HUMVEE FIRETRUCK M998...

Moderator: kubisz

Re: HUMVEE FIRETRUCK M998...

Postprzez Bartosz Ciesielski » 14 paź 2012, 22:35

Aerografem będziesz malował? Ja malowałem Pactrą dosyć mocno kryje gorzej z Walecho ale staram się kłaść podkład jasny np. biały zrób testa ale całą budę lekko przeleć papierem 2500 na wodę.

Bartek - jeżeli chcesz pisać tę nazwę fonetycznie - nie ma sprawy. Ale czyta się to [wajecho] :gut:
Mod.
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez Shidley » 15 paź 2012, 07:58

Ja sie przekonałem do podkładu z surfacera'a nie dość że ma szary kolor to jeszcze pokaże gdzie są ewidentne miejsca do poprawki. Jeśłi zaś chodzi o farby Vallejo to wszystko zależy czy użyjesz Air (od razu przygotowane pod aerograf) czy Model Color - te są świetne pod pędzel, ale niestety, że oba są akrylami trzeba się troskę nauczyć je kłaść.
Shidley

Postprzez maverick » 15 paź 2012, 11:51

Nie mam aerografu... Wszystko maluję pędzlem... 1/35 w pojazdach wojskowych nie jest skalą, gdzie aerograf to konieczność. I zapewne nie kupię go szybciej niż nie wpadnie mi do głowy skleić jakiegoś latawca w 1/48 albo 1/32 (czyli nieprędko :D ).
Poza tym jak już gdzieś pisałem, nie mam warsztatu i za każdym modelowaniem muszę sprzątać majdan w mieszkaniu. Jak bym do tego jeszcze miał doliczyć czas na rozkładanie i mycie aerografu + uwaga na niepochlapanie blatu czy firanek... Szkoda gadać...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Zderzak » 15 paź 2012, 15:50

maverick napisał(a):Jak bym do tego jeszcze miał doliczyć czas na rozkładanie i mycie aerografu + uwaga na niepochlapanie blatu czy firanek... Szkoda gadać...

Z podobnych powodów ja tez nigdy nie chciałem i nie zechcę przerzucić się na aerograf. Mimo to, chętnie w przypadku np. ramy Humvee sięgam po spraye. Ogromne uproszczenie i wygoda, a problemów chyba nawet mniej niż przy pędzlach. Jedynym czyszczeniem jest obrócenie puszki i wypryskanie resztek farby z końcówki wylotu.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Bartosz Ciesielski » 15 paź 2012, 17:06

ja nawet figurki maluje aerografem :D
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez grzes430 » 15 paź 2012, 21:16

Zderzak napisał(a):
maverick napisał(a):Jak bym do tego jeszcze miał doliczyć czas na rozkładanie i mycie aerografu + uwaga na niepochlapanie blatu czy firanek... Szkoda gadać...

Z podobnych powodów ja tez nigdy nie chciałem i nie zechcę przerzucić się na aerograf. Mimo to, chętnie w przypadku np. ramy Humvee sięgam po spraye. Ogromne uproszczenie i wygoda, a problemów chyba nawet mniej niż przy pędzlach. Jedynym czyszczeniem jest obrócenie puszki i wypryskanie resztek farby z końcówki wylotu.

Nie jesteście sami, ale ja się na ten sprzęt skusiłem. Po pierwszym użyciu w pokoju, zostałem wyrzucony na balkon i tam na kolanach pryskałem farbą. Rozkładanie, czyszczenie, chowanie to najgorsza rzecz jaka przydarzyła mi się w modelarstwie. Czasem nie ma czasu na te wszystkie czynności przy malowaniu aero i czas budowy "fantastycznie" się wydłuża. Jednak moje zdolności i jeszcze słabe czucie co do aerografu i tak niebotycznie polepszyły ułożenie farby na modelach niż gdy malowałem duże obszary pędzlem(gdybyście widzieli kadłub queen mary :oops: ).
Tak na prawdę nawet najlepszy aerograf nie będzie w stanie tak malować jak świetna ręka pędzelkiem a tego przykłądem tutaj na forum jest pełno.

Czekam na rozpoczęcie prac bo model bardzo ciekawy :piwo:
grzes430

Postprzez makinen » 17 lis 2012, 16:47

maverick napisał(a):4) Progi i parę innych elementów obłożonych blachą ryflowaną (podestową),

Mariusz- masz jakieś dojście do blachy ryflowanej?
makinen

Postprzez maverick » 17 lis 2012, 20:51

Fajnie, że odświeżyłeś wątek... :gut: Blachę ryflowaną w odpowiedniej skali (są różne) oraz o odpowiednim wzorze (są różne) produkuje nasza polska firma ABER! Dostępne bezproblemowo w sklepach modelarskich (internetowych), czasem wystawiane też na allegro. Masz przykładowy link - pierwszy, który wyskoczył po wpisaniu w google...
http://www.mojehobby.pl/products/Plyty- ... 43963.html
Pewnie będziesz potrzebował innego wzoru, ale ten tak tylko dla przykładu. kupiłem kiedyś jeden arkusik i naprawdę dobrze to wygląda!
Jeśli potrzebujesz to zamawiaj!
Hania
maverick

Postprzez Bartosz Ciesielski » 20 lis 2012, 18:11

Mariusz jak tam prace ???????
Bartosz Ciesielski

Postprzez maverick » 20 lis 2012, 19:10

W tym temacie na razie cisza, tak jak pisałem na wstępie... powoli wracam do zdrowia i zaczynam dłubać przy M998 Iraq, za niedługo będzie aktualizacja. Jak skończę tamtego zaczynam tego... Co nie znaczy, że nie mam paru nowych przemyśleń na ten temat, czuję że będzie ciekawie... :jezyk:
Hania
maverick

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat