją lekko przesunąć. Niewykluczone, że powstanie ona jednak od nowa.
Obrazek
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Peter 1410 » 19 cze 2010, 13:33

Konradzie super projekt :piwo: :piwo: (no i ta jakość wykonania :git: )Ciekaw jestem jak wyjdzie Ci kontener.Pozdrawiam
Peter 1410

Następna strona

Powrót do Warsztat