DVision (DT35-066) US AFV FBCB-BFT, 1:35

Moderator: kubisz

DVision (DT35-066) US AFV FBCB-BFT, 1:35

Postprzez Qdłaty » 06 lut 2015, 19:17

Hej.
to ja tak skromnie sobie na chwile powrócę, ale nie obiecujcie sobie za dużo. ;)

Kupiłem zestaw jak w temacie z nadzieją że gdzieś go upchnę (póki co mam 2 koncepcje).

Jest to zestaw żywiczno-blaszkowy. Zawiera cały system BFT, antenę DUKE i coś jeszcze czego nie rozpoznaję, (gdyż wiedza się trochę ulotniła), nowszy typ stolika pod elektronikę oraz, co całkiem miłe, toczoną podstawę standardowej anteny.

Wiem, że zdjęcia są dość marne, ale mój aparat lepiej nie potrafi. Postaram się podmienić na takie robione w dzień. W każdym razie przez normalne oko widać że zestaw jest bardzo staranny; nie ma nadlewek, detale są dobrze odlane, a klocki wlewowe większych elementów (np. antena BFT) są na rogu co zmniejszy mozolność odcinania. Blaszka jak widać poniżej też przyzwoita. Zobaczymy jak przy składaniu. Toczona podstawa anteny również bardzo ładnie się prezentuje. Kolejny element to miedziany drucik na kable do słuchawek i zapewne inne przewody. Jeśli chodzi o DUKE, to (chyba?) szkoda, że nie ma w zestawie jednostki centralnej do niej, którą zwykle wożą na kipie.

Z rysunków i zdjęć (instrukcja i pudełko) wynika, że jest ten zestaw zamontowany w M1151 Academy, ale raczej nadaje się do wszystkich modeli nowszej generacji.

Dostępność w Polsce: SaharaHobby
Cena: 77,50zł (niby 2/3 modelu Tamiyi, ale myślę, że czasem warto).

Moja ocena: 8/10 (odjąłem za DUKE i cenę)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

P.S.
Nie rozumiem czemu jedno zdjęcie jest fioletowe. Foto-kubeł coś źle zaciąga. :?
Qdłaty
Moderator

Re: DVision (DT35-066) US AFV FBCB-BFT, 1:35

Postprzez kubisz » 09 lut 2015, 13:48

A wróciłbyś w końcu z jakimś modelem :jezyk:

Bardzo dobry, solidny zestaw. No właśnie, do pełni szczęścia brakuje tylko skrzynki Duke'a. Trochę mydlanie wygląda radio SINCGARS, ale na żywo może być ok - ten kolor żywicy jest wyjątkowo niewdzięczny do sfotografowania.
kubisz
Moderator

Postprzez Messer » 09 lut 2015, 14:25

Jakbyś potrzebował DUKE " do pełni szczęści" to odezwij się na PW.
Zestaw fajny, kilka rzeczy z niego chętnie bym przygarnął :D

Pozdrawiam
Messer
Składanie Humvee jest jak choroba - zakaźna i potencjalnie nieuleczalna...
Messer

Postprzez kubisz » 09 lut 2015, 14:32

Mam co trzeba, dzięki :piwo: Bardziej chodziło mi o to, że w każdym zestawie, w którym można znaleźć antenę Duke, producenci zapomnieli o urządzeniu sterującym do niej. Oczywiście to nie jedyny problem z elektroniką w zestawach wtryskowych Humvee, a nawet w osobnych zestawach z elektroniką. Tu brakuje tego, a tam tamtego. Przy tylu zrobionych modelach dorobiłem się już całkiem niezłego magazynu części zapasowych, ale ktoś zaczynający budować modele Humvee, a nawet mający już kilka na koncie - ma niestety problemy ze skompletowaniem prawidłowego zestawu elementów.
kubisz
Moderator

Powrót do Nowości i in-boxy