Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Moderator: kubisz

Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Postprzez makinen » 05 lut 2018, 21:45

3-4 lata temu w sferze nierealizowalnych marzeń był ten pojazd. Umiejętności nie było, dokumentacji i natchnienia również. Prawie dwa lata temu Jurek zabrał się za budowę. Zrobił dużo, ale zastopował. Na bazie jego pracy chciałem zrobić swój model, aż tu nagle...Black Dog wypuszcza konwersję! Zapisałem się na preorder i mam! :rotfl:
O co chodzi? Duński Julkat
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dziś mam około 60 zdjęć detali i rozbebeszonego oryginału, oraz kilka fotosów z warsztatu BaldPumy. Mam nadzieję, że powstanie z tego wielce atrakcyjny model.
Konwersja
Obrazek
Na pierwszy, ale szczegółowy rzut oka wygląda świetnie :super: . Wszystko proste z elegancko odlanymi detalami. Jest też blaszka. Jutro wrzucę zdjęcia.
ps. NIESTETY RSOV LAND ROVER MUSI ZACZEKAĆ :glupek: - Azjaci mnie mile zaskoczyli z dostawą :D :D
makinen

Re: Julkat-Duński Jeż Black Dog&Tamiya 1:35

Postprzez maverick » 06 lut 2018, 09:35

Piotrek - szkoda, że nie dałeś info, że zamawiasz, bo też chętnie bym się podłączył pod tę konwersję... Model wyjdzie zacny i ciekawy bo umiejętności wytrenowałeś spore, ale proszę - nie spiesz się :git: baw się każdym elementem, niech to będzie wisienka na torcie, bo nie zostało już Ci wiele tak atrakcyjnych humvee do zbudowania :D
trzymam kciuki :piwo:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 06 lut 2018, 10:02

Model nie będzie robiony w konkursie, więc może nie będzie aż tylu skrótów i uproszczeń, co w ostatnim Humvee :jezyk: Całkowicie popieram - powoli i dokładnie, bo warto. Nie rób modelu dla ogółu Modelworku, któremu wystarczy generalny wygląd, zrób model dla Humveemaniakow, a przede wszystkim dla siebie :git:

Przy okazji - wrzucilbyś tutaj galerię tego M1165 Gromu, skoro to forum jeszcze choć rok ma jako-tako wyglądać... No i dawaj tego in-boxa konwersji, tylko z dobrymi zdjeciami :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 06 lut 2018, 10:04

kubisz napisał(a):Model nie będzie robiony w konkursie, więc może nie będzie aż tylu skrótów i uproszczeń, co w ostatnim Humvee :jezyk:

Skrótów i uproszczeń?????? Chyba żart :(
makinen

Postprzez kubisz » 06 lut 2018, 10:14

Ja mam być może skrzywione przez lata spojrzenie na modele Humvee, a na pewno od Twoich modeli wymagałem więcej niż choćby od swoich (może tak być nie powinno, ale to był przede wszystkim wyraz docenienia Twoich wielkich umiejętności), ale tutaj nie żartowałem i jestem pewien, że mogłeś i powinieneś z tego modelu wyciągnąć więcej. Podobnie jak z dioramy Marines w Faludży. Po prostu ograniczony czas na zrobienie czegoś czasem nie jest dobrym pomysłem. To tyle offtopu :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 06 lut 2018, 12:02

Jeśli idziesz na bogato, to proponuję zamówić kółeczka z ugięciem z DEF Model... Są w Martoli... (ostatnio mają szeroki asortyment z DEF Model). Muszę też tutaj przenieść warsztat GMV-s z Modelworka :git:
Hania
maverick

Postprzez makinen » 07 lut 2018, 19:51

Koła będą z Bronco.
Tak sobie oglądam i mlaskam... :rotfl: . Przymierzałem pancerz i wewnętrzna ściankę-pasuje jak ulał :cheers:
Zastanawiam się nad malowaniem. Pojazd jest pstrokaty jak tunika kongijskiego szamana. Wewnątrz kolory rozmaite. Wypadałoby malować każdy element podkładem przed montażem i/lub kolorem docelowym. Sprawy nie ułatwia instrukcja (o ile można to tak nazwać).
Jak położę na całą podłogę folię antyodłamkową, to już podkładem po całości nie pojadę.
Myślę...
makinen

Postprzez kubisz » 07 lut 2018, 19:55

A docelowo malowanie jakie? Bo wariantów masz chyba z 4-5...
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 07 lut 2018, 19:57

kubisz napisał(a):A docelowo malowanie jakie? Bo wariantów masz chyba z 4-5...

Piaskowy z maską czarnozieloną. Masz jakąś przekonywującą kontrpropozycję?
makinen

Postprzez maverick » 07 lut 2018, 19:58

Piotrek - wydałeś tyle na konwersję, więc nie oszczędzaj na kołach i kup porządne DEFy w Martoli. Ma być cymesik, no... Koła Bronco złe nie są, ale du...y nie urywają. Malowanie niestety zostaje w układzie "po kawałku", całość zapaćkasz tylko farbami. Uzbrojenie z Live Resin?
3 na forum on line - ja pitole, to chyba rekord od roku :D
Hania
maverick

Następna strona

Powrót do Warsztat