M1114 UAH Frag 5 - Bronco/Voyager - PKW Afganistan

Moderator: kubisz

M1114 UAH Frag 5 - Bronco/Voyager - PKW Afganistan

Postprzez Zderzak » 08 paź 2013, 14:10

Witam!
Jednak model doczekał się galerii, coś dla mnie jest sporym zaskoczeniem. Jakoś tak się złożyło, że modele, które dostawałem na święta, nigdy nie kleiły się specjalnie szybko. Prawdopodobnie jest to wersja finalna, choć może jeszcze kiedyś, w co osobiście wątpię, zrobię jedno podejście i poprawię, dodam kilka elementów.

Zestaw startowy to starszy model Bronco(CB35080) wzbogacony wieżą Legenda, przednią tarczą strzelca Academy oraz drzwiami Voyagera. Koła wymienione z zestawowych na produkcji Legenda. Malowanie jak zawsze pędzlem, tym razem Model Masterem 2137. Osobiście widząc model na półce w pełni satysfakcjonuje mnie ten kolor, ale oczywiście macie prawo do własnej oceny (choć zdjęcia na moim monitorze zbliżone są do oryginału, to pewnie u Was kolor wychodzi przekłamany).

I na koniec rzecz, która najbardziej mnie zaskoczyła. Patrząc na witrynkę z Humvee, z nieznanego powodu, ten, choć typowo relaksacyjny, podoba mi się najbardziej i wygląda najlepiej ze wszystkich...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od razu zaznaczę. Nadwozie nie jest jeszcze przyklejone, dlatego przedni grill nie zgrywa się idealnie z maską.
Na koniec podziękowania dla Roberta za wspólny warsztat :piwo: . Co prawda zostałem trochę w tyle, ale w ogólnym rozrachunku wybudowaliśmy pierwsze polskie M1114 w tej skali (przynajmniej pierwsze na forum :mrgreen: ). Może w następnej pracy grupowej skończymy jednocześnie 8-) .

Pozdrawiam!
Konrad
Obrazek
Zderzak
Administrator

Re: M1114 UAH Frag 5 - Bronco/Voyager - PKW Afganistan

Postprzez JUAN C. » 08 paź 2013, 15:52

Good job Zderzak, a beautiful scale model. :git:
I me do not need to put to look for mistakes, already I liked it in the first impression and when something does not cause damage to my eyes...I do not lose time looking for errors. ;)
Congratulations one more time.

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 08 paź 2013, 16:07

Bardzo mi się podoba jako całość i podobnie jak Juan nie będę doszukiwał się na siłę błędów (o ile w ogóle takowe są). Gratuluję udanego modelu :git:

Zderzak napisał(a):Malowanie jak zawsze pędzlem, tym razem Model Masterem 2137. Osobiście widząc model na półce w pełni satysfakcjonuje mnie ten kolor, ale oczywiście macie prawo do własnej oceny

Przyznam szczerze, że po naszych częstych rozmowach o doborze farby zgubiłem się trochę i nie pamiętałem, jaki kolor wybrałeś. Jakoś tak ta barwa mi się skojarzyła z brytyjskimi pojazdami z OIF/OEF, i faktycznie: Model Master 2137 British Gulf Armor Light Store :gut: Nieco bardziej żółty niż amerykański CARC Middlestone, ale jakoś w tym Twoim modelu przestało mi to przeszkadzać (a ostatnie zdjęcia w warsztacie były takie sobie, jeśli chodzi o odcień). Suchy pędzel i kurzenie poprawiło sprawę i jest ok :git: A najważniejsze, że:
Zderzak napisał(a):Patrząc na witrynkę z Humvee, z nieznanego powodu, ten, choć typowo relaksacyjny, podoba mi się najbardziej i wygląda najlepiej ze wszystkich...

A widzisz, czasami tak to już jest z tymi niby "lajtowymi" modelami, z których potem wychodzą perełki. I to kolejny dowód, że czasem można sobie całkowicie odpuścić pierdzielenie się z poprawkami i doróbkami, skupić się na "zewnętrzu" i na koniec otrzymać coś, co po prostu się podoba. I nikt się nie zastanawia, czy tam jest wszystko merytorycznie w porządku :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 08 paź 2013, 16:33

Zielone w Twoim wydaniu podobały mi się bardziej, ale i ten przyjmę z pokorą :P
Daj zdjęcie wszystkich swoich produkcji :gut:
makinen

Postprzez Robroy1 » 08 paź 2013, 22:34

Gratuluje to czas na kolejny projekt ?? ;)
:piwo: :piwo:
Obrazek
Robroy1

Postprzez Zderzak » 09 paź 2013, 13:09

Robroy1 napisał(a):Gratuluje to czas na kolejny projekt ?? ;)

Dzięki. Jak znajdziemy dobry temat, czemu nie :) .
makinen napisał(a):ale i ten przyjmę z pokorą :P

Nie bardzo rozumiem czemu Ty masz przyjmować ten model z pokorą :jezyk: .
makinen napisał(a):Daj zdjęcie wszystkich swoich produkcji :gut:

Są na forum zdjęcia 5 razem. 6 pewnie nieprędko znajdzie się na jednym ujęciu. Ale prawdopodobnie przy 7 zmotywuję się do wyjęcia ich i obfotografowania.
JUAN C. napisał(a):Good job Zderzak, a beautiful scale model. :git:

Thanks Juan, nice to hear such kind words from You :piwo:

kubisz napisał(a):Bardzo mi się podoba jako całość i podobnie jak Juan nie będę doszukiwał się na siłę błędów (o ile w ogóle takowe są). Gratuluję udanego modelu :git:

Miło mi, dzięki :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 09 paź 2013, 13:14

Zderzak napisał(a):
Robroy1 napisał(a):Gratuluje to czas na kolejny projekt ?? ;)

Dzięki. Jak znajdziemy dobry temat, czemu nie :) .

Idź za ciosem - do kompletu M1151 z PKW (o ile już takowego po kryjomu nie strugasz :gut: ).
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 09 paź 2013, 13:24

kubisz napisał(a):Idź za ciosem - do kompletu M1151 z PKW (o ile już takowego po kryjomu nie strugasz :gut: ).

Wiesz co, pomysł jest zarazem dobry i zły. Zły, bo wymaga kupna modelu oraz niekoniecznie podoba mi się piaskowy M1151, dobry, bo mógłbym sobie spokojnie prosto z pudła skleić takiego w Poznaniu. W sumie chyba przemyślę ten pomysł :gut: . Zwłaszcza, że Robert też się na takiego szykuje.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kamil83 » 09 paź 2013, 14:40

Świetny model :piwo:
kamil83

Postprzez Bartosz Ciesielski » 09 paź 2013, 20:04

Konrad model fajny miły dla oka jedynie te szyby . A tak poza tym na plus :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Następna strona

Powrót do Galeria