M1025 A2 GROM- Tamiya 1:35

Moderator: kubisz

M1025 A2 GROM- Tamiya 1:35

Postprzez makinen » 19 paź 2013, 10:36

GROM nr 1 ukończony. Jako wzór wystąpił pojazd o nr UB 00127 biorący udział w pogrzebie gen. Petelickiego.
Obrazek
Źródło: https://www.facebook.com/pages/Jednostka-Wojskowa-GROM/160217290711681
W ramach moich planów związanych z trylogią pt "Humvee GROM" pierwszą część uznaję za zakończoną. Klatkę UPK poprawiłem wg zaleceń Kubisza, ale ponieważ nie jest to moje ostatnie słowo w temacie krajowych humvee, to przy kolejnym klatka będzie wzorowa. Dziękuję Kubiszowi i Zderzakowi za wsparcie merytoryczne i duchowe. :sun:
trochę go przykurzyłem, bo taki paradny mnie raził 8-)

Dla porządku:
a. baza Tamiya M1043
b. koła DEF Model
c. fotele z modelu M1151 Academy
d. osłona strzelca Live Reisin
e. swingarmy Trumpeter
f. przednia osłona Academy
g. reszta scratch

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

warsztat---->http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=7&t=1131
makinen

Re: M1025 A2 GROM- Tamiya 1:35

Postprzez grzes430 » 19 paź 2013, 13:21

Szybkie tempo pracy przy tym modelu. Obawiałem się przez to jakiś poważnych błędów, ale na moje oko to porządny GROM. :git:
Lewe przednie koło chyba źle włożyłeś, bo ugięcie pod ciężarem znajduje się w powietrzu.
Na drugim od końca zdjęciu widać pozostałości pewnie po patyczkach higienicznych.
Przyjemnie się go ogląda, ale ja bardziej czekam na piaskowego. :piwo:
grzes430

Postprzez Zderzak » 19 paź 2013, 15:24

No i gratulacje. Przyznam szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Sam nie powstydziłbym się takiego Humvee :rotfl: . Powiem więcej, całkiem poważnie, gdybyś chciał go sprzedać, odezwij się do mnie ;) .

Teraz mam dwie opinie, wybierz sobie wariant jaki wolisz. :mrgreen:

Wariant pierwszy, sklejacza relaksacyjnego: model genialny, podoba mi się od pierwszego ujrzenia na zdjęciach. Naprawdę kawał dobrej roboty :piwo: .

Wariant drugi, typowo zderzakowy. W zasadzie powyższa opinia się zgadza, ale doszukałem się kilku błędów:
-fotele mają po bokach cztery śruby łączenia oparcia i siedziska,
-stojak na pociski TOW - sam wiesz co i jak,
-wyłącznik masy w niewłaściwej pozycji,
-dodałeś w końcu stelaż na skrzynki amunicyjne?, bo na 99,9% nie ma go tam gdzie powinien być,
-brakuje też stelaży na nadkolach w bagażniku, reszta przejdzie, bo jej nie widać,
-ciągle mam wrażenia, że M2 jest za wysoko zamontowany,
-dlaczego pałąki lusterek są zielone?, powinny być czarne,
-dlaczego wycieraczki są zielone?, powinny być czarne,
-odbijacz klapy włazu powinien być koloru czarnego (tu przy okazji, subiektywnie widziałbym właz jednak w pozycji otwartej),
-dlaczego narzędzia są czarne? powinny być zielone,
-mocowania bocznych podestów są w niewłaściwej konfiguracji, tzn. dwa powinny być we wnęce drzwi tylnych, pojedynczy z przodu,
-lampa na zderzaku powinna być zdecydowanie bliżej jego krawędzi,
-trochę brakuje osiowości w stelażu koła zapasowego,
-z kołem zapasowym też Ci się nie udało, powinno być na odwrót, tzn. przód felgi powinien być od strony bagażnika,
-chlapacze chyba jednak za szerokie,
-trzecia para (licząc od dołu) uchwytów na klapie bagażnika powinna być przesunięta do jej środka, tzn. nie w jednej linii z pozostałymi,
-skrzynka amunicyjna raczej nigdy nie jest czarna,
-rączka do szybkiej wymiany lufy jest niestety nie z tej strony co powinna być,
-już tak totalnie czepiając się, tabliczki znamionowe w drzwiach różnią się lekko w wariancie A2 od tych Tamiyi,
-nie przekonują mnie torby amunicyjne w broniach dodatkowych, ponadto swingarmy nie mają koloru nadwozia,
-czepiając się totalnie, powinieneś odciąć kawałek rury wydechowej, widoczny na zdjęciu trzecim od dołu,
-za lewym przednim kołem widać jakąś plamę kleju na nadwoziu.

Pewnie znalazłbym coś jeszcze, ale zwyczajnie już mi się nie chce. Lista trochę długa, ale nie oznacza to, że model jest do wyrzucenia. Po prostu zaznaczyłem różnice, czasem mniejsze, czasem większe, względem oryginału. Myślę, że teraz dopiero docenisz jak ciężko jest zrobić naprawdę wierny oryginałowi pojazd. Niemniej jeszcze raz gratulacje naprawdę udanego modelu. Większość osób będzie się zachwycać jeszcze bardziej, niestety z punktu merytorycznego, jest już słabiej. No i niestety, moja ocena jest bliższa typowej ocenie zderzakowej, czyli wariantowi drugiemu. Popraw część niedociągnięci będzie jeszcze lepszy model :piwo: . Mam nadzieję, że następnym razem bardziej posłuchasz moich wstrętnych porad i wykonasz wierniejszą replikę :jezyk: . Chociaż przyznam, że przy M1113 aż taki skrupulatny nie będę, jednak przy M1165 czeka Cię znowu udręka z moją osobą 8-) .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 19 paź 2013, 15:56

Dzięki za recenzję. Skłaniam się bardziej ku wersji sklejacza relaksacyjnego, co nie oznacza, że nie mam aspiracji do wersji zderzakowej :jezyk: . A poważnie- nie dałbym się zabić za 100% zgodność merytoryczną. Uważam, że i tak włożyłem dużo pracy w tego młotka. Pewnego poziomu nie przeskoczę. Rok temu nawet bym okiem nie rzucił na ten pojazd z myślą o zrobieniu modelu. Co do uwag- część przewinęły się wcześniej, a tych ostatnich: nie wiem co mną kierowało malując narzędzia na czarno, a mocowania lusterek na zielono :shock: . Przemaluję. Koło może też da się odkleić, sugerowałem się kwadratowymi wgłębieniem pasującym do uchwytu mocowania koła. Stelaż na skrzynki mam pomalowany- wkleję do środka :oops: . Odbijacz klapy do pomalowania. Z uchwytami podestów dałem ciała patrząc na inny egzemplarz w kolejce samochodów. Jak widać konfiguracja jest możliwa również inna.
Mój M1165 nie wiem, czy powstanie....Tobie się jakoś...nie klei :D

Poprawię co się da z Twojej listy i cyknę jeszcze jedno zdjęcie ;)

Grzesiek, koła się kręcą, więc to nie problem :gut:
makinen

Postprzez makinen » 20 paź 2013, 13:43

Dla podniesienia wartości rynkowej przy ewentualnej transakcji ze Zderzakiem przemalowałem uchwyty lusterek, trzonki narzędzi, odbijacz oraz wkleiłem stelaż. Koło zapasowe też odwrócone.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Postprzez kubisz » 20 paź 2013, 18:11

Zderzak się opisał za kilka osób, więc ja króciutko - bardzo dobry model, na pewno jeden z Twoich najlepszych :git: Z uwag - zakurz lekko koło zapasowe, za bardzo się odcina od całości.
kubisz
Moderator

Postprzez Peter 1410 » 20 paź 2013, 19:58

Piękny,perfekcyjnie wykonany model Piotrze :git: :git: :git: Bardzo podoba mi się Twój styl klejenia humvee :git: Pozdrawiam.
Peter 1410

Postprzez kubisz » 20 paź 2013, 20:05

Jeszcze jedna uwaga techniczna. Coś nie bardzo wyszedł wash w załamaniach maski. Albo coś nie tak z samym washem, albo z techniką robienia. Popatrz na ostatnie zdjęcie z tych nowszych po poprawkach - chodzi mi o ukośne łamanie maski biegnące do jej zapinki. Widać, że pigment zgromadził Ci się na brzegach linii washa. Tak, jakbyś go robił na macie, nie na połysku, i wash się nie "rozpłynął". Albo go po prostu nie wytarłeś dobrze. Zresztą akurat ta linia nie wymaga aż takiego podkreślania cieniem. To tak na przyszłość :gut: Opinii nie zmieniam:
Peter 1410 napisał(a):bardzo dobry model
:git:
kubisz
Moderator

Powrót do Galeria