M1114 UAH "Devils In Baggy Pants" - Bronco/VM/LP/LR/DEF

Moderator: kubisz

M1114 UAH "Devils In Baggy Pants" - Bronco/VM/LP/LR/DEF

Postprzez kubisz » 14 sty 2015, 21:43

M1114 Up-Armored Humvee z kompanii D, 2/504 Pułku Piechoty Spadochronowej, 82 Dywizji Powietrzno-Desantowej (D Co, 2/504 PIR, 82nd ABN DIV) "Devils In Baggy Pants", pojazd nr D13. Baza - Bronco CB35080, dodatki - m.in. Voyager, Legend, Live Resin, DEF Model. Pełna lista wykorzystanych zestawów w pierwszym wpisie w WARSZTACIE. Figurka to Legend (LF0122) US Vehicle Crew, wymieniłem mu lornetkę na butelkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: M1114 UAH "Devils In Baggy Pants" - Bronco/VM/LP/LR/DEF

Postprzez JUAN C. » 14 sty 2015, 22:21

A new version very nice and striking, in your line, very good job! :gut:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez BaldPuma » 15 sty 2015, 06:45

:salut: :piwo: :git: :piwo: :jupi:
BaldPuma

Postprzez pyps » 15 sty 2015, 07:21

I znowu świetny model. Niesamowita jest ilość szczegółów. Bardzo mi się podoba malowanie munduru.
pyps

Postprzez kubisz » 15 sty 2015, 07:50

Juan - thanks. Nice to read You like this model :piwo:
BaldPuma, pyps - dzięki. Miło, że model się podoba :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 15 sty 2015, 08:36

No to teraz Ja - choć sam zawiesiłem się z budową i mój chyba mnie chwilowo przerósł, to zdjęcia przestudiowałem dość dokładnie tutaj pokuszę się o przedstawienie swojej uwagi :git:
1) Samo wykonanie pojazdu rewelacyjne - duża ilość smaczków i szczegółów, świetne uzbrojenie - KM i granatnik, a to co zrobiłeś z mocowaniem kanistrów i koła zapasowego - mistrzostwo - dla mnie najlepsze zdjęcie modelu tego pojazdu, spośród tych dostępnych w sieci... :piwo:
2) Malowanie - szacunek za powłokę farby przy malowaniu pędzlem - na Twoich modelach nie widać żadnych śladów po pędzlu, czy włosiu... tutaj jak zawsze bardzo dobrze... Jednak pomalowanie tego modelu pędzlem spowodowało, że stracił nieco swego uroku... Te łagodne przejścia w oryginale i "niedomalowane" sprayem progi i dolne fragmenty drzwi - tego trochę mi brakuje. No i koła też trochę odcinają się od reszty - brakuje im smaczku - jakiegoś kurzenia, czy coś... żeby trochę wyciągnąć bieżnik i napisy na bokach... Nie pasują mi do całości... Są jakieś takie za bardzo jednolite...
3) Figurka - malowanie munduru i oporządzenia - bardzo mi się podoba - chyba będę przemalowywał swojego kierowcę z M1114 A55, na wzór Twojego wojaka... :gut: Jednak widać, że chyba z oczami coś nie do końca poszło, bo na 7 i 16 zdjęciu gdzie widać facjatę, wydają się za duże i lekko "rozbiegane" ;)
No i Shidley zwracał mi już uwagę w warsztacie mojego A55, że mundury DCU nie miały kieszeni na rękawach bluzy - do zeszlifowania :czyta:
4) Podstawka - tutaj poszedłeś Kuba na łatwiznę... Na samych kamyczkach na zdjęciach model wygląda jak by stał na kawałku pstrokatego dywanu - tak mi się na wejściu skojarzyło - przetrzyj to jakimiś piaskowymi pigmentami, albo coś bo jak dla mnie uderza to bardzo mocno w ogólny odbiór modelu...
5) Trochę nie pasuje mi koncepcja scenki... Pojazd z miską olejową pod silnikiem, otwarty wlew paliwa, otwarte drzwi, otwarty bagażnik, trochę maneli z boku... A czekający na obsługę wojak w pełnym oporządzeniu, z hełmem na głowie i km na ramieniu... choć hełm położył bym na masce lub innych manelach...
To tyle w mojej opinii... :salut:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 15 sty 2015, 09:09

Dzięki Mariusz za obszerną opnię :piwo:

maverick napisał(a):pomalowanie tego modelu pędzlem spowodowało, że stracił nieco swego uroku... Te łagodne przejścia w oryginale i "niedomalowane" sprayem progi i dolne fragmenty drzwi - tego trochę mi brakuje.

Taki to już urok malowania pędzlem. Pisałem już gdzieś kiedyś, że wolę zrobić ostre przejścia, niż cudować z ich rozmywaniem, czego pędzlem moim zdaniem nigdy nie da się zrobić realistycznie. Na zdjęciach oryginałów tych rozmyć nie widać też za bardzo.

maverick napisał(a):No i koła też trochę odcinają się od reszty - brakuje im smaczku - jakiegoś kurzenia, czy coś... żeby trochę wyciągnąć bieżnik i napisy na bokach... Nie pasują mi do całości... Są jakieś takie za bardzo jednolite...

Znów popatrz na zdjęcia oryginałów :gut: , np.:
http://i1078.photobucket.com/albums/w48 ... /DIBP9.jpg
W realu napisy na oponach nigdy nie odcinają się wyraźnie. Wiem, że w swoich modelach przecierasz opony suchym pędzlem, ale uważam, że tutaj to byłby błąd. Z kolei sam teraz widzę, że mogłem nieco bardziej "zapiaszczyć" felgi.

maverick napisał(a):Figurka (...) widać, że chyba z oczami coś nie do końca poszło, bo na 7 i 16 zdjęciu gdzie widać facjatę, wydają się za duże i lekko "rozbiegane"

Pierwszy raz życiu malowałem oczy :? Uczciwie przyznam, że rzeczywiście na tych dwóch zdjęciach nie wyszły najlepiej, ale oglądając gościa na żywo - jestem bardzo zadowolony z efektów i poprawianiem czegokolwiek raczej coś bym popsuł...

maverick napisał(a):Shidley zwracał mi już uwagę w warsztacie mojego A55, że mundury DCU nie miały kieszeni na rękawach bluzy - do zeszlifowania

Owszem, wiem o tym. Nie zwróciłem uwagi na te kieszenie przy wybieraniu figurki. Ale potem szukając zdjęć przed naklejaniem kalkomanii znalazłem co najmniej kilkanaście zdjęć z tymi kieszonkami, np.:
http://i255.photobucket.com/albums/hh14 ... s046-1.jpg
Choć przyznaję - na zdjęciach żołnierzy z tej jednostki i z tego okresu mundury są bez nich. Nie znam się na mundurologii zupełnie, inny kamuflaż nie wchodził w grę, usuwaniem kieszeni nie chciałem nic popsuć - jest jak jest :gut:

maverick napisał(a):Podstawka - tutaj poszedłeś Kuba na łatwiznę

Trochę piasku tam "wsypałem", choć faktycznie patrząc teraz nie widać tego zupełnie. Ale po raz kolejny odeślę do zdjęć oryginałów - one tam stoją na żwirowym placu po prostu ;) W każdym razie model nie jest przymocowany do podstawki, można w każdej chwili coś poprawić przy podłożu.

maverick napisał(a):Trochę nie pasuje mi koncepcja scenki... Pojazd z miską olejową pod silnikiem, otwarty wlew paliwa, otwarte drzwi, otwarty bagażnik, trochę maneli z boku... A czekający na obsługę wojak w pełnym oporządzeniu, z hełmem na głowie i km na ramieniu

Tutaj, jak i w poprzednim modelu, nie chodziło mi o zrobienie spójnej "scenariuszowo" sceny, tego nawet winietką bym nie nazwał. Po prostu chodziło mi o pokazanie Humvee z jakiejś jednostki i typowego z niej żołnierza. Po prostu. Ale kto wie, może tuż za krawędzią obciętego terenu nadchodzi już trzech innych, z których jeden odsunie michę, drugi zakręci korek wlewu, trzeci machnie klapą bagażnika, po czym wsiądą i odjadą :gut:

maverick napisał(a):sam zawiesiłem się z budową i mój chyba mnie chwilowo przerósł

Mam nadzieję, że wkrótce się odwiesisz i znów podziałasz przy swoim. A to co kiedyś pisałeś o zmianie koncepcji na innego M1114 wziąłem za chwilowe zamroczenie :twisted:
kubisz
Moderator

Postprzez Messer » 15 sty 2015, 09:25

Poprzednicy powiedzieli już co można by a co nie zrobić lepiej. Pojazd i scenka - bardzo fajne :)
Rzucił mi się natomiast w oczy taki szczegół - kolega trzymający butelkę zerwał z niej etykietę? Tak jakoś dziwnie bez niej wygląda :jezyk:

Pozdrawiam
Messer
Składanie Humvee jest jak choroba - zakaźna i potencjalnie nieuleczalna...
Messer

Postprzez kubisz » 15 sty 2015, 09:31

Dzięki, Messer :piwo:
No cóż, nie mam już kalkomanii z etykietami, drukowane na papierze źle wyglądają (za grubo). Ale chodzi za mną pomysł zaprojektowania kalek z etykietami i wydrukowania sporego zapasu. Wtedy dołożę - ta tutaj jest wciśnięta tylko w dłoń. Za to koleś w drugiej ręce trzyma zakrętkę :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez Messer » 15 sty 2015, 11:46

Zakrętkę zobaczyłem dopiero jak napisałeś - brawo za taki detal :salut:
Jak już opracujesz te etykietki to napisz proszę, chętnie też bym do swoich buteleczek w takie się zaopatrzył :D

Pozdrawiam
Messer
Składanie Humvee jest jak choroba - zakaźna i potencjalnie nieuleczalna...
Messer

Następna strona

Powrót do Galeria