Task Force Bandit & 11 ACR Humvee markings

Moderator: kubisz

Task Force Bandit & 11 ACR Humvee markings

Postprzez maverick » 23 lut 2018, 18:35

Producent: ECHELON Fine Details
Nazwa: Task Force Bandit & 11 ACR Humvee markings
Numer katalogowy: D356233
Skala: 1:35
Dostępność: Jadar Hobby
Cena: ok. 32 zł

Zestaw kalkomanii do wykonania M1114 z oznaczeniami Task Force Bandit (Irak) i M1151 z oznaczeniami 11 ACR (Fort Irwin):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyraźna instrukcja z sieci wraz z opisem zastosowania (możliwości oznaczenia maszyn):
Obrazek

Zdjęcia oryginalnych wozów:
1) Znalazłem fotografie M1114 TFB, ale nawidoczniej z wcześniejszego okresu, tj. sprzed montażu opancerzenia drzwi Interim Frag 5; cała reszta oznaczeń jak na kalkach:
Obrazek
Obrazek
Jeśli ktoś doszuka się zdjęć konfiguracji pojazdów TFB z drzwiami IF5 proszę o umieszczenie w wątku - maszyny stanowią ciekawy temat modelarski.
2) Zdjęcia M1151 11 ACR z ćwiczeń w Fort Irwin:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Re: Task Force Bandit & 11 ACR Humvee markings

Postprzez maverick » 23 lut 2018, 22:54

Uparłem się - oświeciło mnie... i znalazłem :gut:
Task Force Bandit z opancerzeniem Interim Frag 5 - już wiem co będzie następne po dumvee :D

Obrazek

...Jak widać instrukcja nakładania oznaczeń nie kłamie i numerację 14 i 15 można wykorzystać do Guardiana i FMTV..!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Re: Task Force Bandit & 11 ACR Humvee markings

Postprzez kubisz » 25 lut 2018, 21:57

Znalazłem u siebie jeszcze takie coś:
Obrazek
Jeżeli to jest ten sam pojazd (a wiele na to wskazuje), to zdjęcie jest zapewne z późniejszego okresu, po wymianie wieży GPK (z dosztukowanymi okienkami) na O/GPK i dołożeniu BFT. Tutaj widać ładnie dodatkowy wiatrak i szczeliny w masce (takie, jak M1114 ma z tyłu). Ten "12" z poprzedniego zdjęcia też ma te szczeliny. Oznaczenie tutaj jest "TFP 12", Echelon dał tylko "TFB" i TFW". Pod prawym reflektorem w miejscu usuniętego kierunkowskazu jest raczej na pewno "3", więc zgadzałoby się to z kalkowym "3 COS".

W porównaniu do wersji bez IF5 flaga jest na dole okna, nie u góry. W ogóle stawiałbym, że ten bez i ten z IF5 to dwa różne pojazdy.
kubisz
Moderator

Powrót do Nowości i in-boxy