PANZER ART RE35-212 Road wheels for HUMVEE (late pattern)

Moderator: kubisz

PANZER ART RE35-212 Road wheels for HUMVEE (late pattern)

Postprzez Zderzak » 22 wrz 2013, 14:34

Producent: Panzer Art
Nazwa: Road wheels for HUMVEE (late pattern)
Numer katalogowy: RE35-212
Skala: 1:35
Dostępność w Polsce: Exito, Jadarhobby, SaharaHobby
Cena: 30,50zł
Zawartość: 5 elementów żywicznych
Ocena: 5+

Nowy zestaw Panzer Artu zawiera pięć kół do Humvee z późnym bieżnikiem, czyli mówiąc po naszemu, oponami GoodYear Wrangler MT (Aggresive Pattern). Oprócz czterech kół jezdnych znajdziemy także jedno zapasowe.
Obrazek

Żywiczne odlewy wyglądają następująco:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Koła dedykowane są modelom Tamiyi, ale dzięki temu można je bez problemu dopasować do każdego modelu Humvee.
Obrazek
Obrazek

Koło zapasowe ma fabrycznie wykonane otworki, dzięki czemu nie musimy martwić się o własnoręczne wiercenie.
Obrazek
Obrazek

Oprócz doskonałej jakości odlewu, cieszy także mały ślad pozostały po układzie wlewowym:
Obrazek
Obrazek

Pod względem wymiarów także nie powinno być źle, niecałe 26mm.
Obrazek

Na koniec porównanie z innymi kołami AP ( starego Blasta sobie podarowałem, Def Model niestety jeszcze u mnie nie zagościł).
Od lewej: Bronco, Panzer Art, MIG, Legend Productions.
Obrazek
Obrazek

A tak wygląda bieżnik Panzer Art oraz Bronco Models. Moim zdaniem plastiki wyglądają przy żywicach bardzo słabo ;) .
Obrazek

Myślę, że zdjęcia pozwalają na obiektywną ocenę prezentowanych kół. Moim zdaniem są naprawdę świetne, a w połączeniu z niską ceną, wręcz doskonałe. Jednak jest jeden mankament, który rzuca cień na ich odbiór. Nie wiem czy jest to wada egzemplarzy przedprodukcyjnych (tak samo na boku kół jezdnych jest jeden, łatwy do usunięcia nadlewek, którego nie ma jednak na kole zapasowym), czy koła "sklepowe" też będą ją posiadały, ale niestety tylne felgi odlane są jako przednie, tzn. nie mają uchwytów umieszczonych na piaście. Jednak dla mnie ważniejsza jest cena, a owe uchwyty bardzo łatwo przeszczepić z jakichkolwiek plastikowych kół. Sprawdziłem, więc wiem co piszę ;) .
Dlatego też ocenę pozostawiam każdemu z Was, jeśli nie po obejrzeniu zdjęciu, to po zakupieniu swojego własnego zestawu :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Re: PANZER ART RE35-212 Road wheels for HUMVEE (late pattern

Postprzez kubisz » 22 wrz 2013, 17:52

Znakomity zestaw :git: Trochę szkoda, że producent nie powalczył z tylnymi uchwytami (a chciało im się podziałać od wewnątrz felg), ale może cena przez to byłaby wyższa? A zapowiada się całkiem niezła, teraz tylko czekać na pojawienie się zestawów w naszych sklepach :git:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 27 wrz 2013, 14:38

Konrad napisał, że zestaw dostępny w 3 sklepach....lipa raczej, bo nie ma.
makinen

Postprzez Zderzak » 27 wrz 2013, 16:22

makinen napisał(a):Konrad napisał, że zestaw dostępny w 3 sklepach....lipa raczej, bo nie ma.

Ale będą, spokojnie. Napisałem tak, ponieważ te trzy sklepy mają w swojej ofercie Panzer Art, stąd raczej na pewno te koła będą także w nich dostępne.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Bartosz Ciesielski » 28 wrz 2013, 11:23

Odlew bez wad. Tylko byle były dostępne :twisted:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez makinen » 04 paź 2013, 13:54

Do mnie dotarły dziś dwa komplety i rzeczywiście sklepowe egzemplarze też mają feler śrub centralnych.
makinen

Postprzez kubisz » 04 paź 2013, 13:57

Czyli poszli po linii najmniejszego oporu. Ale z drugiej strony to w sumie za taką cenę (30,50 zł w Saharze) jestem w stanie bezproblemowo zakceptować konieczność przeszczepienia skądś tylnych śrub centralnych.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 04 paź 2013, 14:13

kubisz napisał(a):Czyli poszli po linii najmniejszego oporu. Ale z drugiej strony to w sumie za taką cenę (30,50 zł w Saharze) jestem w stanie bezproblemowo zakceptować konieczność przeszczepienia skądś tylnych śrub centralnych.

Absolutna racja...wychodzi po 20 PLN za śrubę porównując z ceną DEF Model.... (69 PLN za komplet kół)
makinen

Postprzez SaharaHobby.pl » 04 paź 2013, 14:55

makinen napisał(a):...wychodzi po 20 PLN za śrubę porównując z ceną DEF Model....

Po odjęciu ceny masek, które dodaje DEF do swoich zestawów wyjdzie ciut mniej niż 20 ;)
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Artur
SaharaHobby.pl

Postprzez minuteman1636 » 05 sty 2014, 06:22

Very nice wheels. I will have to find me a set here in the US.

Thank you for the review.
minuteman1636

Powrót do Nowości i in-boxy